Skocz do zawartości

M-24 Chmura Gwiazd Strzelca


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, ale moim zdaniem filtr mocno zaburzył kolorystykę. Tam jest sporo kolorów - przeplata się wodorowy róż i lekki brąz czy może bury (od pyłów), plus niebieskości (gwiazdki) się pojawiają. Zresztą wystarczy poszperać po necie za fotkami referencyjnymi. U ciebie wyszedł sos pomidorowy po całości. ;)

Poniżej moja fotka - qbynajmniej nie referencyjna, ale wystarczająca by pokazać o co chodzi.

m24v2.jpg

Edytowane przez lukost
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukost napisał(a):

Fajne, ale moim zdaniem filtr mocno zaburzył kolorystykę. Tam jest sporo kolorów - przeplata się wodorowy róż i lekki brąz czy może bury (od pyłów), plus niebieskości (gwiazdki) się pojawiają. Zresztą wystarczy poszperać po necie za fotkami referencyjnymi. U ciebie wyszedł sos pomidorowy po całości. ;)

Poniżej moja fotka - qbynajmniej nie referencyjna, ale wystarczająca by pokazać o co chodzi.

A kto powiedział, że musimy wykonywać wierne kopie fotografii referencyjnych, których w odmętach internetu jest najwięcej. Filtr z kolorystyką nie ma nic wspólnego, (dołączam przykład). We wczesnych latach 90-tych wykonałem serię zdjęć tego rejonu na kliszach oczywiście, które kolorystycznie niewiele odbiegają od Twojej fotografii, (materiały Konica, Fuji). Jak tylko dokopię się do skanów, to je tutaj zawieszę. Pozdrawiam.                                       Wspomniany przykład fotografii, na tym samym filtrze, Grupa M-106.  Parametry:2023.05.09-10.21:55-00:09CWE, 2023.05.10-11.21:52-00:47CWE. Newton 205/907+MPCC+N.D610mod.+ IDAS LPS-D2. Exp.61x240sek. ISO1600. Zręcin

3479,61xpubl2F.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi, że mamy wykonywać wierne kopie? Ano nikt. Po prostu tak wychodzi po wyrównaniu kanałów w czystym RGB. Żadnych innych kombinacji typu grzebanie w selective color nie stosowałem. A skąd niebieski? Bo to jest okienko we wszechobecnej pyłowej zawiesinie przesłaniającej centralne rejony DM i wyłażą tam gwiazdki w kolorze niezaburzonym przez ekstynkcję międzygwiazdową.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.