Skocz do zawartości

[S] Dwa filtry 1,25": Orion Ultrablock i svbony CPL (polaryzacyjny)


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosenne porządki: sprzedam filtry jak w temacie.

 

svbony CPL (polaryzacyjny) kupiony od Dobregochemika do porównań z svbony Moon na Księżycu i planetach. Ostatecznie zostawiam sobie Moon, który nieco naturalniej zabarwia obraz. Filtr jak nowy, w oryginalnym pudełku.

 

Cena: 40 zł + paczkomat.

 

 

Orion Ultrablock kupiony na sąsiednim forum, oryginalny kartonik i ulotka, nieoryginalne pudełko, tak kupiłem. W lutym filtr był testowany przez Dobregochemika i pasmo przepuszczalności okazało się "rozczarowujące". Wyniki załączam. Filtr bardzo dobrze blokuje LP, ale nie trafia w jedno z pasm OIII. Dobrze kontrastuje mgławice, wyciąga planetarki, zapewne mógłby lepiej, może obrazy mgławic byłyby nieco bardziej nasycone. Może jakaś światłosiła lepiej go "obsłuży"? Nie wiem. Sprzedaję, bo w końcu kupiłem filtr o klasę lepszy.

 

W związku z powyższym cena: 150 zł + paczkomat. To chyba rozsądna cena. A jeśli ktoś ma jeden UB i chce skompletować parkę do lornetki, dlaczego nie? :)

 

Na obu filtrach mogą być paproszki, staram się przesadnie nie czyścić optyki.

 

Uwaga: dla osoby która kupi oba filtry, CPL będzie gratis.

DSC_0198.JPG

DSC_0199.JPG

DSC_0200.JPG

DSC_0201.JPG

DSC_0202.JPG

DSC_0203.JPG

DSC_0204.JPG

DSC_0205.JPG

DSC_0206.JPG

DSC_0207.JPG

DSC_0208.JPG

ub1.jpg

ub2.jpg

ub3.jpg

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.