Skocz do zawartości

Kamerka do Księżyca i planet?


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zaproponuje coś odmiennego, mniej znanego ale myśle, że nie gorszego i tanszego od ZWO:

 

Tańsza propozycja:

https://player-one-astronomy.com/product/neptune-c-ii-usb3-0-color-camera-imx464/

 

Droższa propozycja (w okolicach ceny ASI178 a parametry lepsze):

https://player-one-astronomy.com/product/uranus-c-usb3-0-color-camera-imx585/

 

EDIT:

Z tą taniością to zweryfikowałem i nie do końca - ceny podobne, jeśli kupować bezpośrednio w sklepie producenta, to polskie sklepy astro wywalają marże taką, że te kamerki ZWO są droższe u nas...

 

Ale w czym te podane przeze mnie kamerki wygrywają (szczególnie Neptune-C II, bo to jest bezpośredni konkurent do ASI178) to QE i czułość w bliskiej podczerwieni - ASI178 jest słabe w tym zakresie i nawet ma wbudowany filtr IRcut

Edytowane przez Mr Groch
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mr Groch napisał(a):

polskie sklepy astro wywalają marże

To nie marża, tylko VAT, skarb państwa od każdej transakcji pobiera 23%. Ceny w sklepie producenta są bez VATu, jak towar przyjedzie do Polski, to będziesz musiał zapłacić podatek (i ewentualnie cło) przy odbiorze przesyłki.

Więc ceny u producenta to sobie zwiększ o te 23% i wtedy porównuj z krajowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

To nie marża, tylko VAT, skarb państwa od każdej transakcji pobiera 23%. Ceny w sklepie producenta są bez VATu, jak towar przyjedzie do Polski, to będziesz musiał zapłacić podatek (i ewentualnie cło) przy odbiorze przesyłki.

Więc ceny u producenta to sobie zwiększ o te 23% i wtedy porównuj z krajowymi.

 

Hmm.. Właśnie dziś odebrałem Neptune-C II od kuriera (FedEx, w sumie szlo tylko 3 dni z Szanghaju) i nic nie musialem doplacac.. Czyzbym sie przez sito celne przesliznal jesli jest jak piszesz? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr Groch napisał(a):

 

Hmm.. Właśnie dziś odebrałem Neptune-C II od kuriera (FedEx, w sumie szlo tylko 3 dni z Szanghaju) i nic nie musialem doplacac.. Czyzbym sie przez sito celne przesliznal jesli jest jak piszesz? ?

Też ostatnio się cieszyłem że mi się udało a po miesiącu dostałem pismo z Fedex o dopłacie. Nie wiem od czego to zależy ale kiedyś do momentu wpłacenia nie mogłem otrzymać przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Groch napisał(a):

 

Hmm.. Właśnie dziś odebrałem Neptune-C II od kuriera (FedEx, w sumie szlo tylko 3 dni z Szanghaju) i nic nie musialem doplacac.. Czyzbym sie przez sito celne przesliznal jesli jest jak piszesz? ?

Spokojnie, przypomną sobie i zapłacisz. I żebyś jeszcze nie musiał odsetek za zaległości uiszczać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhmm.. No nic, na pocieszenie przetestowałem sobie nowy nabytek i jest chyba całkiem nieźle, co nie? Przypominam - Neptune-C II

W załączniku charakterystyka sensora z analizy SharpCapa oraz pojedyńczy dark 30s w temperaturze pokojowej w 2 wersjach - oryginalnej i z podciagnietym maksymalnie histogramem "w lewo" by cos zobaczyc ;)

 

Capture_00001_normal.png

 

 

Capture_00001_max.png

 

 

Zrzut ekranu 2023-03-09 173832.png

Edytowane przez Mr Groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa i pięć lat temu na przykład IMX290 mono i IMX224 kolor były dobre i dalej są. Są różne nowe, ale nie o tyle lepsze, żeby drzeć o nie szaty - chyba że potrzebujemy konkretną ilość albo wielkość pikseli. Warto też doczytać cyferkologię, bo zdarza się, że "następca" odstaje na minus od poprzednika, ale niestety nikt nie będzie utrzymywał w produkcji czipka przez wiele lat tylko na potrzeby naszego hobby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.