Skocz do zawartości

Balkonowe fotosy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Natchneło mnie podczas oglądania zdjęcia Urana z księżycami jakie zrobił Grzegorz. Dlatego, a pro pos zdjęć robionych z balkonu "pochwalę" się moją fotką M3...

m3_s.jpg

To jest efekt trzech naświetleń - pierwsze 10 sek, a dwa kolejne po 15 sekund. Nałożone na siebie w Photoshopie. Większą wersję tej fotki można zobaczyc w naszej galerii.

Cały czas choruję na motofocus - bieganie w "te i we wte" po balkonie, czekanie aż się powietrze uspokoi doprowadza mnie do szału! A efekt jest i tak mizerny.

Zasadziłem się dzisiaj na Marsa. Niestety, ok 2h nad ranem na niebo wylazła szeroooka chmurwa i kiedy Mars wyjżał zza wieżowca, ledwo go było widać w szukaczu... O ustawieniu ostrości to w ogóle nie było mowy.

mars_280603_3h20m.jpg

Fotka szalenie mizerna, ale to tak, by wszyscy wiedzieli że cierpię ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta M3, ale jak zrobiłeś to zdjęcie? (podałes tylko czasy naświetlania).

powinienem zacząć "to długa historia"...

Największym problemem jest ustawienie ostrości czegoś, czego nie widać "tak o", a dopiero po 5 sek naświetlania. Po takim czasie naświetlania nie bardzo już wiem, czy gwiazda staje się plamką, bo jest zbyt długo naświetlona, czy jest niewyostrzona.

Jak robiłem - odnalazłem M3, ustawiłem ostrość na sąsiednich gwiazdach, po czym strzelałem jedno foto po drugim, celując mniej więcej tam, gdzie powinna byś ta eMka. Z ponad 20 fotek wybrałem 3 i w różny sposób nakładałem je na siebie w PhoShopie. Teleskop - tal 200K 8" K/C + Vesta SC. Bez barlowa, by pole widzenia było większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.