Skocz do zawartości

Sky-Watcher 120ED 120/900 OTAW Black Diamond


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż wędruje refraktor 120ED towarzyszący mi od półtora roku, służąc głównie do astrofotografii księżycowej i planetarnej.

 

Cena nowego w pełnym zestawie - 8,5 tys. zł. Oferuję ten refraktor w cenie 5,5 tys. - zbliżonej do sklepowej ceny mniejszej wersji 100ED.

 

Instrumentu nie trzeba przedstawiać - to duży kawał optyki naprawdę wysokiej klasy, w "chińskiej" cenie. Dublet ED na słynnym szkle japońskim Ochara FPL-53 i niemieckim kronie Schott. Wyciąg 2'' z bardzo dobrą przekładnią planetarną zapewniającą precyzyjne mikrofokusowanie - nieocenione podczas fotografii księżycowej czy planetarnej. Mimo dużej średnicy jest to teleskop lekki (5,3 kg!) i poręczny. Dzięki przemyślanym parametrom (120/900 mm, F:7,5) jest bardzo uniwersalny. Światłosiłę można jeszcze powiększyć stosując dedykowany flattener/reduktor ogniskowej. Sprzedaję ze względu na moje specyficzne zainteresowania - liczę że przesiadka na większą średnicę pozwoli mi pójść krok dalej w fotografii księżycowej.

 

Instrument kupiony z drugiej ręki, w stanie niemal fabrycznym. Sam używałem go umiarkowanie (żadnych wielogodzinnych sesji i pozostawiania na zewnątrz) i obecnie jego stan oceniam na bdb. Po tym czasie są oczywiście jakieś kosmetyczne ślady użytkowania, ale nic co wpływałoby na sprawność czy estetykę (na zatyczce od szukacza mój piesek zostawił kilka śladów zębów - jest to jedyny estetyczny mankament). Głównie widać trochę śladów na płaskiej prowadnicy anodowanej tulei wyciągu (zdjęcia). Myślę że nowy egzemplarz po roku normalnego użytkowania byłby już w podobnym stanie (jeśli nie liczyć śladów zębów :-).

 

Niedawno przeczyściłem po raz pierwszy obiektyw, który ukleił się już pyłkami i kurzem. Nie przesadzałem z tym czyszczeniem by uzyskać wygląd fabryczny. Jak ktoś będzie się bardzo starał to wypatrzy jakieś pyłki czy ślady. Ja podczas inspekcji z mocną latarką wypatrzyłem trzy malutkie mikro-ryski. Bez wpływu na obraz oczywiście, ale dla porządku wspominam o tym i uwzględniam w propozycji cenowej. Oryginalna szyna dovetail miała kilka drobnych śladów od śruby - sam używałem na co dzień innej.

Egzemplarz ten uważam za bardzo udany. Przy dobrym seeingu potrafi pokazać prawdziwe kły - udało mi się z jego pomocą wykonać wiele znakomitych zdjęć o świetnej precyzji detalu, którymi dzieliłem się już tu na forum, ale kilka przykładowych zamieszczam ponownie polecając pełną rozdzielczość.

 

W zestawie:
- szukacz prosty 9x50
- obejmy na tubus
- szyna dovetail
- aluminiowa skrzynia transportowa.

 

Widoczny na zdjęciu montaż ze statywem, soczewka Barlowa i kamerka, a także dołączane oryginalnie do zestawu 2'' okular 28 mm i kątówka 90 stopni nie są elementem oferty.

 

Sprzęt do obejrzenia i odbioru w okolicach Balice/Zabierzów k. Krakowa. Możliwa wysyłka.

 

01.JPG

02.jpg

04.jpg

06.jpg

07.JPG

08.jpg

09.jpg

10.JPG

11.JPG

12.jpg

14.JPG

15.JPG

16.JPG

18.JPG

20.jpg

21.JPG

22.JPG

24.JPG

25.JPG

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

20210714_155629.jpg

20210714_155709(0).jpg

20210714_161112(0).jpg

20210714_161124(0).jpg

JUPITER-2021-07-07.jpg

MARE-AUSTRALE-2020-02-20.jpg

MARE-IMBRIUM-2020-02-20.jpg

SINUS-IRIDUM-2021-02-24-80.jpg

THE-MOON-2020-02-23-85A.jpg

TYCHO-2021-02-25-W.jpg

Edytowane przez lulu
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.