Skocz do zawartości

Pierwsze kroki


amatorastro

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem web kamerkę SPC880NC z wgranym softem SPC900NC.

...

Minęło kilka lat... zdecydowałem się użyć tej kamerki w wyciągu. :rofl:

Wetknąłem ją w odwłok do SCT 6" 150/1500 na balkonie w blokowisku, bez Barlowa (nie posiadam), bez prowadzenia, godzina wychładzania. Nosek 1,25" do kamerki nie ma w środku żadnego filtra.

Planety na tyle szybko zasuwają po matrycy, że film ma max 10s i to po ustawieniu kamerki na skos, aby obraz szedł po przekątnej.

Po manualu Kol. @ZbyT Fotografia planetarna-jak zacząć film złożony w AutoStakkert a następnie (ponieważ totalnie nie ogarniam kuwety z programem Fitswork nawet po manualu) w PS Elements, który posiadam.

 

Poniżej dwie klatki, które otrzymałem, niestety nie wiem czemu są takie aberracje. :g:

 

EDIT: Jak tu się wstawia zdjęcia, aby się wyświetlały jako fota a nie załącznik????

EDIT2: Zamiana plików na .jpg aby się wyświetlały w wątku.

22_01_35_lapl5_ap1_conv_ps.jpg

 

21_48_45_lapl5_ap2_conv_ps.jpg

Edytowane przez amatorastro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, amatorastro napisał:

EDIT: Jak tu się wstawia zdjęcia, aby się wyświetlały jako fota a nie załącznik????

 

wstaw obrazek w formacie JPG lub PNG, a wtedy będzie widoczny bezpośrednio w poście

 

jak na pierwszą próbę to wyszło całkiem nieźle. Teraz trzeba pomyśleć nad jakimś śledzeniem aby zebrać więcej fotonów

widoczna aberracja jest wynikiem dyspersji atmosferycznej. Jowisz i Saturn są obecnie dość nisko nad horyzontem, a przez to nasza atmosfera działa jak zwykła soczewka. Do pewnego stopnia można sobie poradzić z tym używając funkcji PGB Align w Registax

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za odwiedziny przy moich skromnych wypocinach. :D

Z aberracją mnie pocieszyłeś, bo zastanawiałem się co jest nie tak z telepem. Bardzo dziękuję za porady i manuale.

 

Planuję zakup ASI 120MC mini lub T7C (nawet się ostatnio na giełdę spóźniłem). Lepiej by planetki się zarejestrowały, a że zbieram na SWSA, to później by była do guidingu. (Ale to raczej nie na tę tubę, bo zapewne za ciężko będzie - nośność SWSA 5kg a sam teleskop ma jakieś 4,5kg i nie ta ogniskowa na SWSA.) Na SWSA planuję aparat z obiektywem 135mm.

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.