Skocz do zawartości

Torba na astro-drobiazgi


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

           Potrzebowałem jakąś torbę na drobny sprzęt astro. Walizki aluminiowej nie brałem pod uwagę, ponieważ miałem i mam nawet jeszcze jedną. Są dla mnie niewygodne. Do podróży jako pewniejsze

zabezpieczenie sprzętu, to są dobre, ale do domowego użytku nie bardzo. Więc zdecydowałem się na torbę. Szukałem w sklepach sprzedających torby narzędziowe. Po jakimś czasie szukania byłem trochę

rozczarowany, gdyż nie trafiłem na odpowiednią torbę. Już na sam koniec szukania, trafiłem na tą jedyną!. Więc warto szukać do skutku.

 

           Co do samej torby. Wygląda na wykonaną porządnie. Ścianki podwójne a między nimi jeszcze jakieś wypełnienie. Zmierzyłem grubość ścianki suwmiarką i ma 0,5 cm. Więc jak na taką torbę, to grubość

całkiem dobra. Rączka torby z tworzywa sztucznego, leciutko gumowa, dobrze leży w dłoni. Pasek na ramię można regulować i też dobrze leży na ramieniu, gdyż posiada odpowiednią, gąbczastą nakładkę. O

tyle fajna sprawa z tym paskiem, ponieważ torbę zawieszę na ramię, a w dłoni będę miał torbę z laptopem. Pełna wygoda i druga dłoń wolna, np. do otwierani drzwi.

 

      Zamek torby z tworzywa, dobrze działa na linii prostej. Na łukach, podczas zasuwania i rozsuwania, trzeba palcem drugiej dłoni od dołu trochę te łuki prostować. Uważam, że nie jest to wada, tylko po prostu tak działa zamek, że na zagięciach trudniej działa i trzeba go wspomóc.

 

      I najfajniejsza rzecz w tej torbie, to jej środek. Te boczne kieszonki są idealne dla moich słoiczków. Jakby uszyte właśnie pod ich wymiar. Super by było, gdyby jeszcze był jeden rząd tych kieszeni, ale i tak jest bardzo dobrze. Może sam coś tam dorobię. W środku też są paski z rzepami, wiec można coś nimi spiąć. Na klapie są przyszyte gumki, w które też można coś wcisnąć. Na filmiku widać, że jest w nich klucz do astro-baraku i pędzelek do czyszczenia optyki. W siateczkowej kieszonce, zapinanej na zamek, jest ściereczka do czyszczenia i torebeczki pochłaniające wilgoć. Torba bardzo dobrze trzyma na miejscu, wszystko to, co ma w środku.

 

     Dla mnie jest to w 100% udany zakup. Taką torbę właśnie chciałem. Na chwilę obecną, nie wiem, jak będzie z trwałością materiału, z którego zrobiona jest ta torba. Wygląda raczej na bardzo dobry, więc torba powinna posłużyć całe lata, biorąc pod uwagę fakt, co zawiera i że będzie przez to traktowana z dużą ostrożnością.

 

    Na koniec wspomnę o tych pojemnikach, w których trzymam astro-drobiazgi. Są to słoiczki z tworzywa po balsamie z wyciągu nagietka. U mnie w domu dużo tego balsamu się używa, jest np. bardzo dobry na popękaną skórę na dłoni, po pracach ogrodowych, od zimna itp. Więc pustych słoiczków miałem wystarczającą ilość i będą kolejne. Do środka każdego słoiczka dałem piankę, która dodatkowo chroni przedmiot. Na fotce pokazałem właśnie jeden słoiczek z tym balsamem i trzy już zaadaptowane do przechowywania optyki. Te dwa słoiczki mające brązowe tworzywo, to jest przedłużenie tego słoiczka. Ponieważ TeleXtender 5x i Barlow X-Cel LX 3x są wyższe od tego słoiczka. Ta przedłużka to rurka spustowa rynny, która mi została po innych pracach. Uciąłem ją na odpowiednią długość, słoiczek przeciąłem w odpowiednim miejscu. Rurkę rozgrzałem opalarką, żeby zmiękła i wcisnąłem w nią, dwa kawałki słoiczka. W ten sposób powstał odpowiedniej wysokości słoiczek. Pozostałe pojemniczki, też są po jakiś środkach kosmetycznych lub spożywczych.

 

Filmik nagrany kamerką Panasonic HC-V550 z Velbon Sherpa 200R

 

 

słoiczki.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.