Skocz do zawartości

Montaż SkyWatcher HEQ-5 Synscan


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż mój wymęczony SkyWatcher HEQ-5.
Montaż ma około 15 lat, jestem jego drugim właścicielem. U mnie wysłużył się ponad 12 lat.
Stan wizualny określam na dostateczny z plusem. Przez te wszystkie lata tłuczenia w bagażniku, garażu i w polu zarobił dość sporą liczbę otarć i obić.
Jedna ze śrub kontrujących ślimak w osi RA jest zaminieniona na zwykłą z większym gwintem (widać na zdjęciu). Przeciwwaga już podrdzewiała choć to normalny objaw czasu.
Montaż był rozbierany kilkukrotnie przez cały czas użytkowania, więc ślady po mojej ingerencji, czasem niefortunnej wewnątrz też się znajdą.
Mechanicznie teleskop działa, trafia w obiekty, na pewno nada się do powieszenia czegoś większego na obserwacje.
Ja nim jeszcze tydzień temu jeszcze guidowałem refraktor 80/480 z ASI071, czyli zestaw nie cięższy niż 7-8kg z uzyskiem około 80% materiału.
Niestety od jakiegoś czasu guideing sprawia mu coraz więcej problemów ale tym razem winę za to ponoszą pewnie lata użytkowania.
Tutaj przyszłemu właścicielowi gwarancji nie dam że ten montaż się jeszcze do tego nadaje i trzeba mieć tego świadomość.
Chcę przesiąść się na inny montaż stąd decyzja o sprzedaży.
W zestawie:
- Montaż HEQ-5
- Statyw z nogami 1.75"
- Przeciwwaga 5.2kg
- Pilot Synscan z kablem (brak mocowania do statywu, chyba że coś znajdę i wydrukuję)
- Półka
Brak opakowania.
Z uwagi na fakt że nie chcę nikomu wciskać kitu  sprzedaż odbyc się może jedynie na drodze odbioru osobistego w Częstochowie.
Będzie możliwość dokładnego obejrzenia, zdjęcia maskownic i zoabaczenia go w środku, posłuchania silników itp.
Dokładam wykres guideingu z ostatniej sesji balkonowej.

Więcej informacji udzielę na PW.
Cena 1800zł

IMG-8467.jpg

IMG-8468.jpg

IMG-8469.jpg

IMG-8470.jpg

IMG-8471 (1).jpg

IMG-8472.jpg

Zrzut ekranu 2022-07-06 202727.png

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.