Skocz do zawartości
  • 0

Starlink, czy ktoś używa?


OnlyAfc

Pytanie

Siemanko, jako, że internet u mnie na wsi to tylko LTE, nie przekraczające 10-15mb/s, to zastanawiam się, czy nie przejść na ciemną stronę mocy i nie zainwestować w starlinka.

Pytanie do was, czy ktoś ma, używa i jeśli tak, to jak się sprawuje? Chodzi głównie o prędkość, ping i ew. spadki prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 hour ago, MateuszW said:

Z mojego doświadczenia, nawet jak siła sygnału byłaby dobra, a prędkość sensowna, to LTE nadal sprawia problemy. Mam nadajnik niecałe 400m od domu, miałem antenę kierunkową z bezpośrednim widokiem na maszt, pełny zasięg cały czas. No i co z tego, jak ten internet jest po prostu niestabilny - średnio kilkanaście razy dziennie miewa krótkie przerwy, a częściej spadki prędkości. Widać też korelację problemów ze zwiększonym obciążeniem sieci np wieczorem i w święta. Zwyczajnie ich sprzęt jest przeciążony. Dla kogoś wymagającego stałego połączenia jest to bardzo problematyczne, a nawet zwykłe przeglądanie stron potrafi irytować. Dlatego myślę, że jeśli jesteś w stanie sobie pozwolić finansowo na starlinka, to jest to dobre rozwiązanie. U mnie w końcu pociągnęli światłowód i mam teraz max jedną awarię na rok, a poza tym transfer stabilny jak skała.

Tu się nie zgodzę. Mam 1.4km do nadajnika. Sporo drzew po drodze. Dobry modem  antena zewnętrzna. Najdłuższy uptime połączenia lte widziałem ponad 100dni. 2 osoby praca on line. Netflixy jakieś. Nic się nigdy nie przycina. Wifi po domu na kilku Access pointach, bo to też ważne. Prędkości 100 w dzień, 200 w nocy. Tylko to trzeba zrobić dobrze. Postawić "mydelniczke" od operatora kolo tv to najgorsze co można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, ko20 napisał(a):

Ten modem lte6 to niestety badziew. Agregujd tylko 2 pasma i to nie każda parę. Te pary o największej potencjalnej prędkości (2600, 2100) nie zagreguje.

Tak z ciekawości, gdzie to przeczytałeś?

Nie mam tego ani w instrukcji, ani na stronie producenta, ani na żadnej stronie, która ma opis tego modelu.

 

Co do agregacji pasm, to nawet, jeśli nie agreguje 2600 i 2100, to może i są to pasma o największym potencjale, ale też i najmniejszym zasięgu. Ja mam problem z zasięgiem nawet LTE 800, o LTE 2100 czy 2600 to ja mogę pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, OnlyAfc napisał(a):

I tu jest bardzo dziwne.

Mierzę raz speed test (5min temu) i mam 36mb/s download i 5 upload z telefonu, siedząc w pokoju.

Mierzę 2 minuty później i mam 6mb/s download i upload poniżej 1.

 

No nie - to nie jest dziwne - niestety tak to właśnie wygląda na przeciążonej infrastrukturze...

Testowałem ładnych kilka lat dostęp przez sieć GSM (kutwa jestem ;)) i niestety są po prostu miejsca

gdzie to nie działało - u mnie Kraków i wioska pod Krakowem. Za to bardzo dobrze działało w centrum Jaworzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 hours ago, OnlyAfc said:

Tak z ciekawości, gdzie to przeczytałeś?

Nie mam tego ani w instrukcji, ani na stronie producenta, ani na żadnej stronie, która ma opis tego modelu.

 

Co do agregacji pasm, to nawet, jeśli nie agreguje 2600 i 2100, to może i są to pasma o największym potencjale, ale też i najmniejszym zasięgu. Ja mam problem z zasięgiem nawet LTE 800, o LTE 2100 czy 2600 to ja mogę pomarzyć.

Producenci nigdy się nie chwała czymś takim. Trzeba grzebac bo czysto technicznych specyfikacjach modemu. 

4km i takie problemy? To nie powinno stanowić problemu, chyba że ukształtowanie terenu zasłania nadajnik czego na mapie nie widzę. Mam u siebie do playa 2.5km i na telefonie potrafi chodzić 100mbit. A też kupa drzew po drodze. Na tym MT powinno być tylko stabilniej. Poziom sygnału jaki masz? Nie snr ale rssp/rssi. Na wymuszonym każdym pasmie osobno. 

 

 

Co do starlinka, to rozmawiałem z jednym sasiadem w we wsi obok, i mówi że ma stabilne prędkości 100+ j jest mega zadowolony. Cenę abonamentu pewnie znasz. Kolejna rzecz że toto żre coś koło 100W energii więc jak chodzi non stop to pewnie obecnie dojdzie pewnie 50-100pln za energię. 

Edytowane przez ko20
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.