Skocz do zawartości

[S] Teleskopy: GSO 6" RC OTA, TS 61EDPHII OTA oraz Aparat: Canon 1100D Mod


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że staram się nie przekroczyć magicznej bariery 10 teleskopów, wystawiam moje nadliczbowe tuby.  Sprzęt jest do ewentualnago odbioru w Olsztynie:

 

1)  GSO RC 6" 150/1350mm: Kolimacja nie ruszana, był (wg mnie) dobrze skolimowany "z pudełka" (w odróżnieniu od 8" wersji która go zastąpiła i wymagała trochę pracy)   Nie zdążyłem zrobić nim dużo materiału gdyż we wiosnę nie było kompletnie nieba a w lato zastąpiła go tuba GSO RC 8".  Jestem dużym fanem tych konstrukcji, za swoją cenę są kompaktowe i pozwalają na fajne fotki małych obiektów typu galaktyki, gromady kuliste, mgławice planetarne. Jeżeli kogoś kusi układ optyczny Hubbla w miniaturze to jest to świetna ku temu okazja. ;)

 

(Uwaga: Red-dot,montaż, ani M13 nie są częścią oferty!)

RC6.thumb.jpg.cf6565e1cd252504977c0e4d10c09317.jpg

M13 RC6

 

 

 

Kupiona w Delcie -- LINK.  Mogę dodać zdjęcia, zapakowana jest oryginalne pudło, normalne ślady eksploatacji na dovetail'u -- wiadomo.  Zestaw fabryczny: oprócz tuby są dołączone pierścienie do backfocus i przejścówka z 2" na 1,25".

 

1200 PLN, szczególnie polecam odbiór osobisty, wysyłka tylko i wyłącznie na ryzyko kupującego.

 

 

 

 

 

2) TS 61EDPHII 4.5f 61/274mm (z flattnerem)

 

Przenośny refraktor do szerokich kadrów.  Duża światłosiła. Szczególnie sprawdza się w narrowband lub multinarrowband - mgławice itp.  Broadband do przyjęcia, szału nie ma.  Używałem go jako przenośny na wypady z AZ-GTi.  Po nabyciu refraktora 91/432mm nie mam dla niego czasu.

 

Stan dobry, normalne ślady użytkowania, opakowanie fabryczne.

 

TS61EDPHII

 

EDPH1396EDPHAmelican

 

EDPHM31.thumb.jpg.441da320fd134f5a185ab29a96152129.jpgEDPHVeilM.thumb.jpg.e4467825faa21922bd140d098ca3087e.jpg

 

Kupiony w teleskopy.pl (wszystkie dane i parametry - LINK)

 

2400 PLN + wysyłka (mały refraktor dobrze znosi podróże więc wysyłka jak najbardziej ok).  W tej cenie niezły starter do astrofoto na szeroki kadr nawet z małym sensorem.  Dobrze sprawdzał się z 533MC.  Powyższe ekspozycje to 4h, Veil to 4 panele po 2h.

 

Dobrze wspópracuje z EAF.  Mój ulubiony astrotuber używa tego zestawu: Cuiv, the Lazy Geek.

 

 

3)  Komplet: Canon 1100D Mod + ładowarka + 2 baterie: kupiony na forum rok temu tutaj na giełdzie od kolegi Astrocola, zrobiłem nim ok 300 klatek, przeszedłem na kamerę astro, trzymałem "na wszelki wypadek" ale czas by komuś posłużył.  Link do oryginalnej oferty gdzie jest więcej informacji: LINK 

 

Dorzucam też kabel miniUSB + pierścień T2 Canon gratis

 

Canon1100DMOD.jpg.cbe00bc2aaa022f07390924073c35df2.jpg

 

600 PLN + wysyłka

 

400 PLN w zestawie z jednym z ww. teleskopów: aparat + RC = 1600 PLN +ewentualna wys.,  aparat + TS61EDPH = 2800 PLN + wys.

 

 

Wszystko mam zapakowane w garażu ale napiszcie i dodam zdjęcia w detalu jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem.  Ceny są myślę niewygórowane, dużo poniżej sklepowych (w których i tak nie ma ich na stanie...), ale negocjacje są częścią każdego dealu więc zapraszam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dziki zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.