Skocz do zawartości

Kamerka Logitech QCVC


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nabyłem w.w kamerke chciałem zapytać w jakim programie ona pracuje najlepiej i jak skonfigurować ten program własnie pod nią :rolleyes: pewien kolega powiedział mi ze trzeba wprowadzić jakies ustawienia SC, ale ja niemam o tym pojecia, pierwszy raz będe bawił sie w longi :szczerbaty: prosił bym o pomoc osoby, które maja bądź miały te kamere o pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Choć jest już póżno to czuję się wywołany do tablicy. Opiszę jak ja to robię na swoich komputerach.

1. Instalacja sterowników kamerki do systemu

2.Uruchomienie AstoVideo

3.Zakładka DRIVER - tu wybieram VfW devices i naciskam Logitech QuickCam V

4.Zakładka CAPTURE - webieram SETUP i wskazuję gdzie mają zapisywać się fotki i jak mają być robione

5.Zakładka VIDEO - wybieram kolejno każde podmenu i dokonuję ustawień:

VIDEO SOURCE - parametry obrazu, VIDEO FORMAT - format zdjęć i głębia kolorów, VIDEO COMPRESSION - pełne klatki nieskompresowane.

6.Zakładka CAMERA - wybierma podmenu SETUP LONG EXSPOSURE CONTROL i zaznaczam COM1 (w to gniazdo wpinam dodatkowy przewód kamerki) i potem kolejno w okienkach po prawej stronie od góry do dołu: 01, 15000 (15sekundowa klatka - to można zmieniać jest to czas naświetlania w milisekundach), 00, 10, 01, 110, 01, 01. Nie zaznaczam malutkiego okienka LONG EXP. I to jest okno, które sprawia najwięcej problemów. W każdym komputerze zawartość większości tych okienek jest inna. Np. w drugim moim kompie mam tak (od góry do dołu):00, 15000(jak pisałem można tę wartość dowolnie zmieniać), 00, 1000, 00, 40, 11, 11

7.Zakładka EXTERNAL - SELECT PORT wskazuję COM1 (pisałem o tym wyżej), naciskam ENABLED.

Po wykonaniu tych czynności wypada wrócić do pierwszej zakładki FILE i wybrać LOAD CONFIGURATION. To chyba oczywiste. Bez tego po wyjściu z programu stracimy ustawienia.

Dobra to narazie tyle. Idę spać. Rzadko tu jestem bo jak już kiedyś wspomniałem zmienił mi się charakter pracy i nie mam teraz zbytnio czasu na astro. Z udziału w projekcie poszukiwania komet też musiałem się wycofać. Proszę więc o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec jeszcze jedna uwaga. Panowie - trzeba czytać i próbować. Nic nie zastąpi własnej praktyki. Tym bardziej, że często jest tak, że ustawienia kolegi wcale nie muszą działać na innym komputerze. Jest to związane z mnogością konfiguracji komputerów. Mają one różne podzespoły bazowe i wewnętrzna struktura komputerów jest poprostu różna. Pomijam oczywiście kwestię bliźniaczych modeli złożonych z tych samych komponentów - to chyba zrozumiałe. To tyle. Cześć wszystkim i do następnego. sp2ukx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co widze szystko może sie zmienić w tym okienku po prawej a to już bardzo wielka podpowiedź będe próbował ponownie ją skonfigurować :Beer:

 

A tak po za tym czy ktoś z posiadaczy QC VC ma zamiar zmieniać obudowe i dodawać wentylator??

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po wykonaniu tych czynności wypada wrócić do pierwszej zakładki FILE i wybrać LOAD CONFIGURATION. To chyba oczywiste. Bez tego po wyjściu z programu stracimy ustawienia.

Oczywiście SAVE CONFIGURATION. Load wybierzemy NASTĘPNYM RAZEM!

:Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moglbym prosic o ciag dalszy . Kamerka zainstalowana . Jak i co , w jakich firmatach nagrywać w astroview , co dalej z tym robic .

Jako DOS-owy wapniak umie zlozyc ,zainstalowac sterowniki itp. ale z obsluga windowsowych programow , z wyczjeniem ich funkcji mam problem , mam jeszcze registax, desire . Raz nagrywa sie w avi , bmp , tif -jakby 3 kolory oddzielnie . Moze ktos objasni jak po kolei mam robic .takze z dlugimi czasami Zbyszek

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbym prosic o ciag dalszy . Kamerka zainstalowana . Jak i co , w jakich firmatach nagrywać w astroview , co dalej z tym robic .

Jako DOS-owy wapniak umie zlozyc ,zainstalowac sterowniki itp. ale z obsluga  windowsowych programow , z wyczjeniem ich funkcji mam problem , mam jeszcze registax, desire . Raz nagrywa sie w avi , bmp , tif -jakby 3 kolory oddzielnie . Moze ktos objasni jak po kolei mam robic .takze z dlugimi czasami Zbyszek

Też chętnie poczytam, jako że złączka do kamerki jest już (dopiero!) w drodze do mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dlugich czasach pliki zapisywanwe sa w formacie *.fit w rozbiciu na kolory . W astroview mozna je konvertowac na .bmp . Mam widoczne szumy - pionowe kreski i kilka hotpixeli . Moze ktos napisze jak z tym sie bawic . Avi na 1 zdjecie w registax to wiem jak robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja kamerki to zabawa w totolotka, żąglowanie na ślepo ustawieniami pod zakładką (setup long exposure) w programie astrovideo to nienajlepsze rozmiązanie dla osób, które niemają poprostu czasu spędzać kupe godzin bawiąc sie na ślepo ustawieniami, osoby zajmujące sie przerubkami sami twierdza, ze to polega włśnie na tym co mówie... życze wszystkim powodzenia co te kamerki mają,bądź nabyli je dopiero, kamerke oczywiście skonfigurowałem ale... hmmm szkoda słów biorąc jeszcze pod uwage głęboko osadzoną matryce, w którą niewchodzi żadna złaczka dostępna w asortmencie naszych sklepów, które ostatnio i tak oferują wiele:) Niechciał bym może mówić ttego publicznie ale oceniajac kamerke w skali od 1-10 daje niestety tylko 2 :Salut: pomijając jóż kompletnie marną jakośc zdjęć, czip CCD nie należy też do jakiejś normy życiowej... :Salut: Nic tylko żyły sobie podciąć :D;)

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hmmm szkoda słów biorąc jeszcze pod uwage głęboko osadzoną matryce, w którą niewchodzi żadna złaczka dostępna w asortmencie naszych sklepów, które ostatnio i tak oferują wiele:) ...

Żył nie podcinaj ,podetnij kawałek obudowy, Cygnus niedawno o tym pisał . Nie jest prosto / za wyj. avi i z minimalną obróbką / bawic sie w zdjecia . Tym co masz to niejeden robi dobre zdjecia . Kwestia wprawy . Poćwicz w pokoju z wyłaczonym światłem i tylko odblask z okien go rozswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prosto / za wyj. avi i z minimalną obróbką / bawic sie w zdjecia . Tym co masz to niejeden robi dobre zdjecia . Kwestia wprawy . Poćwicz w pokoju z wyłaczonym światłem i tylko odblask z okien go rozswietla

Taaa...

A mi się wydaje że akurat nad dynczymi zdjęciami mam jakąś kontrolę!

Nie moge dojść jak ustawić parametry AVI żeby było tyle klatek na sekundę co JA chcę. Podobnie ustawianie podglądu - częstość odświerzania obrazu. Przyznam że brak instrukcji do AstroVideo jest głównym powodem bólu głowy. Help jest raczej... Quick Startem.

Teraz kombinuję z kablem przedłużającym, zamierzam te TRZY istniejące scalic w jednym przewodzie drukarkowym i to JEDNOKIERUNKOWYM czyli cieńszym. Ciekawe, ile metrów będzie mógł mieć ten kabelek? Oczywiście na końcu trzy wtyczki ale całość kabelka cienka ma być!

 

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł bys Zbiq pokazać te zdjęcia tutaj  :icon_question: oczywiście mówimy o fotkach DS...

:D:D Na razie ucze sie na stalych naziemnych obiektach . W jednym z opisów czytałem ze najlepiej ustawic .avi 5 klatek/s . Wiecej pogarsza . Sciemniamy zwiekszajac shuter speed . Jak nagrywasz 60 s to masz 300 klatek przy 5kl/s . Nie umiem pojedynczych dlugoczasowych zdjec stackowac . Nie wprowadzam ich wszystkich tylko jest jeden ostatnio wprowadzony . Na początek najlepiej ustawic na naziemne obiekty . I tak jak kamerka jest w ognisku trudno trafic w to co sie chce . Ponadto mam inna kamerke, a tez nie umie od razu . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechodziło mi o Twoje zdjęcia :D , ale zaznaczyłeś ze inni robią nią dobre fotki, mógł byś mi pokazach chociaż ze 3 :icon_question: oczywiście DS:)

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , duzo ludzi ją ma . Moze ktoś pochwali sie zdjęciami ? W sumie niby proste . Ustawic montaz, nacelować , ustawic ostrosc , ustawic dlugie czasy w miare mozliwosci montazu i ... . Potem "tylko" obróbka

Ale skoro duzo ludzi ją ma to jednak mozna ją uzywać . Tylko tak sądzę . Może na zagranicznych astroforach ? Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze a propo`s AstroVideo. Próbowałem do tego programu podchodzić chyba ze trzy razy. Prawie jak jak pies do jeża - i z podobnym skutkiem. Mało przyjazny, mało intuicyjny. Strasznie dużo klikania za każdym kolejnym uruchomieniem.

Czy ta kamerka nie działa z innymi programami, bardziej przyjaznymi dla ludzi? Takimi jak mój ulubiony K3CCDTools? Tam naprawdę wszystko jest łatwiej i szybciej dostępne. Nie ma mowy o jakichś ustawieniach "na czuja". Wszystko masz pod kontrolą. Tak mam przynajmniej w przypadku VestyPro, nie wiem jak z tym Logitechem. Ktoś testował ten program z tą kamerką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.