Skocz do zawartości

Wodorowe Jezioro łabędzie


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

  • cmku zmienił(a) tytuł na Wodorowe Jezioro łabędzie
15 godzin temu, cmku napisał(a):

Niestety filtry 1.25  na tym szkle winietują

Ja używam takiego czegoś:
https://teleskopy.pl/@4535?gclid=Cj0KCQjwuZGnBhD1ARIsACxbAVhcjLYdR39JVvESpHXDOD2doJuwEgIqe-bNLrAEsHcdTWssLga_fHAaAk4nEALw_wcB
Wkręcone tuż przy okienku kamery gwarantuje, że filtry nie będą winietować, i zostaje mnóstwo miejsca w torze optycznym.

Inna sprawa, to że Samyangi są różne i wiele zależy od konkretnej sztuki. 

Z trzeciej strony ASI533 jest dość mała - 15mm przekątnej - nie powinno być aż tak dramatycznych efektów na gwiazdach....

 

Tak czy siak - piękne zdjęcie :) Pętla się zmieściła z zapasem i widać coś więcej w okolicy. Podoba mi się majaczący łuk z wodoru okalający górną część mgławicy i inne okoliczne farfocle wprowadzające powiew świeżości do tego znanego regionu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten adapterek, tylko wymiana filtrow w nocy bedzie meczace :) Ja uztwam adaptera od zwo z szufladka filtrowa. Musze jeszcze sprawdzic co bedzie jak by dac filtr odwrotnie, bo baader ma ramki filtrow takie karbowane dla lepszego chwytu i wydaje mi sie ze na tym powstaja te odbicia. Zakladajac te same filtry w takiej samej szufladce-odleglosc od matrycy ta sama w moim newtonie problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Behlur_Olderys said:

Tak czy siak - piękne zdjęcie :) Pętla się zmieściła z zapasem i widać coś więcej w okolicy. Podoba mi się majaczący łuk z wodoru okalający górną część mgławicy i inne okoliczne farfocle wprowadzające powiew świeżości do tego znanego regionu.

 Zgadzam sie z tym komentarzem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pablo12311 napisał(a):

Ja używam kamery ASI1600MM z Samyang 135mm oraz filtrami 1,25" i takich problemów nie zauważyłem. Nawet na pełnym otworze f/2.0.

Sprawdź czy nie masz odbić w torze optycznym. Bardzo dziwnie to wygląda. Tutaj przykład:

 

a jak mocujesz filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cmku napisał(a):

a jak mocujesz filtr?

Kamera ASI1600MM + koło filtrowe ZWO EFW mini 5 x 1,25 + Adapter do obiektywu Nikon koła EFW i kamery ASI1600 (ZWO). https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4543&lunety=Adapter do obiektywu Nikon ko a EFW i kamery ASI1600 ZWO

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.