Skocz do zawartości

Galaktyka Andromedy LRGB


Byku

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Sprawdź kalibrację kolorów.

Im dłużej patrzę na to zdjęcie tym bardziej mi się nie podoba. Chyba się pospieszyłem, wychodzi, że z obróbką u mnie jeszcze kiepsko. Kolory są do bani, widać różnice w barwie między panelami. I chyba zbyt delikatnie traktuję samą galaktykę, może bardziej trzeba zmniejszyć gwiazdy. Będę się brał za to na spokojnie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, malebranchi napisał(a):

Wrzuć, proszę, linka do stacka

Wrzuciłem stacki, liczby oznaczają kolejno kolory czyli RGBL_001 to czerwony RGBL_002 zielony itd.

Miłej zabawy :).

Aha, stacki są tylko wystreczowane wstepnie i pozbawione gradientów. Każde 4 sztuki na panel są też już zarejestrowane względem siebie.

Edytowane przez Byku
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyka ma całkowicie niestandardowe kolory, że tak to ujmę - nie chodzi o zebranie więcej L, ale przede wszystkim o zastosowanie poprawnych kolorów. Sprawdź kalibrację kolorów, tak jak @_Spirit_ napisał słusznie. Ja bym tutaj nie zbierał L, ale kolor właśnie. 
 
Chyba że celowo centrum jest żółte, a ramiona fioletowe i taka miała być Twoja interpretacja - to OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Galaktyka ma całkowicie niestandardowe kolory, że tak to ujmę - nie chodzi o zebranie więcej L, ale przede wszystkim o zastosowanie poprawnych kolorów. Sprawdź kalibrację kolorów, tak jak @_Spirit_ napisał słusznie. Ja bym tutaj nie zbierał L, ale kolor właśnie. 
 
Chyba że celowo centrum jest żółte, a ramiona fioletowe i taka miała być Twoja interpretacja - to OK :)

W weekend siądę do obróbki i zobaczymy co tam namieszałem :). Dzięki za rady.

Czy warto tu zrobić obróbkę typu HDR? Nie robiłem do tej pory, rozumiem założenia ale nie ukrywam że to zdecydowanie trudniejszy temat. Jeśli nie ma sensu to skupię się na prawidłowej obróbce "standardowej". 

Pytam bo wydaje mi się że jądro Andromedy jest nieco przepalone i nie wiem czy da się to poprawić z moim materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.