Skocz do zawartości

zagadki: dwie łatwe jedna trudna


zbig_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

w niedzielę byłem za miastem, dopisała pogoda, natrzaskałem sporo fotek ale po powrocie rozczarowanie: nieostro

 

tytułowe zagadki to : jaki to rejon nieba? x 2

oraz w jaki sposób na szybko poprawic problem ostrzenia?

wiem skądinąd że dobre są lupki od praktiki ale ich nie znalazłem, lupka Canona jest droga i jeśli się zdecyduję to nie będę miał jej prędko. Co na szybko można przyłożyc do wizjera 300D żeby móc dobrze wyostrzyc? robię to na najjaśniejszej gwieżdzie i wydaje mi się że powinno byc dobrze a nie jest. laptopa nie mam pod ręką :unsure:

 

wieczorem dorzucę jeszcze jedno zdjęcie bo nie mieści się, muszę je skompresowac

 

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

IMG_5331_small.jpg

IMG_5349_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigu, o wadach i zaletach lupki poczytasz tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8171&hl=

natomiast najłatwiej będzie jej szukać chyba jednak na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55529374

pozdrowienia

natomiast tą trudniejszą to na priva? :rolleyes:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i McArti tak, bez końca :ha: uch bez laptopa to można i 2 godziny ostrość ustawiać, a focić pół, bo się noc już kończy :(

no chyba żeby uznać, że jak na zoomku pojawią się szpilki dyfrakcyjne, to można przyjąć, że już starczy :banan:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Sumas za linka do wątku o lupkach , ten zigview wydaje się lepszy od lupki Canona, ceny w USD na razie nie widzę ale pewnie będzie porównywalna....

 

 

ja chyba mam dwie lewe ręce bo mi to nie wychodzi (mam na myśli metodę korekta/zoom itd.) próbowałem z flektogonem 35 mm i wszystkie są nieostre, zoom za każdym razem pokazuje że jest nieostro, a do tego niewiele widac na wyswietlaczu, chyba nie ma ucieczki od przenosnego komputerka

 

z Megrezem jeszcze gorzej bo jak focę zenit to muszę kontrowac śrubką, jak chcę zrobic korektę to trzeba poluzowac srubke a wtedy wszystko zaczyna sie od nowa.

Może po prostu trzeba od razu zainwestowac w motofocus i laptopa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten w/e jak fociłem nie miałem problemów z ostrzeniem, zaczynam podejrzewac że przyczyną wcześniejszych problemów było stosowanie field/flattenera, w końcu ponoc nie nadaje się on do visuala, więc pewnie też nie nadaje się do wizualnego ostrzenia,

ciekawe, czy miał już ktoś takie problemy?..

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.