Skocz do zawartości

Wifi extender Vonets do ASI AIR


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że dostałem od Teleskopy.pl do zrecenzowania wzmacniacz sygnału do ASI AIR.
Spodziewajcie się więc serii opisów, ale i zdjęć.

Do czego potrzebny jest extender?
Otóż druga wersja AA posiada estetyczną aluminiową obudowę, która niestety mocno osłabia sygnał i praktycznie uniemożliwia korzystanie z urządzenia nawet przy niewielkim oddaleniu.
Celowo nie podaje precyzyjnych wartości, gdyż te uzależnione są oczywiście od przeszkód, np  od przegród typu ściana budynku. Dlatego urządzenie przydaje się szczególnie tam, gdzie zależy nam na sterowaniu z większej odległości.
W moim przypadku przerwanie sygnału następuje już w odległości  5 metrów i osłonie w postaci niezbrojonej ściany.

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6374&currency=PLN&lunety=ZWO WiFi Extender SKU ZWO WIFI

Oczywiście to moja subiektywna ocena, dlatego proszę piszcie co mógłbym ewentualnie sprawdzić (w miarę swoich  możliwości).
W ten sposób ocena będzie pełniejsza i ewentualny wybór, bardziej świadomy.
No to zaczynamy:

1. Pierwsze spojrzenie: wizualnie urządzenie sprawia dobre wrażenie, jest estetyczne, lekkie i o niewielkich gabarytach ~(95x45x15 mm).

2. Podłączenie:
Vonets łączymy z AA kabelkiem do portu RJ45 oraz z zasilaniem. Przy podłaczeniu zasilania mamy wybór - możemy pwpiąć kabelek z wtyczka USB lub kabelek  z wtyczką 5.5x2.1mm.
Ja wybrałem tą druga opcję - "oszczędzając" w ten sposób na gniazdach USB.
Po podłączeniu kabelków, wybieramy w komórce lub tablecie odpowiednią sieć (Vonets), podajemy hasło i możemy uruchomić apkę.

Połączenie nie trwa zbyt długo i w moim odczuciu nie zajmuje więcej   niż w przypadku bezpośredniego połączenia z AA, dlatego też nie mierzyłem dokładnego czasu czy też różnicy czasów.

 

CDN

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TUR napisał:

U mnie działa całkiem dobrze, ale połączenie z wifi trwa dość długo. 
 

Ps. No nie wiem co na te testy powie Przemek :)

Jak pisałem to nie test :D Tylko moja subiektywna ocena.

Co sobie tam powie to jego sprawa.

Jak chce coś testować to niech przedstawi jakieś naukowe opracowanie wraz z opisem metodologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TUR napisał:

Nie no racja recenzja jest tu kluczowym słowem. To oczywiście był taki tam weekendowy żart ;)
 

Niektórzy nawet nazywają to  "rozpakowywaniem" sprzętu ;)

Dla przeciętnego użytkownika jest ważne to:  czy coś działa i jakie przynosi efekty. 

Ale konstruktorowi/inżynierowi  takie informacje już nie wystarczą. Zakładam, że nikt nie będzie konstruował swojego wifi ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej części chciałbym Wam przedstawić kolejne dane, które zebrałem podczas recenzowania extendera wifi.
Rzeczywista odległość od mierzonej sieci Vonets (w trakcie pomiarów) podpiętej do ASI wynosiła około 12 m w linii prostej. Po drodze jednak znajdowała się ściana i zbrojona płyta. Przeszkody te spowodowały błędny wynik podany w metrach (odległość 35m i za drugim razem odległość 39m).
Z tej odległości miernik nie wyłapał sieci ASI, więc sterowanie nie byłoby możliwe bez extendera.
Proszę zwróćcie uwagę, że fioletowa sieć nakłada się na kanały sieci Vonets, dlatego należałoby przestawić je w którejś z w/w sieci tak żeby ze sobą nie kolidowały.
Drugi rysunek przedstawia pomiar mocy, który dla extendera wyniósł -72dBm czyli 6,31×10-11 W.

Dla przykładu moc sieci fioletowej wyniosła -86dBm czyli 2,51×10-12 W.

 

CDN

s1.jpg

S2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, Ersoy napisał:

Ile prądu bierze ten wzmacniacz przez usb, a ile przez dc? Samo 5v czy 12v, mało mi mówi. Chodzi o konkretne wartości np. Wh. 

Sadzę, że to pytanie najlepiej zadać producentowi lub samodzielnie poszukać.

Osobiście zadałem sobie trochę trudu i pomyszkowałem w sieci i znalazłem dane dość rozbieżne, bo  wynoszące od  1.5 W do 5W.

Być może ze względu na tak minimalne wartości nie są one oficjalne podawane. Mnie nawet przez głowę nie przeszło, żeby takim maluchem zawracać sobie głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JaLe napisał:

Sadzę, że to pytanie najlepiej zadać producentowi lub samodzielnie poszukać.

Osobiście zadałem sobie trochę trudu i pomyszkowałem w sieci i znalazłem dane dość rozbieżne, bo  wynoszące od  1.5 W do 5W.

Być może ze względu na tak minimalne wartości nie są one oficjalne podawane. Mnie nawet przez głowę nie przeszło, żeby takim maluchem zawracać sobie głowę ;)

Rozumię. Zakupiłem to też i nic znaleźć nie mogłem. Jeżeli rzeczywiście bierze tyle co nic, to nie ma sensu tego badać. Myślałem, że więcej, a że mam pod asi air podpięty focuser, kamerę główna z chłodzeniem, guding, czujnik temperatury, koło filtrowe, to sporo rzeczy. A maks chyba 3A puszcza mój aku przez dc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.