Skocz do zawartości

NGC253 Srebrna Moneta


diver

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Marvaz napisał(a):

Piekna obrobka Slawek, aczkolwiek niebieski zdominowal galaktyke zupelnie.

W mojej ocenie do poprawy bo tam jest duzo brazowawych odcieni. Wodorowki tez jakos malo widoczne :)

 

Cholera nie zauważyłem, że Ty wcześniej wrzuciłeś tutaj NGC253. ;) Gdybym zauważył, pewnie wybrałbym inny obiekt.

Obejrzałem sobie Twoją ładną pracę i sądzę, że pojechałeś w obróbce zanadto. Widać na gwiazdach, że dość mocno selektywnie potraktowałeś obróbkę samej galaktyki, odzierając ją z naturalnego niebieskiego koloru. Takie proporcje kolorów zeszły mi po normalnym zestawieniu kanałów RGB. Potem jeszcze zrobiłem SPCC. Galaktyka świeci po prostu mocno niebiesko. I tak zdjąłem nieco niebieskiego, bo była rzeczywiście wściekle niebieska. Oglądałem różne fotki referencyjne, oglądałem materiał ze wszystkich stron i stwierdziłem, że nie będę robił na siłę żadnego większego renderingu. BO ONA PO PROSTU TAK ŚWIECI. :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KrystianW napisał(a):

Co oznacza jednostka mS/rok?

 

Mas Słońca / rok.

 

23 minuty temu, Tayson napisał(a):

Ile kosztuje materiał do tego zdjecia?

 

Tomek, nie odpowiadam na takie pytania na forum. Raz odpowiedziałem i koniec. ;)

 

24 minuty temu, Tayson napisał(a):

Ogólnie,wg mnie, u Sławka przeważaja pomimo wielosiesiecznych uwag zawsze jedynie bikolory.

 

Hmm, to jest normalnie złożony obrazek, z wyrównanych histogramów RGB. Co to ma wspólnego z bikolorem?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .zombi. napisał(a):

Sławku a ile ty tam masz gwiazdek żeby zaufać kalibracji fotometrycznej ?

 

Przepraszam, nakłamałem. Akurat w przypadku tego materiału nie stosowałem SPCC. ;)

 

Godzinę temu, .zombi. napisał(a):

Tutaj chłopaki zrobili Hublem zdjęcie - sporo tych pyłów mało niebieskich im wyszło a u ciebie nawet pyły mają zafarb:

 

Nie wiem jak "chłopaki" obrabiali ten materiał z HST. Jedyne co jestem w stanie w tej sprawie zrobić, to pokazać fotkę przed wyciągnięciem kolorów. To proste złożenie RGB, równy histogram, bez żadnych kombinacji. Jeżeli pociągniesz kolory równo na światłach, galaktyka zrobi się niebieska. Chyba że będziesz coś kombinował z selektywną obróbką kolorów.

 

NGC253_2000_1291_2.thumb.jpg.aae3e8feb476645759d5efe4e739763d.jpg

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.