Skocz do zawartości

Kamera IP jako "allsky"...


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Z ciekawości przekręciłem kamerę IP za domem w niebo. Kamera to Hikvision 4MPx, jakaś taka średnia, nic drogiego.

Ustawiłem najdłuższy czas ekspozycji czyli 1/3s i na sztywno tryb dzienny - kolor. Dlatego tak, że mam za domem dwa reflektory IR i jak przełączę w tryb nocny to łapie mi w kadrze te reflektory i guzik widać ;) W sumie zaskoczony jestem, że widać gwiazdy. Tak - to nie są hoty :)

Spróbuję zrobić to samo z kamerą w innym miejscu, żeby można było w tryb b&w przełączyć - powinien być chyba lepszy obraz...

 

Ta jasna łuna na dole to Kraków :)

 

kamera.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka kamerę IP na stałe ustawioną jako all-sky, ekspozycja na auto i wyłączony filtr podczerwieni, ale obraz kolorowy - i jakoś to sobie radzi, nagrywa bez przerwy i czasem coś ciekawego złapie. Czasem bolid gdzieś nad południowo-wschodnią Polską...

2022-10-28 20.32 bolid full.gif

 

... a czasem ptaszysko ;)

image.png

  • Lubię 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie główną zaletą jest to, że podłączasz zasilanie i działa - nie trzeba żadnego kompa.

Może nagrywać czy robić fotki na kartę, wysyłać na serwer FTP itd...

Mam kilka kamerek HD z ponoć czułą matrycą - spróbuję postawić jedną pionowo w górę, muszę tylko kopułkę kupić...

Aaa no i od razu mam dostęp ze świata - rekorder robi za serwer i wystawia kamery do sieci bez martwienia się o IP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

Dla mnie główną zaletą jest to, że podłączasz zasilanie i działa - nie trzeba żadnego kompa.

Może nagrywać czy robić fotki na kartę, wysyłać na serwer FTP itd...

Mam kilka kamerek HD z ponoć czułą matrycą - spróbuję postawić jedną pionowo w górę, muszę tylko kopułkę kupić...

Aaa no i od razu mam dostęp ze świata - rekorder robi za serwer i wystawia kamery do sieci bez martwienia się o IP...

Żeby było prawdziwe allsky trzeba obiektyw na szeroki zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam kamery IP do podglądu teleskopu i nieba nad nim,  Mam ją co prawda zamontowaną pod skosem i obiektyw może nie jest dość szeroki, ale przynajmniej dobrze widze jaki mam "stan" nieba. Kamerka nie posiada diod IR i ma obiektyw ponoć F1.0.  Myślę nad zakupem jeszcze jednej i by podglądaja w drugą strone.

 

 

 

  

92044990_Podgladczysteniebo.jpg.15f9b7a5bf3b996325484982c1a24593.jpg

202204162039291650134369680.jpg.f5b9e281e8880803ba4b3221b547b71e.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin Ksiazek napisał(a):

Ja też używam kamery IP do podglądu teleskopu i nieba nad nim,  Mam ją co prawda zamontowaną pod skosem i obiektyw może nie jest dość szeroki, ale przynajmniej dobrze widze jaki mam "stan" nieba. Kamerka nie posiada diod IR i ma obiektyw ponoć F1.0.  Myślę nad zakupem jeszcze jednej i by podglądaja w drugą strone.

Co to za kamerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.