Skocz do zawartości

Kupię 2 rzeczy do astrofotografii


Łukasz Wolańczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa, chcialbym nabyć używaną Lunetę biegunową i prowadzenie w jednej osi za ruchem gwiazd do sw 150/750 na statywie eq 3/2.

Proszę o oferty na priv, albo pod postem.

 

Chcialbym w końcu zacząć przygodę z astrofotografią i mieć co oprawić w ramkę dla Dziadków, rodziców, w prezencie na gwiazdkę :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz Wolańczyk napisał:

Chcialbym w końcu zacząć przygodę z astrofotografią i mieć co oprawić w ramkę dla Dziadków, rodziców, w prezencie na gwiazdkę

Zacny powód, ale na EQ3-2 z prowadzeniem w jednej osi, to się uda z obiektywem/teleskopem o ogniskowej 300mm, a nie z teleskopem 750mm i wagą kilku kilogramów. Nie twierdzę że się nie da i są na to dowody, ale że jest to bardzo bardzo trudne.

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Zacny powód, ale na EQ3-2 z prowadzeniem w jednej osi, to się uda z obiektywem/teleskopem o ogniskowej 300mm, a nie z teleskopem 750mm i wagą kilku kilogramów. Nie twierdzę że się nie da i są na to dowody, ale że jest to bardzo bardzo trudne.

 

Teleskop mam od października 2019roku, mam zrobione piękne zdjęcia bez prowadzenia: księżyca w łuku 15%. Zaćmienie słońca, zdjęcia porównawcze aktywności słonecznej, Jowisza z ksiezycami do porównania położenia.  nie udało mi sie nadążyć za ISS, za samolotem ręcznie jest to koszmarnie trudne ( winą był zły kat ustawienia trajektorii teleskopu za tymi obiektami)

Na lustrzance Canon 550D w 2020 i 2021r bez statywu zrobiłem/ złapałem całkiem widowiskowe kolorowe perseidy. Wiem ze sie da z prowadzeniem w jednej osi i rok temu ludzie wlasnie na tym forum wypowiadali się, ze da sie bez lunetki ustawić mój teleskop tak by robić piękne zdjęcia. Tym bardziej kolega z trójmiasta tez mi to udowodnił. Jak sie nie nauczę w tym roku, to w nastepnym. Jak sie nie uda, to trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, tylko pomóc, ale na początku wątku napisałeś że chcesz kupić lunetkę biegunową, a poniżej że da się bez lunetki ogarnąć ustawienie montażu i jest to prawdą pod pewnymi warunkami.

To po co ją kupować?

Bo faktycznie obecnie większość astrofotografów nie korzysta z lunetek tak jak dawniej.

Ale nie o tym... kupuj co zechcesz.

To wątek w dziale giełda, i nie miejsce na rozbudowane rady i dyskusje. 

Przepraszamy za jego zaśmiecanie.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.