Skocz do zawartości

Canon 5D Mk.II a portretowe zdjęcia z DM


Za(KS)t

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Macie może jakiś pomysł jak z Canona 5D Mk.II i 24-105mm f/4 robić portrety z drogą mleczną? Ostatnio miałem chwilę żeby spróbować czy z canonowskiego 24-105mm f/4 da się coś uciągnąć, i nie zaskoczyła mnie nawet mała ilość sygnału, a szum, to była ciepła noc, więc może temperatura wpłynęła na matrycę? Na DSO nie mam do czynienia z tak dużym szumem, ale oczywiście tam robię stacki, przy portretówkach, czy ogólnie zdjęciach na których licz y się pierwszy plan, zawsze mam ze stackami problemy. Myślę że sequator mógłby się sprawdzić ale sam nie wiem, będzie trzeba porobić testy. Także jak ktoś ma jak ieś sugestie to chętnie :)

Załączam jpg'a z rawa bez żadnego edytowania i wersję obrobioną

ISO: 2500
24mm
f/4
60s

_MG_0571.jpg

20210716-_MG_0571.jpg
 

Edytowane przez Za(KS)t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz osobno pierwszy plan, potem niebo z prowadzeniem i składasz to np w Photoshopie :) Na pewno łatwiej by było z jaśniejszym obiektywem, bo jednak ciężko ustać totalnie bez ruchu dłużej niż kilkanaście sekund.

 

Edit: w Sequatorze jest opcja „freeze the ground” ale na razie działa mi to tylko przy składaniu zdjęć bez prowadzenia.

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Astrobonq
Robiłem to wcześniej z photshopem, ale często jest problem z dopasowaniem warstw bo stack rozciąga obiekty po osi obrotu nieba i na stacku drzewo które ma na jednej klatce z 100px może mieć z 200px i już są problemy :P Ale jakaś metoda to jest. A co do stania w bezruchu to fakt, ale i tak jestem dumny z 60 sekund :P W kwestii sequatora to i tak bym raczej go używał do zdjęć bez prowadzenia bo HEQ do najmobilniejszych trackerów nie należy :P 

@Darek_B
Właśnie obawiałem się że to może być jego wina. Mam drugi (aktualnie zepsuty ale może uda się go naprawić), zwykła 50mm canonowska, z tym że z nią już bardzo zawęża się kadr. Chyba trzeba poszukać jakiegoś taniego <20mm :P


 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.