Skocz do zawartości

Pierwsza drukarka, jakie mam opcje?


Astroigi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Z czasem zauważam coraz więcej małych problemów, które mógłbym rozwiązać z pomocą drukarki 3D. Przymierzam się do zakupu, ale chciałbym sprawdzić czy poza wręcz wszechobecnym Ender 3 są jeszcze jakieś opcje w tym budżecie warte uwagi/lepsze od Endera. Jakie wasze opinie? 

Z góry dzięki :neat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Ja postanowiłem dołożyć i kupić Prusa Mini+ i był to świetny zakup. Zero problemów, praktycznie bezobsługowa. Świetne stalowe płyty do druku, które nie wymagają żadnych klei i innych wynalazków i wydruki zdejmuje się banalnie prosto. Przed każdym wydrukiem wielopunktowa kalibracja stołu, nigdy nie trzeba nic ustawiać poza offsetem głowicy raz na początku. Kupiłem z dwoma płytami - PEI oraz teksturowaną. Ta druga jest do wydruków PETG. Drukuje tak samo dobrze niezależnie od materiału. Swoją drogą Prusament to też ciekawa sprawa - każda szpula ma pełną historię średnicy podczas produkcji, nawinięty perfekcyjnie.

Poza tym zdecydowanie wole kupić produkt czeski niż chiński, ale to już sprawa indywidualna.


Kolega ma Endera3 i jego wydruki są niezłe ale nie raz musiał coś wymienić, potem oczywiście kupić jakiś upgrade itp. i koniec końców wydał pewnie więcej niż na Prusę. Poza tym ta drukarka wymaga kalibracji stołu, zależnie od typu stołu może wymagać klei itp.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez zbuffer
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam endera 5 pro od ok roku. Poza wymianą podkladki z fabrycznej na szklany blat za ok 30zł praktycznie bezobsługowa. Na poczatku chuchalem, dmuchałem, kalibrowałem stół i doglądałem czy aby na pewno wszystko jest co do milimetra i a teraz nawet nie patrzę, tylko zdejmuję gotowy wydruk.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz po wyjęciu z pudelka drukować rzeczy do 18cm to polecam Prusa Mini+, ja osobiście jako pierwszą drukarkę kupiłem Ender5 plus ze względu na duży stół roboczy (350x350x400mm), wtedy kosztowała 1800zł. Dołożyłem co prawda 200zł na ulepszenia ale po kalibracji działa równie niezawodnie co te od Prusy. I bardzo się cieszę że ją wybrałem bo maski bahtinowa o średnicy 30cm bym w jednym kawałku na małych drukarkach nie wydrukował, a co dopiero całą zbroję Mandalorianina ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.crealityexperts.com/ender-3-comparison
 

Ender 3 Pro Improvements

The Ender 3 Pro and V2’s thick central beam ensures smooth travel for the print bed.

The most visible change is a thicker central beam that is twice as thick as the ender 3 at 40x40mm. Since the print bed moves along this beam, a thicker beam ensures that the bed will travel more smoothly and should result in fewer issues over time. We have found that this has a modest impact on the quality, and while nice to have, is not a significant improvement to the printer.

A more important upgrade is the use of a name-brand Meanwell Power Supply. While this does not impact the operation of the printer, these PSUs are known to be more reliable and are less likely to fail. They additionally feature more efficient fans which are only activated when needed, but the reliability is what we like best about this improvement.

Edytowane przez WojtasSP320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.