Skocz do zawartości

AsiAir PRO - zewnętrzna antena


astro4u.net

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Pikolaczek napisał(a):


A co tam jest w środku?

 

W

 

Raspberry Pi :) są filmiki jak to zrobić ale ... ja jakoś nie mogę się złamać. Ingerencja w płytę dokładnie kabelki do złącza SMA i gniazdka o obudowie należy zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, astro4u.net said:

Czy jest ktoś na forum kto zajmuje się "przeróbką" AsiAir PRO tak by można było podłączyć zewnętrzną antenę ?

To niewiele zmieni :(

Plus ma antenę i tak gowniano działa wifi. Malina ma tam jakiś wyjątkowo badziewny moduł wifi.mam Access Point na zewnątrz z zewnętrznymi antenami, 10m pustej przestrzeni i tak Plus potrafi Zerwać połączenie. Dwie wady asiair: moduł wifi i jakoś gniazda zasilającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ko20 napisał(a):

To niewiele zmieni :(

Plus ma antenę i tak gowniano działa wifi. Malina ma tam jakiś wyjątkowo badziewny moduł wifi.mam Access Point na zewnątrz z zewnętrznymi antenami, 10m pustej przestrzeni i tak Plus potrafi Zerwać połączenie. Dwie wady asiair: moduł wifi i jakoś gniazda zasilającego. 

Zmienia dużo szczególnie w wersji PRO. Widziałem w akcji ostatnio takie cudo przerobione właśnie na zewnętrzną antenę i niech się Plus wtedy schowa. Dlatego chce swojego tak przerobić. Niestety ten co widziałem przerabiany była za granicą a ja raczej szukam w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, astro4u.net said:

Zmienia dużo szczególnie w wersji PRO. Widziałem w akcji ostatnio takie cudo przerobione właśnie na zewnętrzną antenę i niech się Plus wtedy schowa. Dlatego chce swojego tak przerobić. Niestety ten co widziałem przerabiany była za granicą a ja raczej szukam w Polsce.

Że to zmieni, to w pełni zgoda. Wyciągniesz antenę na zewnatrz metalowej obudowy! Trudno żeby nie zmieniło.

Chodziło mi o to, że jeśli to ma dać takie samo WiFi jakie jest w Plusie (używalne na dosłownie pare metrów moim zdaniem) to gra nie warta świeczki.  Ale oczywiście jak stryjenka uważa.

 

To przy założeniu że obie maliny maja ten sam niewdzięczny moduł radiowy. Tego zweryfikować nie jestem w stanie, ale trudno mi sobie wyobrazić żeby do różnych wersji wkłądali rózne moduły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.