Skocz do zawartości

gromada galaktyk w Herkulesie - Abell 2151


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Marcin, przecież możesz selektywnie robić morfing, przez maskę. Albo w ostateczności wrócić do galaktyk przez maskę w PSie.

Masz na myśli funkcję GAME?

 

No właśnie galaktyki są na tyle jasne, że ciężko zrobić maskę. Próbowałem, nie działało - zawsze je zniekształca ( zmniejsza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemotar napisał:

Ile tego tutaj jest, aż nie wiadomo gdzie patrzeć. Super fota

Marcinos, chyba rozsypał Ci się worek z fotami, bo widzę, że wrzucasz jedna po drugiej :)

To trochę jest tak, że tych zdjęć w kolejce do zamieszczenia jest sporo, ale jak się zatrzymam z obróbka w pewnym momencie to wszystko stoi. A potem znajdę rozwiązanie ( choćby tymczasowa improwizacja ;) ) i działam dalej, jedno po drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TUR napisał:

Sprzęt ma mega power ! Super fota Marcin. Proponowałbym jedynie zamieszczać finalne foto z resizem w dół, aby nie widać było pojechanych gwiazdek. Detal i tak zabija :) 

 

Pozdr

Paweł 

Dzięki Paweł :) sęk w tym, że gwiazdki nie są pojechane. Choć łudząco takie przypominają. To brak kolimacji- w przypadku minimalnego rozostrzenia pojawiają się przecinki. Co gorsza ten efekt był minimalny, a po próbie dociągnięcia pająka, spotęgował się kilkukrotnie. Muszę się nad tym pochylić i zrobić doktorat z regulacji LW. 

Specjalnie zamieszczam full res aby było widać detal. Choć może faktycznie przy tej skali i tak będzie go wiadać w przypadku resize 50%. Sprawdzę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcinos napisał:

Mnie też! Dzięki :) na pewno sprawdzę tą metodę jak znowu siądę do obróbki. Oto mi właśnie chodziło :Cheers:

Jakby coś to pisz :) razem coś wymyślimy. No i proszę o więcej taki cudeniek :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że ta gromada galaktyk jest pokazana w oryginalnym rozmiarze, pomimo wad które zostały opisane. Nie często na forum przedstawiane są pola galaktyk z takich dużych teleskopów. Pozwala to więc na zaobserwowanie namiastki detalu o który trudno dla mniejszych ogniskowych. A dodatkowo można pocieszyć oko drobnicą w tle :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.