Skocz do zawartości

Barnard 228 - Ciemny Wilk


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, .zombi. napisał(a):

Kolorystykę poprawiło by nieco wyrównanie kanałów - teraz pyły wpadają w magentę a powinny w brąz. 

Kurcze, jakoś tego nie widzę, mogłbyś sprecyzować? Jedynie wydaje mi się, że niepotrzebnie użyłem DBE, teraz nie mogę odwidzieć zielonej plamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaciejW napisał(a):

Kurcze, jakoś tego nie widzę, mogłbyś sprecyzować? Jedynie wydaje mi się, że niepotrzebnie użyłem DBE, teraz nie mogę odwidzieć zielonej plamy 

 

Jak otworzysz w pix zdjęcie i włączysz Histogram Transformation wybierając otwartą fotkę to wtedy zobaczysz że stoki kolorów w tle czyli po lewej stronie się na siebie nie nakładają co w technice RGB najczęściej świadczy o technicznym błędzie i przesunięciu kolorów - ja to widzę bez oglądania histogramu ale żeby wyrugować dyskusyjny czynnik ludzki to tłumaczę jak to sprawdzić numerycznie. Po wyrównaniu kanałów kolor się poprawi - Colour cast

 

Dodatkowo możesz zrobić na fotce invert i przelecieć tego inverta SCNR na 100 % z odznaczoną opcją maskowania, po SCNR robisz znów invert  żeby odzyskać obrazek - usunie się resztka Magenty z mgławic i przede wszystkim brzydkie obwódki z gwiazd. Na koniec możesz jeszcze obrazek przelecieć scnr żeby usunąć resztki zielonego.

 

Jak sobie porównasz obrazek przed i po to wtedy zobaczysz o co mi chodziło - jak nie to trzeba by się zainteresować kalibracją monitora :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! teraz widzę, wstawiona poprawiona wersja obok originalnej. Podbiłeś nasycenie na koniec? 
Hmm, warto to robić dla każdej fotki na koniec i sprawdzać czy na pewno wszystko ok z kolorami?
Widzę, że głupieje mi wzrok, jak się za długo napatrzę na jedno zdjęcie podczas obróbki, trzeba chyba będzie zostawiać na jeden dzień i jeszcze raz patrzyć przed publikacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciejW napisał(a):

Podbiłeś nasycenie na koniec? 

Tak, trochę podbiłem

1 godzinę temu, MaciejW napisał(a):

Widzę, że głupieje mi wzrok, jak się za długo napatrzę na jedno zdjęcie podczas obróbki, trzeba chyba będzie zostawiać na jeden dzień i jeszcze raz patrzyć przed publikacją.

Niekiedy jeden dzień to zbyt mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.