Skocz do zawartości

Co zabierasz w Bieszczady...???


Rekomendowane odpowiedzi

Nie udaje mi się zarezerwować biletu do Rzymu :Cry::komputer:

Dlatego na zlocie pewnie będę - On nie chciał by bysmy rezygnowali z samorealizacji i nawet nieformalengo kształcenia zaiste, każdy z nas jedzie tam w taki czy inny sposób pokazać, że miłuje wiedzę jaka płynie z przepłnonego mistyzmem nieba ! .

Odpowiem tu nz kilka maili, że to co napisałem - że mnie nie będzie - nie było wywołane postawą i zaczepką ze strony Cygnusa, który bardzo ugodził w moje serce. Zawiodłem się na Cygnusie, którego uważałem za wyważonego człowieka, który potrafi uszanować sposób w jaki inni odbierają te sytuację.

To, że smucę się ze Śmierci Karola to jedna sprawa i to, że wiem, że jest mu dobrze i w istocie - serce moje wraz z jego się raduje do odrębna rzecz.

 

To, że postanowiłem, że nazwę teleskop "Karol" nie jest bynajmniej religijno dewocyjnym ekshibicjonizmem a wyrazem hołdu dla Apostoła, dla Ojca, dla Prezwodnika i dla Intelektu, który między innymi uwielbieniem nieba w swej poezji pokazywał, że Bóg Jest Miłością!

 

Przepraszam, że tak się wywnętrzyłem ale dla mnie jest to jedyna odpowiedź na to co napisano w tym wątku!

 

Co do zlotu proponuje by chętne osoby w sobotę zlotową o godz. 21:37 wysłuchały recytacji fragmentów Tryptyku Rzymskiego będącego z dzisiejszej perspektywy testamentem duchowym Karola Wojtyły!

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus,

 

Sam jednak byłbym za tym, aby zorganizować jakąś mszę polową za Papieża.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

W dniu kiedy bedzie pogrzeb Jana Pawal II w czwartek to najwczesniejszy termin, zamierzem < i mysle ze nie tylko ja tylko wiekasza ilosc osob> udac sie na msze do kosciala do Cisnej.

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w roztokach zrobić mini uroczystość nadania imienia Newtonowi 200/1000, który niedawno zyskał nową duszę. Miał dostać imię Giuseppe Piazziego. Uroczystość zrobię ale nazwę go Karol Wojtyła.

 

Paweł, przepraszam że się wtrącę ale z szacunku do Ojca Świętego nie nazwałbym teleskopu jego imieniem, no chyba żeby to był wyjątkowy teleskop kosmiczny, niepowtarzalny.

Sorry za porównanie ale to tak jakbym swój rower chciał nazwać "Karol Wojtyła" bo jest to tez intrument który pozawala mi badać odległe miejsca,tyle że za miastem a nie w kosmosie.

Chyba nie można tak szafować tym nazwiskiem.

Zastanów się bo Cygnus przywalił mocno ale może o to mu chodziło...

 

To jest tylko moje prywatne zdanie.

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, przepraszam że się wtrącę ale z szacunku do Ojca Świętego nie nazwałbym teleskopu jego imieniem, no chyba żeby to był wyjątkowy teleskop kosmiczny, niepowtarzalny.

Sorry za porównanie ale to tak jakbym swój rower chciał nazwać "Karol Wojtyła" bo jest to tez intrument który pozawala mi badać odległe miejsca,tyle że za miastem a nie w kosmosie.

Chyba nie można tak szafować tym nazwiskiem.

Zastanów się bo Cygnus przywalił mocno ale może o to mu chodziło...

 

To jest tylko moje prywatne zdanie.

 

 

Viaderny- uważam jednak, że mógłyś nazwać tak nawet chomika. Bez obrazy oczywiście dla Ojca Świętego, ale nawet taki rzeczy wlasnie czyms takim mogą przypominac nam o tym Wielkim Człowieku. Miło by było przypominając sobie nazwe własnego teleskopu patrząc w niebo przypomnieć uśmiechniętą minę Papieża... naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaderny- uważam jednak, że mógłyś nazwać tak nawet chomika. Bez obrazy oczywiście dla Ojca Świętego, ale nawet taki rzeczy wlasnie czyms takim mogą przypominac nam o tym Wielkim Człowieku. Miło by było przypominając sobie nazwe własnego teleskopu patrząc w niebo przypomnieć uśmiechniętą minę Papieża... naprawdę...

 

Tak masz rację to sprawa indywidualna,.. choć ja nie potrzebuje patrzeć ani na chomika ani na teleskop aby przyponieć sobie Jana Pawła

 

Sorry za OffTopic

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek-chomik jest stwozeniem bardzo kochanym...nie wiem czemu ich tak nie lubisz? Sorka wszystkim za offtopa naprawde...poprostu uwazam ze emocjonalna bliskosc z papieżem przez róznorakie nazywanie przedmiotów to objaw nawet porządany!! Bo najwazniejsza jest ta bliskosc...

 

No troszke przesadzilem z tym chomikiem ale nie widze naprawde przeszkod zeby nazwac teleskop im. Karola Wojtyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nazwy... Samolotom LOT-u nadawano nazwy Wielkich Polaków. Potem się rozbił jeden. Co innego - powiedzieć, że rozbił się IŁ-62 ale żeby rozbił się Chopin? Albo żeby, nic nie uwłaczając Jego godności - np. Fryderyka Chopina kolimować laserem? Mi to poprostu nie brzmi dobrze. Zwłaszcza jak mam pretensje o coś do swego telepa (zamiast do samego siebie) - że niby źle coś widać - lepiej że tego nie personifikuję.

 

To jest tylko MÓJ OSOBISTY POGLĄD na temat nadawania imion LUDZI - rzeczom.

Jeśli nie Właścicielowi to zawsze komuś trzeciemu może się to wydać dziwne.

 

Zrobisz jak zechcesz, Viad, ale może to przemyśl!

 

Pozdrawiam! - Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek-chomik jest stwozeniem bardzo kochanym...nie wiem czemu ich tak nie lubisz? Sorka wszystkim za offtopa naprawde...poprostu uwazam ze emocjonalna bliskosc z papieżem przez róznorakie nazywanie przedmiotów to objaw nawet porządany!! Bo najwazniejsza jest ta bliskosc...

 

No troszke przesadzilem z tym chomikiem ale nie widze naprawde przeszkod zeby nazwac teleskop im. Karola Wojtyły...

 

Mam gotową prelekcję o największych teleskopach świata - będę miał ze sobą w Roztokach, jeśli będą chętni. Przekonacie się że telep Viada raczej skromnie przy nich wygląda. Zaś ś.p. Karol Wojtyła - bez wątpienia należy do Największych Ludzi ZIEMI, TEJ ZIEMI! Więc może Mu zostawić jakiś bardziej znaczący sprzęt (jeśli to naprawdę jest sensowne)?

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

Przepraszam, sam też psuję ten topic. A co zabieram - wpisałem w wątku ORGANIZACYJNO-DUCHOWYM :((

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gotową prelekcję o największych teleskopach świata - będę miał ze sobą w Roztokach, jeśli będą chętni. Przekonacie się że telep Viada raczej skromnie przy nich wygląda. Zaś ś.p. Karol Wojtyła - bez wątpienia należy do Największych Ludzi ZIEMI, TEJ ZIEMI! Więc może Mu zostawić jakiś bardziej znaczący sprzęt (jeśli to naprawdę jest sensowne)?

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

Przepraszam, sam też psuję ten topic. A co zabieram - wpisałem w wątku ORGANIZACYJNO-DUCHOWYM :((

 

Cygnus ty piszesz do mnie i o mnie bo teraz to ja Cię wogóle nie rozumiem.

Co to jest telep "Viada" i co ma wspólnego z tym wątkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, przepraszam że się wtrącę ale z szacunku do Ojca Świętego nie nazwałbym teleskopu jego imieniem, no chyba żeby to był wyjątkowy teleskop kosmiczny, niepowtarzalny.

Sorry za porównanie ale to tak jakbym swój rower chciał nazwać "Karol Wojtyła" bo jest to tez intrument który pozawala mi badać odległe miejsca,tyle że za miastem a nie w kosmosie.

Chyba nie można tak szafować tym nazwiskiem.

Zastanów się bo Cygnus przywalił mocno ale może o to mu chodziło...

 

To jest tylko moje prywatne zdanie.

 

Sam dochodze do wniosku, że by nie budzić teraz i w przyszłości nieporozumień - bo kogoś zaiste mogę urazić teleskop będzie się nazywał Karol a ja już będę wiedział o jakiego Karola mi chodzi.

 

Paweł Maksym

 

PS

 

 

Jako założyciel tego wątku prosze Radę o jego zamknięcie!

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze na szybkiego zanim wątek zostanie zamkniety - GM8 zabieram

 

Pozdr

DaVe

 

Dave,

 

Zgłębiłeś zasady mierzenia PE? Jakbyś chciał, to moge wziąść vestę. Mógłbyś nagrać avika i zmierzyć PE montażu. Musiałbyś załatwić kompa z softem.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy potrzeba:

- sterownik do vesty

- k3ccd z aktualnym kluczem

- registax

- ten program do obliczania PE którego link mi ostatnio wysłałeś ??

 

Coś jeszcze ?? zakładam że na kompie bedzie pakiet office ??

 

Pisać szybko bo w środe rano już mnie nie ma.

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompie bedzie pakiet Open Office (open source) Teoretycznie zgodny z MS. - soory MSowy za drogi.

 

Pozdrawiam.

 

Filmik sie zestakuje i finalnie ważny bedzie jeden obrazek tylko. Jak nie zadziała na OO to sie go wyśle emilem i reszte już w domu zrobie.

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.