Skocz do zawartości

HAMA na autoguidera :)


pitgrupa

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Przydałaby sie mi lunetka jako autoguider myślałem jak to zrobiać sobie ATMowo z jakichś soczewek ale wpadł mi do głowy pomysł kupna na allegro "teleskopu" z serii hama :D Są desperaci którzy sprzedaja to za 80-100zł.

 

Nie widziałem tego na żywo, ale jak myslicie czy coś takiego "refraktorowego" dobrze sprawdziłoby się jako luneta prowadząca?

Mój telep ma ognioskowej 750mm wiec mysle ze okolice 700mm lunetki powinny się sprawdzić.

 

Ciekawi mnie jaki jest tam "wyciąg okularowy" :) (rozmiar) aby móc wstawić VESTE,

lunetka celownicza i czy ORYGINALNY montaż (oczywiście bez nóg) nadaje sie do mocowania na piggi backu

czy moze ttrzeba myslec o czymś zupelnie nowym do mocowania i regulacji lunetki.

 

Może znajdziemy doskonałe zastosowanie dla tych "teleskopów" ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie rurę od SkyLuxa, przynajmniej będziesz miał gwarancję przyzwoitej za tą cenę optyki i jako takiej jakości całej reszty. Stare porzekadło mówi "biedny traci dwa razy". Czy np. jesteś pewien, że ta HAMA ma obiektyw szklany czy z plastiku? Guider nie może też być byle badziewiastym refraktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy jest to szklany obiektyw. Dlatego pytam.

NIe widziałem tego ustrojstwa :)

 

Skyluxow juz chyba nie ma a i cena 300zł jak na ten cel dosc wysoka. Chcialem uniknac po prostu budowania czegos z soczewek. Czasu pewnie pójdzie, podejrzewam ze bedzie to kosztowac podobnie a niebawem koniec nocy :)

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby sie mi lunetka jako autoguider myślałem jak to zrobiać sobie ATMowo z jakichś soczewek ale  wpadł mi do głowy pomysł kupna na allegro "teleskopu" z serii hama  :D  Są desperaci którzy sprzedaja to za 80-100zł.

Nie widziałem tego na żywo, ale jak myslicie czy coś takiego "refraktorowego" dobrze sprawdziłoby się jako luneta prowadząca?

 

Używam właśnie tuby SkyLuxa do wymienionego celu. Wsadzam tam okular "Plossla" 6.5 mm z dorobionym krzyżem. Cudzysłów dodałem ze względu na wirtualną jakość tego okularu, któy wchodził w skład OptiSana ale nie wiem kto go kompletował: Chińczycy czy Bracia U.

Ważne jest zlikwidowanie kiwania wyciągu bo lepiej żeby obraz w guiderze nie pomykał przy dotknięciu do okularu.

Bardziej poręczne byłoby krótsze cudo ale właściwie nie ma to znaczenia innego, niż kwestia dobrania odpowiedniego stołka, żeby przy różnych ustawieniach na nieboskłon wygodnie usiąść do guidzenia. Krótszy guider dawałby mniejszą rozpiętość "efektywnego obszaru siedzenia podczas śledzenia".

:Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.