Skocz do zawartości

SWSA 2i problem z portem SNAP


Bentoq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Coś mi nie styka port SNAP w SWSA. Jak podpinam aparat to jest reakcja (dioda+ekran), ale nie reaguje na kontrole migawki z SWSA. Kręcenie wtyczką wypinanie daje reakcje typu dioda/ekran, czasem zwolni migawkę, zamknie w losowym momencie, ewidentnie coś nie styka.

 

W zasadzie nie mam dostępu do innych SWSA, kabli 2.5mm jack do Nikona ani pilota na tenże kabel, więc ciężko stwierdzić, gdzie leży przyczyna - port czy kabel. Port wygląda licho, a kabel to jednak solidny chiński odlew :D 

 

Do użytkowników SWSA - czy mieliście podobny problem z portem SNAP? Chciałbym korzystać z ditheringu i strzelać z 2 aparatów, a mam jeden pilot :)

 

Pozdrawiam!

 

PS. Ewentualnie we Wrocławiu i okolicach można się umówić na sprawdzenie innej sztuki SWSA albo kabla do Nikona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, używa ktoś w ogóle portu SNAP i tylko ja mam problem? Czy tylko ja chcę go używać? :D

W sumie zamówiłem drugi kabel i pilot, zobaczymy gdzie leży problem i odezwałem się do astroshop, jak kwestia portu, to w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ten Nikon? W sensie który model? Starsze nie obsługiwały czasów powyżej 30 s przy wyzwalaniu z komputera za pośrednictwem USB. Ja do mojego Nikona D5100 zamówiłem taki dodatkowy dynks, który dodaje jeden port COM i przez niego steruje wyzwalaniem przez USB. A od czasu jak mam ASIair Pro to steruję dodatkowym kabelkiem, który wpinam w dedykowane gniazdo w ASIair. Nie wiem jaka jest zasada działania portu SNAP, ale może to powżysze info coś Ci pomoże :) Najpierw bym sprawdził, czy działają czasy poniżej 30 s, jeśli tak, to problem leży w braku obsługi sygnałów ze SNAP-a w elektronice aparatu. A jeśli nawet te krótkie czasy nie działają, to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, używam nikona d5300. Popróbowałem trochę w tzw. międzyczasie, ten port SNAP był tak jakby niedokręcony. Poprawiłem i działa trochę lepiej, nawet w trybie Bulb. Tylko nie wolno ruszać kabelkiem, bo wtedy świruje.

Ale jest postęp, wcześniej w ogóle nie chciał działać. Popróbuję jeszcze trochę, najwyżej będę używał tak jak jest, w myśl zasady "jak działa to nie ruszaj" :)

Edytowane przez Bentoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.