Jump to content

Torba na astro-drobiazgi


*Wojtek*
 Share

Recommended Posts

           Potrzebowałem jakąś torbę na drobny sprzęt astro. Walizki aluminiowej nie brałem pod uwagę, ponieważ miałem i mam nawet jeszcze jedną. Są dla mnie niewygodne. Do podróży jako pewniejsze

zabezpieczenie sprzętu, to są dobre, ale do domowego użytku nie bardzo. Więc zdecydowałem się na torbę. Szukałem w sklepach sprzedających torby narzędziowe. Po jakimś czasie szukania byłem trochę

rozczarowany, gdyż nie trafiłem na odpowiednią torbę. Już na sam koniec szukania, trafiłem na tą jedyną!. Więc warto szukać do skutku.

 

           Co do samej torby. Wygląda na wykonaną porządnie. Ścianki podwójne a między nimi jeszcze jakieś wypełnienie. Zmierzyłem grubość ścianki suwmiarką i ma 0,5 cm. Więc jak na taką torbę, to grubość

całkiem dobra. Rączka torby z tworzywa sztucznego, leciutko gumowa, dobrze leży w dłoni. Pasek na ramię można regulować i też dobrze leży na ramieniu, gdyż posiada odpowiednią, gąbczastą nakładkę. O

tyle fajna sprawa z tym paskiem, ponieważ torbę zawieszę na ramię, a w dłoni będę miał torbę z laptopem. Pełna wygoda i druga dłoń wolna, np. do otwierani drzwi.

 

      Zamek torby z tworzywa, dobrze działa na linii prostej. Na łukach, podczas zasuwania i rozsuwania, trzeba palcem drugiej dłoni od dołu trochę te łuki prostować. Uważam, że nie jest to wada, tylko po prostu tak działa zamek, że na zagięciach trudniej działa i trzeba go wspomóc.

 

      I najfajniejsza rzecz w tej torbie, to jej środek. Te boczne kieszonki są idealne dla moich słoiczków. Jakby uszyte właśnie pod ich wymiar. Super by było, gdyby jeszcze był jeden rząd tych kieszeni, ale i tak jest bardzo dobrze. Może sam coś tam dorobię. W środku też są paski z rzepami, wiec można coś nimi spiąć. Na klapie są przyszyte gumki, w które też można coś wcisnąć. Na filmiku widać, że jest w nich klucz do astro-baraku i pędzelek do czyszczenia optyki. W siateczkowej kieszonce, zapinanej na zamek, jest ściereczka do czyszczenia i torebeczki pochłaniające wilgoć. Torba bardzo dobrze trzyma na miejscu, wszystko to, co ma w środku.

 

     Dla mnie jest to w 100% udany zakup. Taką torbę właśnie chciałem. Na chwilę obecną, nie wiem, jak będzie z trwałością materiału, z którego zrobiona jest ta torba. Wygląda raczej na bardzo dobry, więc torba powinna posłużyć całe lata, biorąc pod uwagę fakt, co zawiera i że będzie przez to traktowana z dużą ostrożnością.

 

    Na koniec wspomnę o tych pojemnikach, w których trzymam astro-drobiazgi. Są to słoiczki z tworzywa po balsamie z wyciągu nagietka. U mnie w domu dużo tego balsamu się używa, jest np. bardzo dobry na popękaną skórę na dłoni, po pracach ogrodowych, od zimna itp. Więc pustych słoiczków miałem wystarczającą ilość i będą kolejne. Do środka każdego słoiczka dałem piankę, która dodatkowo chroni przedmiot. Na fotce pokazałem właśnie jeden słoiczek z tym balsamem i trzy już zaadaptowane do przechowywania optyki. Te dwa słoiczki mające brązowe tworzywo, to jest przedłużenie tego słoiczka. Ponieważ TeleXtender 5x i Barlow X-Cel LX 3x są wyższe od tego słoiczka. Ta przedłużka to rurka spustowa rynny, która mi została po innych pracach. Uciąłem ją na odpowiednią długość, słoiczek przeciąłem w odpowiednim miejscu. Rurkę rozgrzałem opalarką, żeby zmiękła i wcisnąłem w nią, dwa kawałki słoiczka. W ten sposób powstał odpowiedniej wysokości słoiczek. Pozostałe pojemniczki, też są po jakiś środkach kosmetycznych lub spożywczych.

 

Filmik nagrany kamerką Panasonic HC-V550 z Velbon Sherpa 200R

 

 

słoiczki.jpg

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ofert nie będę reklamować, gdyż nie taki cel tego wątku. Zresztą teraz łatwo znaleźć w sieci, wystarczy przeczytać nazwę z torby, widać ją na początku filmiku.

Link to comment
Share on other sites

Czy torba wymaga użytkowania w rękawiczkach ochronnych? Jest żrąca? :flirt:

Ale poważnie, torba wygląda fajnie, tylko przydałaby się jakaś dodatkowa wewnętrzna dopinana przekładka.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.