Skocz do zawartości

Player One Artemis-M Pro (IMX492) - gdzie kupiłem, co znalazłem w środku


Qbszon

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna recenzja i "unboxing". Sam jestem zadowolonym klientem tej firmy. Mam już dwie kamery od nich - odpowiednik ZWO 462MC i 585MC. Czekam jeszcze na ich wersję 175MC. Co do ampglow to od czego są darki :P Jakoś bym się do tego nie przywiązywał. Czekam na pierwsze testy terenowe :D

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

pogoda i zawirowania życiowe sprawiły że dopiero przez ostatnie dwa dni byłem w stanie jako tako potestować kamerkę pod niebem. Zanim zdjęcia to jeszcze techniczna 'ciekawostka' o kamerze - port USB C 'wyjściowy' oznaczony jako 'Device', który domyślnie ma służyć do podłączania akcesoriów jest dość specyficzny, jeżeli można to tak określić - nie jest kompatybilny z urządzeniami w standardzie 2.0. Dlaczego - nie mam pojęcia. Faktem jest, że komputer nie wykrywał mi podłączonych pod niego ani kamerki Asi220 ani Dreamfocusera. Myślałem, że mam po prostu 'walnięty' ten port co by się wpisywało w moje ogólne szczęście do sprzętu astro, ale jak podłączyłem z głupa swój telefon (samsung s20fe) - normalnie 'zaskoczył'. Jak pogooglałem to nie tylko ja miałem ten problem, i nie jest on związany tylko z tym modelem - posiadacz bodajże Poseidona na cloudynights miał podobnie. Wygląda na to jakby port był przeznaczony tylko do podłączenia player-łanowego koła filtrowego i nic poza tym. No nic, trzeba będzie z tym żyć. 

 

"Zdjęcia" bardzo testowe, w celu sprawdzenia czy po prostu kamerka -działa- i się kalibruje. Sama luminancja. Niebo przyzwoite ~20.6, ogólny warun natomiast kiepski + wiejący wiatr, sorry za puchate gwiazdki. 

M42, 1,5h w klatkach po 60sekund, gain120 temperatura -10 bin2. Ampglow w takich czasach praktycznie nie istnieje, więc jak kogoś interesuje fotografia krótkoczasowa to brać i się nie bać. Obróbki brak, exterminatory + histogram transformation, mam jeszcze wypalony stack klatek po 2sekundy na środek, ale nie potrafię go ładnie podmienić 😐

image.thumb.jpeg.3d5a5c2547dbae670f7cf3968507928f.jpeg

 

I godzinka na M1, z ciekawości w celu przetestowania bin1. Wklejam full res, ale nie ma co oglądać, zdziwiłem się jak bardzo pusty jest ten obszar (wyłączając gwiazdy oczywiście), jedynie w rogu zaczął majaczyć jakiś malutki van den bergh. po 150sekund, również -10C i gain120. Przy temperaturze otoczenia podobno 4 stopnie, peltier wg sharpcapa chodził na 7%. Dzisiaj jak robiłem darki, to schłodzenie kamery w ciepłym mieszkaniu do -10 wymagało ok 50% mocy. 

 

image.thumb.jpeg.cfc3acec40d4ce8acd6203c272668439.jpeg

 

No to chyba tyle, temat założyłem gdyby ktoś się zastanawiał czy Gracz Pierwszy robi legitne kamerki i nie oszukuje na specyfikacjach - no cóż, wygląda że nie ;) 

Edytowane przez Qbszon
literówki
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.