Skocz do zawartości

Co zabierasz w Bieszczady...???


Rekomendowane odpowiedzi

Platforemka astro-foto - (PREMIERA):

1) głowica systemu Braci M. - udostępniona przez Adamo,

2) uchwyt statywowy do tejże - konstrukcja własna,

3) celownica - SkyLux + Plossl 6.5 mm z krzyżem,

4) głowica kulowa HAMA 5cm kuli.

 

Wobec powyższego - zastanawiam się czy brać w ogóle Newtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydrukowałem mapki dojścia dla galaktyk do 14 mag w Pannie. Poza tym 6 komet do 13.5 mag i mapkę do planetoidy Pallas.

Mirek ! Nie waż się nie załatwić telepa na Bieszczady :D:Boink:

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham - wlec Newtona czy zostawić w domu. SkyLuxa z foto i tak zabieram a to potworna, ciężka i skomplikowana konstrukcja... Ale za to obraz się wcale nie chwieje (jeśli uda się nie dotknąć hiper-wyciągu plastikowego w SkyLuxie) :D

Mój oklejopny na żółto OptiSan mógłby być, co prawda, zalążkiem izby osobliwości w Roztokach ale to, co zrobiłem z piramidki Adama (cześć, Ci, Panie! :Salut: ) też zasługuje na uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w roztokach zrobić mini uroczystość nadania imienia Newtonowi 200/1000, który niedawno zyskał nową duszę. Miał dostać imię Giuseppe Piazziego. Uroczystość zrobię ale nazwę go Karol Wojtyła.

Poprostu Z W A R I O W A Ł E Ś !!!

Wojtyłę będziesz włóczył po mrozie? A jak (Wojtyłę) wyniosą na ołtarze to co, koronujesz teleskop czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek miał być o tym KTO JAKI SPRZĘT PRZYWIEZIE DO ROZTOK. Mylę się? Zmieniło to się od wczoraj?

Może zjazd jest odwołany?

Wszystkie imprezy sportowe są odwołane do odwołania, Adamo od wczoraj nieobecny, w ROZTOKOWYCH WĄTKACH dzieje się to co widać. Może na nowo należałoby potwierdzać obecność?

Przyznam że jakoś nie miałbym ochoty przyjeżdżać na zjazd żałobników, tego mam dosyć na codzień NAPRAWDĘ :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus,

 

Uszanuj ludzkie uczucia ! Zjazd zjazdem, a bieżące wydarzenia są dla wszystkich wstrząsające. Chłopie gdzie Ty masz serce ? Daj ludziom się troche otrząsnąć.

W Bieszczadach z pewnością będzie ok. Sam jednak byłbym za tym, aby zorganizować jakąś mszę polową za Papieża.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie żałoba jest do dnia pogrzebu.

Przypomnę, że zlot nie jest imprezą stricte rozrywkową.

Nie ma natomiast co ukrywać, że odbywa się w takim, a nie innym terminie i napewno będzie inny niż dotychczasowe zloty. Zresztą chyba to nie jest dziwne. Dziwne było by gdyby nic się nie zmieniło. To oczywiście nie oznacza, że będziemy się przez cały czas umartwiali i modlili.

Myślę, że ludzie po prostu będą bardziej wyciszeni i skupieni niż zwykle, a reszta będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to sprawa wyłącznie indywidualna. Żałobę każdy z nas nosi w sercu i może się do niej zastosować według własnego uznania. Walczyłem z całą firmą, abym mógł wziąć sobie wolne, dlatego przyjadę. Z pewnością będzie to dla mnie odmienny zlot od pozostałych. Z pewnoscią również nie wezmę do ust alkoholu i w ten sposób też uszanuje pamięć Ojca Świętego. Powiedzmy sobie szczerze nie jedziemy tam urządzać baletów, tylko obserwacje oraz wymianę doświadczeń, które według mnie balansują na krawędzi nauki. Co w tym jest nagannego ?

 

Tak czy inaczej każdy niech indywidualnie podejmuje decyzje, zgodne z jego sumieniem !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.