Jump to content

tex88

Społeczność Astropolis
 • Posts

  365
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tex88

 1. Jak to mówią - less is more i według mnie teraz lepiej jest pokazany kosmos niż w pierwszej wersji.
 2. Szukam śrubek do OAGa ZWO z nylonową końcówką (te od blokowania pryzmatu). Może ktoś już kupował i wie jaki to rozmiar ? Niestety gdzieś mi się podziały i nie mam jak zmierzyć, to są M3 ? Ma ktoś link nich z aliexpress ?

  1. Renioo

   Renioo

   M3.5 albo M4.

  2. tex88

   tex88

   pomoże ktoś ?

 3. Potrzebuję tutoriale/wskazówki :
  1. Wyciągnie ciemnych pyłów obiektów LDN, LBN.
  2. Mieszanie, wyciąganie kolorów. @_Spirit_ pokazał co monżna wyciągnąć z mojego materiału no i jestem zagubiony, bo to jest jakaś przepaść.


  :oco:

  1. Show previous comments  7 more
  2. wismat

   wismat

   Jak to możliwe że niebo ci się zmieniło na lepsze? Rozumiem że zmieniłeś miejscówkę, tak? Czy zrobiłeś rajd z wiatrówką?

  3. .zombi.

   .zombi.

   zapodaj surówkę to zobaczę

  4. Grzędziel

   Grzędziel

   Co do wyrównania tła to jak wiadomo niechciane plamy i gradienty powstają w skutek paprochów, winiety, amp glow i LP

   Jeśli niebo nie jest zaświetlone (brak naturalnych gradientów) to te pozostałe przyczyny usuniesz robiąc PEŁNĄ kalibracje z założeniem, że dobrze zrobiłeś flaty.

   Wszelkie sztuczne wyrównywanie tła zdjęć z delikatnymi pyłami nie jest zalecane.

 4. @_Spirit_ przede mną długa droga żeby w ogóle zbliżyć się do tego poziomu obróbki, bo ani nie mam wiedzy ani pomysłu jak się do tego zabrać. Jak oceniasz materiał wyjściowy ? Powinienem jeszcze dopalać któryś z kanałów ? Zastanawiam się czy chociaż potrafię zebrać i skalibrować dobrze materiał
 5. @_Spirit_ zmiażdżyłeś system ! Kompletnie nie wiem jak się powinienem zabrać za swój materiał aby coś takiego osiągnąć. Obrabiałeś tylko w pix ? Jak patrzę na swoje zdjęcie to mogę tylko stwierdzić mi wyszła jakaś ciemna, nieżyciowa ciapa
 6. Do Romka jeszcze trochę mi brakuje ale już opanowałem niebieski. Gwiazdki do dupy
 7. @RomekAstrobaza EDIT : Obydwie wersje SUPER . Nie mam pojęcia jak wyciągnąłeś tyle niebieskiego.
 8. Proszę, TIFF https://drive.google.com/file/d/19hTcIEKyc2zyynjLd4UayLJFpL7-_1qz/view?usp=sharing
 9. Chciałbym zobaczyć co potraficie wyciągnąć z mojego materiału. Kto ma ochotę to zapraszam link : https://drive.google.com/file/d/1SvwwInLcV0H6TthheAYKtDpGQeUC66u6/view?usp=sharing Moja wersja :
 10. Chciałem obiekt pokazać tak, ale niestety chyba za mało uzbierałem tlenu bo u mnie ledwo go widać, a nadto za małe umiejętności w obróbce : https://www.astrobin.com/owugoj/C/?nc=user
 11. Tutaj jest moja M42 z przed kilku lat i jednak tyle się nie zarejestrowało. Dalsze wyciąganie pod pyły prowadziło do degradacji materiału, więc wnioskuję, że jednak miałeś lepsze niebo
 12. Czy ktoś wie co to za obiekt ?
 13. Zmobilizowałeś mnie do tego żeby wyskoczyć w Bieszczady na M42, bo pod niebem Bortle-4 na pewno nie pokażę jej tak pięknie jak ty
 14. @Przemek Majewski ale Piotra to proszę szanować i nie rzucać takimi sloganami w eter. Znamy się ze zlotów i zawsze z przyjemnością go słucham. Mądry i oczytany człowiek, duża praktyczna wiedza, a hejt to ostatnia rzecz której by się dopuścił.
 15. Jak na tak dużą ilość materiału to efekt końcowy powinien być nieco inny. Ja bym zrobił wszystko z lepszym wyczuciem bo teraz wygląda twoja praca tak ajkbyś dojechał suwakami do granic możliwości i psuje to finalny odbiór.
 16. Szukaj na giełdzie jakieś lunety np 60/210 i asi 120 mini mono. Dobrze jest przewidzieć lunetkę/szukaczo-guider z focuserem helikalnym. Sprawiłem sobie ZWO guide scope i ostrzenie tym to tragedia, ale do ogarnięcia Można go rozbudować o sam focuser i po problemie.
 17. @Grzędziel trafiłeś na jakieś super warunki, że z taką skala taki efekt ? Czy to jeszcze jest akceptowalna skala ? Gwiazdki w punkt i super detal. A kto to widzioł tak ?
 18. Taki kadr z kompleksu IC1396. Bardziej interesują mnie okoliczne ciemne struktury niż sama trąba, ale może zrobię z tego mozaikę bo dobrze to wygląda 40x600s Ha ASI183 + SpaceCat
 19. Podjąłem próbę zebrania i złożenia trzech kanałów, aby mieć w kolekcji coś więcej niż niedokończone prace mono. Raczej rzadko to robię bo nigdy mi to dobrze nie wychodzi. W tej pracy na dodatek najważniejszy kanał Ha ma problemy z gwizdkami prawdopodobnie przez złe wyważenie. Nie potrafiłem zrobić tak, aby gwiazdki były z SII (gdzie są najlepsze), a luminacja była z Ha bez gwiazdek. Przy obróbce nie spędzam zbyt wiele czasu, więc stosuję tylko podstawowe narzędzia do momentu aż uzyskam zadowalający mnie efekt. Niektórzy magicy pewnie by wyczarowali tutaj dużo więcej, więc pewnie wrzucę do odpowiedniego wątku stacki, aby mieć jakiś punkt odniesienia. ASi183 + SpaceCat na EQ6 Ha-40x600s OIII i SII 32x600s Oraz Ha bez gwiazdek.
 20. Dobry prognostyk na przyszłość. Zmiana na lepszą lustrzankę + guide i będzie pan zadowolony
 21. Mam identyczny zestaw ale u mnie coś nie gra z prowadzeniem i raz mam gwiazdki w punkt a raz pociągnięte po całości choć wykres guide płaski jak stół. Twoje prace traktuję jako referencyjne, podobają mi się
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.