Skocz do zawartości

[S] Teleskop Sky-Watcher 130/900 EQ2


astrocola

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo, na sprzedaż leci teleskop Sky-Watcher Synta N-130/900 EQ-2 (taki jak tutaj: https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=1383).

 

Długo nie używałem tego teleskopu, bo raczej byłem zajęty astrofotografią na innym zestawie, ale bardzo przyjemnie się z niego prowadziło obserwacje - zwłaszcza z montażem z mikroruchami :D. Według mnie jest idealny dla typowego pasjonata obserwacji nieba :)
Jako, że stał nieużywany to zapewne przydałaby mu się kolimacja - szczerze przez to, że zajmowałem się astrofotografią to nie wgłębiałem się jak to się robi, zresztą i tak po transporcie zapewne się rozkolimuje:) 

 

Lustra nie potrzebują czyszczenia, sam teleskop jest lekko 2 razy obity na tubie, znaczek SW jest lekko starty (oczywiście nie ma to wpływu na obserwacje). Wyciąg chodzi jak nowy. Wiadomo, widoczne ślady użytkowania - stan wizualny teleskopu oceniłbym na 7.5-8/10. Sam teleskop i montaż są w pełni sprawne. Nóżka od statywu ma na sobie trytytki - nie pamiętam już dlaczego, ale sprawdziłem i normalnie da się tą nóżkę rozsunąć. Szukacz ma lekko zdarty lakier.

 

W zestawie:

- okulary 10mm i 25mm (bez muszli ocznej i zatyczek)

- barlow 2x (bez zatyczek)

- filtr księżycowy zielony (cena nowego to 50zł)

- filtr słoneczny ND5 wraz z oprawką

- dodatkowo dokupiony do teleskopu został większy szukacz, GSO 8x50, którym znacznie łatwiej się szuka obiektów na niebie (cena nowego z mocowaniem to 260zł)

 

Cena: 750zł.

Oczywiście cenę można trochę negocjować. Zapraszam do kontaktu na forum, a najlepiej SMS pod numerem +48 503 895 442. Mogę wysłać, lub odbiór osobisty pod Chełmem, woj. lubelskie.

 

Brak opisu. Brak opisu. Brak opisu.

 

 

Brak opisu. Brak opisu.  

 

Brak opisu. Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.