Skocz do zawartości

Krewetka, tylko skąd na pustyni krewetka?


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś inne sposoby na nietypowe katalogi niż ręczne ich tworzenie? BTW miałbym kilka pomysłów jak ulepszyć skrypt opisujący. Przede wszystkim brakuje mi możliwości preselekcji obiektów, które chcę, żeby zostały oznaczone. A może znacie na to jakiś patent? Szczególnie przydatne, gdy na zdjęciu jest bardzo gęsto, a chcę zaznaczyć tylko najważniejsze, wybrane przez siebie obiekty.

 

I jeszcze zbliżenie na obfitującego w mgławice refleksyjne farfocla z prawego dolnego rogu. Wydaje się być fajnym obiektem na większą ogniskową.

 

IC4628_Prawn_v1.11_zoom2.jpg.32c03c0c0e58b885744437376d5abdf2.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaPa napisał(a):

Piękne mocne kolory. Wygląda soczyście :)

Dziękuję!

 

4 godziny temu, MaPa napisał(a):

Osobiście zobaczyłbym czy nie można opanować halo na jasnych gwiazdkach.

Chyba na chwilę obecną nie potrafię tego bardziej opanować. Stosowałem metodę Adama Blocka (link) i jest lepiej, ale nieidealnie.

Najbardziej mnie denerwują gwiazdy z ultra jasnymi, odcinającymi się środkami. To chyba wynik nieumiejętnego posługiwania się GHSem (zbyt wysokiego Local Stretch Intensity lub zbyt mocnej ochrony highligthes?).

 

Jak masz na to jakiś patent, to z chęcia przyjmę lekcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, holeris napisał(a):

Jak masz na to jakiś patent, to z chęcia przyjmę lekcję

 

1. Musisz sprawdzić czy w procesie obróbki sam nie doprowadziłeś do nadmiernego rozhalowania - wtedy wiadomo

2. Usuń gwiazdki na mało wyciągniętym obrazie , przygotuj tło i przywróć gwiazdki

3. BlurXTerminator ma duże możliwości redukcji halo

4. Przy większych halo trzeba dłubać przy każdej dużej gwiazdce - wszystkie chwyty dozwolone

 

Poczytaj o "złotym podziale" - możliwe ze zdjęcie obrócone 180 stopni będzie miało podświadomie przyjemniejszy odbiór.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, .zombi. napisał(a):

 

1. Musisz sprawdzić czy w procesie obróbki sam nie doprowadziłeś do nadmiernego rozhalowania - wtedy wiadomo

2. Usuń gwiazdki na mało wyciągniętym obrazie , przygotuj tło i przywróć gwiazdki

3. BlurXTerminator ma duże możliwości redukcji halo

4. Przy większych halo trzeba dłubać przy każdej dużej gwiazdce - wszystkie chwyty dozwolone

Dziękuję!

Ad. 2. Robię tak prawie zawsze. Ale mam problem jak sprawić, żeby gwiazdy były jasne, nieprzesadnie przygaszone, a z drugiej strony bez halo.

Ad. 3. BXT mam od niedawana i jeszcze się go uczę. Podlinkowana przeze mnie metoda Adama Blocka korzysta właśnie z BXT (użytego jedynie na niebieskim kanale).

 

6 minut temu, .zombi. napisał(a):

Poczytaj o "złotym podziale" - możliwe ze zdjęcie obrócone 180 stopni będzie miało podświadomie przyjemniejszy odbiór.

A wiesz, że oryginalnie zdjęcie było właśnie w takiej orientacji? :D Obróciłem tuż przed publikacją, bo chciałem, żeby północ była na górze. Też mi się wydawało, że w oryginale było ciut przyjemniejsze w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, holeris napisał(a):

Ad. 2. Robię tak prawie zawsze. Ale mam problem jak sprawić, żeby gwiazdy były jasne, nieprzesadnie przygaszone, a z drugiej strony bez halo.

 

Gwiazdy dodajesz w PS używając linear dodge (add) - podpinasz pod ta warstwę krzywą i dostosowujesz wygląd gwiazd (jasność/halo) tak aby pasowały do zmodyfikowanego tła (gdyby tło nie było modyfikowane to efekt byłby identyczny z tym z przed ich usunięcia bez użycia krzywych)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.