Skocz do zawartości

Star Adventurer 2i WiF - problem


Gayos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zakupiłem SW Star Adventurer 2i WiFi.

Kiedy ustawiam pokrętło śledzenia na gwiazdowy to słychać jak silniczek pracuje, niestety po krótkim czasie się zatrzymuje.

Próbowałem podłączyć się przez aplikację. Niestety, jak nie ma podłączonego aparatu to ta aplikacja nie może wystartować śledzenia.

Dopiero jak podłączę aparat to aplikacja rusza, migawka w aparacie strzela według ustawień aplikacji i śledzenie jest aktywne.

A chciałbym na SW powiesić kamerkę i niestety nie ma wtedy śledzenia.

Podobno w starszych wersjach SW czyli bez WiFi montaż kręcił na ustawieniu pokrętłem.

 

Czy może robię coś złego albo nie tak?.

Posiadaczy tego sprzętu proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 18:32, Gayos napisał:

Kiedy ustawiam pokrętło śledzenia na gwiazdowy to słychać jak silniczek pracuje, niestety po krótkim czasie się zatrzymuje.

Po jakim czasie? Zawsze takim samym?

W dniu 18.08.2021 o 18:32, Gayos napisał:

Niestety, jak nie ma podłączonego aparatu to ta aplikacja nie może wystartować śledzenia.

WTF??? Jak to się objawia? Aplikacja pokazuje jakiś komunikat? To jest tak głupie, że nie mogę uwierzyć. Aż przejrzałem z ciekawości instrukcję - nie widać tam informacji o konieczności podłączenia aparatu (nawet nie mam pomysłu jak to elektrycznie zrealizować, czysty absurd). A może jest tam mechaniczny czujnik i wystarczy wsadzić kabel bez aparatu?

 

W dniu 18.08.2021 o 18:32, Gayos napisał:

Podobno w starszych wersjach SW czyli bez WiFi montaż kręcił na ustawieniu pokrętłem.

Tak. Używałem zarówno "zwykłego" SWSA, jak i SAM (który używa tej samej aplikacji co Twój) i nie było takich jaj.

 

Ogólnie, wyczytałem w instrukcji istotną rzecz, że parametry, które zapiszesz w aplikacji zapisują się jako te standardowe tryby śledzenia dostępne potem z pokrętła. Czyli jak ustawisz śledzenie gwiazdowe i np jedną ekspozycję 60 sek i to zapiszesz w aplikacji, to potem wybierając na pokrętle tryb gwiazdki montaż będzie śledził przez 60 sek i tyle. Tak więc proponuję ustawić w aplikacji jakiś długi czas exp i nielimitowaną ilość zdjęć, żeby montaż pracował cały czas. Może tu leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SWSA wifi od tygodnia, niewiele nim jeszcze robiłem, ale w instrukcji jest napisane, że montaż ma zabezpieczenie - jeśli po uruchomieniu silnika przez pewien czas nie uda się obrócić osi, to silnik się zatrzymuje. Może nie zacisnąłeś sprzęgła ? Taki czarny pierścień. Wtedy silnik kręci, oś stoi ..

1987464129_swsawifi.JPG.ebdc6ab5fd1fe5bb46e11379e771c6b5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam SWSA 2i i rzeczywiście jest tam taki myk, że gdy korzystasz z aplikacji, to silnik się kręci tylko wtedy, gdy robi się zdjęcia. Nawet jeśli potem wyłączysz i włączysz adventurera już bez apki, to ustawienia prędkości na montażu nie działają. Gdzieś kiedyś na jakimś forum widziałem, że ktoś sugerował jak ustawić te czasy w apce, żeby wrócić do normalnego stanu, ale nie mogę teraz tego znaleźć. Poszukam jeszcze wieczorem.

Edytowane przez isero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień mam dokręcony. Przed chwilą robiłem testy z apki na 5 zdjęć po sekundzie. Montaż stanął po zrobieniu zdjęć oczywiście z podpiętym aparatem. Potem ustawiłem bez aparatu i przekręciłem pokrętło na śledzenie gwiezdne. Silniki zatrzymały się dokładnie po tym samym czasie. Mateusz miał chyba rację.

Teraz dla prób ustawiłem przez apkę 180 sek po 200 zdjęć, przez chwilę aparat cykał sterowany apką. Teraz odpiłem aparat i ustawiłem montaż na śledzenie z pokrętła. Dam znać co i jak

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.