Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by pablo12311

 1. Antoni ja bym nie ruszał. Zdjęcia wychodzą świetne, to po co grzebać. No chyba, że masz problemy z setupem o których nie piszesz na forum.
 2. Ale nałapałeś struktur wodoru wokół Pacmana. Coś mi się wydaje, że dopiero teraz RASA pokaże pazur. Pomyśl jeszcze nad montażem.
 3. Kuba pal licho z plackiem. Gwiazdki o wiele wiele lepsze.
 4. Bardzo przyjemna fotka. Można by dopalić materiału do zmniejszenia szumu.
 5. Po otworzeniu zdjęcia od razu widać, że było odszumiane, ale ten proces w ogóle nie wpłyną na jakość. Jak obejrzałem to zdjęcie to przypomniał mi się film Adama z obróbką Mgławicy Duch.
 6. Witam Sprzedam obiektyw jak w temacie. Bardzo ostra sztuka. Potrzebuję pilnie gotówki dlatego sprzedaję. Cena bardzo atrakcyjna 790zł. Na aledrogo cena dochodzi do 1400zł. Bardzo mało używany. Pudełko w komplecie. Stan bardzo dobry. Soczewki czyściutkie. Zdjęcia dodam wieczorem.
 7. Piękności. Pozostawiam bez komentarza.
 8. Robię zdjęcia Samyangiem 135 i Nikonem Z6 ale takich odblasków to jeszcze nigdy nie miałem, a zdjęć już trochę napstrykałem takim zestawem. Piotr na bank wina filtra. To jest filtr wkładany do korpusu aparatu? Nikon modyfikowany i w jaki sposób?
 9. Bardzo fajne pyły jak również zdjęcie. Zastanawia mnie ta jasna smuga w pyłach. Na pewno nie od jasnej gwiazdy poza kadrem gdyż jest pod innym kątem. Ciekawie to wygląda.
 10. Antoni musiał bym przyciemnić całą galaktykę żeby było widać szczegóły w centrum. Nie wyjdzie jak myślisz, już kombinowałem.
 11. Bardzo fajne zdjęcie. Kuba gratuluję zdjęcia dnia na Astrobin.
 12. Dodałem drugą wersją z ciemniejszym centrum, ale nie jestem do niej przekonany.
 13. Moim zdaniem wyszła kaszka. Maciej widziałem zdecydowanie lepsze fotki w Twoim wykonaniu.
 14. @Antoni z tym środkiem to zamierzenie było celowe, aby był jasny ale nie wypalony, biały. Stąd krótkie klatki. Miałem wersję z ciemniejszym środkiem ale moim zdaniem mało naturalnie to wygląda. O ile w M42 ta podmiana wygląda ładnie to w galaktykach zwłaszcza w M31 nie do końca. Po przeglądnięciu zdjęć w Astrobin, tych które zostały zdjęciami dnia i nie tylko, tak właśnie przedstawiają centrum galaktyki. Dlatego również taka moja wizja.
 15. O kurcze, kapitalne zdjęcie. I te gwiazdki z KAF8300, piękne.
 16. Według podpowiedzi @Antoni -ego poprawiłem obwódki czerwone przy gwiazdach. Myślę, że teraz jest o wiele lepiej. Podmieniłem zdjęcie.
 17. Doskonały, doskonały. Na pewno jeszcze go raz kupię.
 18. Piotrze myślę, że iOptron Skyguider podoła. Sam go miałem i wieszałem na nim teleobiektyw Tamron 150-600mm z Nikonem D300. Prowadził nawet krótkie klatki przy ogniskowej 600mm ale z gudingiem. @FilipOgorzelski myślę, że to może być bardzo fajny zestaw wyjazdowy.
 19. Walczyłem Antoni, ale widzę, że za mało. Przydał dy się PixInsight. Wiem, że do mistrza obróbki gwiazd jeszcze sporo mi brakuje. Ale w PS to też nie problem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.