Skocz do zawartości

Mgławice Koński Łeb i Płomień po raz pierwszy.


Pioter Es

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1,5 roku bawię się w astrofoto. Coś już wiem , wiele mi brakuje . Obiekt strzelony pierwszy raz. Krytyka mile widziana. Nie obrażam się :P

 

 
Mgławica Koński Łeb IC 434 i Mgławica Płomień NGC 2024
Łączny czas naswietlania 6 godz.
73x300s, Iso 500 oraz 2 godz Iso 400 ( miałem dwie sesjie to połączyłem a co :)  )
ED72, Canon D70 (mod), Neq6, ASI 120mini
Siril, Gimp, Neat Image, a podczas seji NINA.
Jest to crop i to dość spory, bo materiał składa się z dwóch sesji i niestetey dośc mocno się różniących kadrem więc trzeba było ciąć. 
Tak wiem gwiazdy w rogach lecą. Zaraz mi zabraknie gwintu na podkładki :(  Flattener jest.

Koński łeb 06.01.2022.jpg

Edytowane przez Pioter Es
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pioter Es zmienił(a) tytuł na Mgławice Koński Łeb i Płomień po raz pierwszy.

Ok, to w takim razie sa dwie sprawy:

1. Wycentruj wyciag względem obiektywu. Jakość odlewu wyciągu jestnędzna i u mnie było to naprawdę krzywe. A że u Ciebie widać, że jeden róg leci inaczej niż reszta to warto się temu orzyjrzeć. 

U siebie robiłem to za pomocą podkładekz puszki po napoju montowanych w mocowanie wycągu. Tam są takie śrubki imbusowe, które pozwalają to ogarnąć. Osiowość sprawdzisz zwykłem okularem Cheshire, jak wszystko będzie koncentrycznie to będzie OK. 

2. Dużo Ci już nie brakuje i wydaje sie, że jesteś koło milimetra w celu. 

Jak już w ogóle nie możesz dołożyć to daj znać, pokaże Ci jakich złączek u siebie użyłem jak mi brakło 2 mm gwintu w moim Evostarze. 

 

A poza tym - to zdjęcie naorawdę nieźle wygląda, patrząc po niewidocznym chromatyźmie to masz naprawdę fajny egzenplarz tej tuby :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lagata1 napisał:

Bo 0.85 to redukcja ogniskowej, a flatener tylko wyplaszcza bez redukcji ogniska/swiatlosily 

Ech nie... 

W refraktorach reduktor i flattener bardzo często są łaczone i tak to wygląda w reduktorze/korektorze dedykowanym do tego teleskopu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk Sokol napisał:

 

U siebie robiłem to za pomocą podkładekz puszki po napoju montowanych w mocowanie wycągu. Tam są takie śrubki imbusowe, które pozwalają to ogarnąć. 

 

No właśnie zauważyłem, że nie lecą rónormiernie te gwiazdki i myślałem, że taki urok tańszego teleskopu. Dzięki za podpowiedź, napewno skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.