Skocz do zawartości

Refraktor ZEISS semi-apochromat 135/1750


Jurek.L

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor ZEISS semi-apochromat typ AS

Srednica obiektywu 135 mm

Ogniskowa 1750 mm

Światło 1 : 13

Obiektyw w oryginalnej oprawie - pochodzi z profesjonalnego teleskopu zenitalnego ZEISS.

Dodatkowo - okular ortoskopowy ZEISS f=16 mm

 

Jurek

 

kontakt:

telefon 0 - 604 - 879 - 117

mail apoed@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z ostatnich informacji telefonicznych to sprzedawca nie jest do konca przekonany ile by chcial za ten sprzet :Salut: wspomina tylko ze bedzie to cena zaczynajaca sie od 10.000,- :notworthy: na szczescie polskich zlotych :D

istotna informacja jest fakt ,ze obiektyw Zeiss nie ma powlok, pochodzi z dawnych lat gdy warstwy nie byly szeroko stosowane.

pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cos mi sie zdaje ze chetni raczej w kolejce sie nie ustawia. Nie wszystko co ma Zeiss ryte na obudowie, warte jest dziesiatkow tysiecy zlotych. Oczywiscie to czysto subiektywne odczucie i mam nadzieje ze chetni nie beda sie nim sugerowac lecz sprawdza faktyczna wartosc obserwacyjna sprzetu.

 

Mam tez pytanie. Czy Zeissa jest jedynie obiektyw w celi kolimacyjnej (reszta jest dorabiana) czy tez caly refraktor, bo to bardzo istotna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luneta ze szkłem Zeissa semi APO 200/3000 w tubie TMB i 2" wyciągiem kosztuje u Ludesa 13000Erosów. APQ Zeissa 100/1000 to wydatek 7000Erosów. Zeiss jest sprzętem dla koneserów stąd jego cena. 2000 Erosów za semi APO 135/1750 wydaje sie ceną akurat. Jezeli w kraju nie będzie chętnych to radził bym pogadać z Ludesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.