Skocz do zawartości

Stellarmate Pro


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję @jolo za szybką odpowiedź! :) W takim razie zdecyduję się na Stellarmate OS, a sprzętowo na razie nic nie zmieniam, bo jak działa to po co ruszać. Przez chwilę testowałem Astroberry, ale z problemami (pewnie była to kwestia dosyć starej wersji oprogramowania). Zresztą przyszłość samego projektu Astroberry chyba jest mocno niepewna: https://www.indilib.org/forum/general/14640-the-state-of-astroberry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zdecydowałem się na Stellarmate - złożyłem zestaw MeLE Q3C z SSD + Astrolink 4 Mini II  i osadziłem w nim Stellarmate OS na dysku NVMe - działa perfekcyjnie. MeLE wymagał troszkę ekwilibrystyki z antenkami, te wbudowane mają słaby zasięg, ale wymiana anten nie jest jakoś specjalnie trudna. Jedyna wada to "kanapkowość" rowiązania - nie jest duże, ale nie jest to też taki ładny monoblock jak S-mate Pro czy ASIAIR.  A jakby ktoś chciał STLa z tymi ramkami to mogę podesłać.  Astrolink zasila mi wszystko co mam (HEQ5, MeLE, asi2600, grzałki, wentylator LG), podaje i bieżące zużycie prądu i ile prądu poszło od początku sesji - docenią to zwłaszcza użytkownicy akumulatorów. W czasie sesji z chłodzeniem kamery wszystko razem ciągnie poniżej 2A. Ale w terenie działa lepiej niż oczekiwałem. Szczególnie tolerancja MeLE na zasilanie. Kto używał R-Pi ten wie, o co chodzi ;).
A aplikacja na telefonie lepiej się prezentuje niż na tablecie, trzeba się przystosować do jej działania. Różnica od S-pro w oprogramowaniu to jedynie konieczność korzystania z panelu sterownika EKOS (patrz załączony screen) do ustawiania zasilania zamiast ładnej ikonki zasilania (Power). I to wszystko.  Ale nie powiem, warto było wydać 60 EUR na system.  @jolo i Jasem robią świetną robotę, a te urządzenia razem pracują tak fajnie że nie wyobrażam sobie innego rozwiązania.

IMG_20240217_184624.jpg

IMG_20240217_184652.jpg

IMG_20240428_150713.jpg

signal-2024-04-24-164903_002.jpeg

signal-2024-04-24-165247_002.jpeg

signal-2024-04-29-225716_002.png

Edytowane przez TheHollowMan
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.