Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  635
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by pablo12311

 1. Niestety tanie kamerki ASI nie najlepiej radzą sobie z jasnymi gwiazdami i do tego filtry Baadera dokładają swoje. Na klatkach 10sek również wychodziło halo. Ale może spróbuję wykorzystać ten materiał dla Antaresa.
 2. Witam Na ten obiekt zachorowałem jak tylko pierwszy raz go ujrzałem. Materiał zbierany był podczas ostatniego nów z Pogórza Przemyskiego. Wiedziałem, że muszę poszukać dogodną miejscówkę umiejscowioną dosyć wysoko, która znajdowała by się blisko miejsca zamieszkania. Padło na wzgórze w Pogórzu Przemyskim na wysokości 447m.n.p.m. o nazwie Mechowa Góra. Jako ciekawostkę dodam, że na w/w górze prawdopodobnie hitlerowski Niemcy w czasie II wojny światowej rozpoczęły budowę wyrzutni rakiet V-2, której nie ukończyli ze względu na szybko przesuwający się front wschodni. Skorpion i Wężownik jest to obszar bogaty w mgławice pyłowo-gazowe. Miejsce to posiada również piękną gwiazdę Antares, która jest bardzo niewygodna do fotografowania ze względu na swoją jasność zwłaszcza dla mojej ASI1600. Niestety ze względu na niskie położenie obiektu około 14 st nad horyzontem, dosyć mocno daje się we znaki refrakcja atmosferyczna. Jak się okazało dla kamer mono jest to nie lada wezwanie, gdyż materiał poszczególnych kanałów LRGB był mocno rozjechany. Po ciężkich bojach udało się w końcu wymęczyć poniższe zdjęcie. Może to nie zdjęcie z Namibii ale jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Ekspozycje: L 30x120s RGB 15x15x15x120s Samyang 135mm + ASI1600MMC+ HEQ5. Uwagi mile widziane.
 3. Zgadzam się z @HAMAL . Tym bardziej słowa uznania się należą, że tak fajnie wyszło z modyfikowanego Nikona. @sidiouss dorabiałeś już chłodzenie do niego?
 4. Pięknie wyszło. Bardzo fajne masz gwiazdki z tego kotka.
 5. Panowie zgadzam się z Wami w 100% że dla tego zdjęcia nie ma problemu. Ale gdy trzeba by było tło mocniej wyciągnąć dla słabszego obiektu z tym flatem był by już problem.
 6. Przy mocniej wyciągniętym tle widać co miałem na myśli.
 7. Klucz bardzo fajny ale flat nie do końca zadziałał.
 8. Rafał chyba nie skłamię jak powiem, że to jedna z najlepszych Twoich fotek.
 9. Dodałem trzecią wersję. Co sądzicie?
 10. Wczorajsza pierwsza wersja wyszła po ciężkim dniu w pracy. Dzisiaj podszedłem jeszcze raz i myślę, że z pozytywnym skutkiem.
 11. Dodałem drugą wersję wyciągając jeszcze pyły z tła oraz poprawiłem galaktykę. Myślę, że jest lepiej. Co sądzicie?
 12. Pogoda piękna, a ja w delegacji w Warszawie. No cóż, przy najmniej wiem z jakim niebem koledzy z forum muszą walczyć. Teraz ich podziwiam.
 13. Witam Tego obiektu nie trzeba przedstawiać, gdyż w ostatnim czasie pięknie opisał go @piotrem. Ostatnio czasu mam coraz mniej, ale koniec końców udało mi się dozbierać kolor. APM 107/700 + ASI1600MMC + HEQ5 L 54x200s RGB 17x17x17x200s
 14. Rafał fajnie to wygląda i gwiazdki o wiele wiele lepsze. Gratuluję!!!
 15. Maćku należy jeszcze dodać pod jakim niebem było robione, ponieważ CMOS takie właśnie lubi.
 16. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc w przygotowaniu raportu bolidu na tej stronie. https://fireballs.imo.net/members/imo_view/browse_reports Chciałbym umieścić jak najdokładniejsze dane. Czekam na info na PW. Pozdrawiam
 17. Od razu widać, że materiał zbierany pod dobrym ciemnym niebem. Pięknie wyszło. Borchów?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.