Skocz do zawartości

Kamera do guidingu (i planet?) SV305Pro AR czy T7C


opcio

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuję sprzęt. Na ten moment mam 80ED od Svbony, docelowo na HEQ5. Obserwacje z balkonu w Krakowie plus wypady poza miasto. Jako kamerę główną planuję na razie zakup lustrzanki. możliwe, że Canon 1100D.

Mam dylemat w zakresie guidingu.

Czy iść w stronę T7C, dostępna za około 490zł na amazon pl , czy kupić klon ASI290 czyli SV305Pro z powłokami AR za około 720zł na amazon es.

Tą drugą mógłbym zapewne spróbować wykorzystać w fotografii planetarnej, choć nie mam pewności czy 80ED do tego celu się sprawdzi. T7C jest sprawdzona, wiadomo czego się spodziewać, SV305Pro  jest w niezłej cenie i kusi, możliwości zapewne większe, choć pixel nieco mniejszy. Co koledzy by doradzili?

I dodatkowe pytanie, guider celować w 30mm, 50mm czy 60mm dla takiego setupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do amazona ;) T7C ma chyba mieszane opinie. ZWO ma dobry soft i wsparcie. Svbony chyba jest oceniane trochę lepiej od T7C, ale to też marka widmo trochę. ASCOM wyjdzie nowszy albo nowszy Windows i zaczną się problemy.

 

Do guide starczy i ASI120, teleskopy.pl mają chyba wersję mini mono dostępną w dobrej cenie. Mały refraktor za dużo z planet nie wyciągnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon występuję w różnych rolach. Czasem jako sprzedawca, czasem jako podmiot obsługujący i realizujący zamówienia strony trzeciej, a czasem tylko jako marektplace dla ogłoszeń sprzedawców. Jeżeli zamówienia realizuje Amazon, bądź jest sprzedawcą, to mamy ich pełne wsparcie, czyli korzystne warunki gwarancji i zwrotów. Przetestowałem nie raz, są jak najbardziej ok.

Tak jest z kamerką SV305Pro, sprzedaje dystrybutor Svbony na Europę, produkt jest w magazynie Amazona.

Z T7C jest gorzej, to ogłoszenie obcego sprzedawcy, on sam wysyła produkt i obsługuje zamówienie i może być trudniej z ewentualną gwarancją.

Oferta na Asi 120MM Mini w teleskopach jest bardzo dobra, odpuszczam T7C.

Pytanie ostatecznie czy lepiej iść za te same pieniądze wyłącznie w guiding na ASI120MM Mini, czy do tego samego celu nada się SV305Pro, a jednak coś z planet na tej kamerce uda się 80ED wyciągnąć.

No i jaki guider: 30,50,60?

 

Parametry kamery SV305PRO AR:

 

Model: SV305 Pro.
Czujnik: 1 / 2,8" kolor CMOS
Model czujnika: SONY IMX290
Rozmiar pikseli: 2,9µm x 2,9µm.
Typ USB: USB3.0
Migawka: migawka elektroniczna
Czas naświetlania: 1 ms-30 min
Maksymalna liczba klatek na sekundę: 100 kl./s. (1920 x 1080)
135 FPS (1280 x 960).
ADC: 10 bitów / 12 bitów, 8 bitów / 12 bitów
Filtr: powłoki AR
Okular: 1,25"
Zużycie prądu: 230 mA przy 5 V
Długość kabla: 2 m
Zakres dostawy:
1 x kamera SV305Pro.
1 x kabel USB 3.0 2 m.
1 x 6-pinowy kabel prowadzący.
1 x rura przedłużająca,
1 x adapter soczewki C.
1 x ochrona przed kurzem 1,25".
1 x ściereczka do czyszczenia.
1 x podręcznik użytkownika
1 x CD.

 

ASI 120 Mini Mono:

• matryca: 1/3" CMOS AR0130CS (monochromatyczna)
• rozdzielczość: 1,2 MPix, 1280×960
• rozmiar pojedycznego piksela: 3,75 x 3,75µm
• czas ekspozycji: 64µs - 2000s
• ROI (wybór interesującego obszaru): możliwy
• port ST4: tak
• odległość ogniska do matrycy: 8,5 mm
• typ migawki: rolling shutter
• osłona matrycy: pokryte warstwmi
• kompatybilne systemy operacyjne: Mac, Windows, Linux
• port: USB-C (symetryczny)
• prędkość: USB 2.0
• bit rate: 12bit
• złącze: 1,25″ / M28,5X0,6
• długość: 61 mm
• średnica: 36 mm
• waga: 60 g
 
Wspierane rozdzielczości
 
• Binning 1×1: 1280X960@35FPS, 1280X720@46FPS, 1024X768@54FPS, 800X600@90FPS, 640X480@118FPS, 320X240@224FPS
• Binning 2×2: 640X480@35FP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli potrzebujesz ST4, to bierz wersję PRO, w przeciwnym wypadku nie ma co przepłacać 370zł.

305.jpg.89e2266b597f5ed84442501f37844ba5.jpg

 

Mi SV305 w guidingu spisuje się dobrze i bezproblemowo w komplecie z przerobionym szukaczem 6x30. Ty jeśli chcesz gotowy zestaw to do SV305 dokup  mini szukacz SV165.  Według mnie dla 80ED to lepszy wybór, bo jeśli chciał byś dodatkowo zrobić coś z planet, to nieco mniejszy  piksel ma tu przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem w podobnej sytuacji to czy mogę ew. rozszerzyć pytanie o tanią kamerkę do ustawiania 

montażu na Polarną z użyciem SharpCapa 2.9 (ew. aktualnego) + ew. później guidingu?

Główne szkła do RedCat 51 (250mm) i później Newton 500mm. Aparat - 550D APS-C.

 

CO możecie jak najtańszego z aktualnych ofert podpowiedzieć?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.