Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by kubaman

 1. W założeniu dokładnie tak jest. Zero i polarna wystarczają w 100%. Mont niekoniecznie służy do focenia, często do obserwacji i wtedy dokładność jest wystarczająca. Powiem tyle, że przy moim moncie ustawionym starannie w kopule, zawsze gdy się zgubię, wracam na automacie do pozycji zero, bez żadnych korekt, następnie kieruję się goto do wybranego punktu i plate solve zawsze znajdzie obiekt po kilku sekundach, najczęściej natychmiast. Skala 0.7 arcesec/px, pole widzenia 0,67x0,45 stopnia. To dostatecznie dobre przybliżenie Korekta pozycji zero może wynikać choćby z niedokładnego wyp
 2. Standardowo MLT na początku i na sam koniec Dfine2 w PS.
 3. To jeszcze taka wersja mało wyciągana. Mnie mniej pasuje, ale szumi mniej.
 4. bonusów jest kilka a szzczególnie ten mnie zaciekawił do dużej skali Ale na RASA to tego by było 10x tyle
 5. Paaniee Pięknie to pokazane, pierwszy raz tak widzę P.S> Choć z bliska coś po lewej się dzieje niefajnego.
 6. Ja tez widzę w każdym biasie. Zrób ze trzy sesje dla biasów i porównaj master biasy, jeśli banding będzie inny na każdym to niestabilność przesyłu, jeśli takie same, to musi się to dać skalibrować.
 7. Dzięki Mnie strasznie wnerwiają takie niedociągnięcia, a najbardziej, że sobie z nimi nie mogę poradzić. Ale zgadzam się, nie zaważyły na decyzji dotyczącej prezentacji zdjęcia.
 8. ja może tylko doradzę, by ułatwić sprzedaż https://www.astroshop.eu/other-spare-parts/skywatcher-motherboard-for-eq6-pro/p,16093
 9. Powstało pierwsze zdjęcie. Mogę tylko potwierdzić, że kalibracja jest dużo łatwiejsza niż w 294C, a kolor jest naprawdę bardzo miły we współpracy. Bardzo fajna kamera. Ale wielkość plików bardzo dokucza. FIT to 50Mb ale już w PIXie pliki mają 400mb sztuka.
 10. A tak wygląda oryginalny kadr (resize 50%)
 11. Nie mogę dodać zdjęcia, już trzecie raz to mam w ciągu tygodnia. różne pliki, różne wielkości.
 12. Masakra to jest z ASI 6200/QHY600 hehe
 13. Pliki mają 50Mb, ale XIFS już 400Mb cały materiał krok po kroku z kalibracją z dark flatami i flatami to ok 400gb
 14. Hej wrzucam fotkę M45 zrobioną na przestrzeni ostatniego tygodnia. Zjecie to wycinek oryginalnego kadru ze względu na bardzo duże problemy z optyką. świadomy wszystkich wad - halo, koma, undersampling pokazuję zdjęcie bo mi się po prostu podoba, jest to moje pierwsze zdjęcie Plejad no i po półrocznej przerwie, bardzo chciałem w końcu coś sfocić. Esprit 80 z flattenerem, ASI 2600 (w zasadzie to pierwsze pełne światło), ASA DDM60. 500x60s z filtrem IDAS LP D2.
 15. Gdzie to focisz? 5 minut suby OSC to jest naprawde hadrcore, Bieszczady czy jak?
 16. To nie o to chodzi. Zero to położenie fizyczne osi monta. Każda komenda Search Zero będzie szukać fizycznego markera. Tylko tyle musisz wiedzieć i to zaakceptować. Cała reszta to alignacja i odbywa się w sofcie i działa tak samo jak plate solve. W założeniu dobrze ustawiony na polarną montaż i fizyczne zero daje dokładność i powtarzalność GOTO. Kalibracja to nic innego jak synchronizacja pozycji fizycznej z ustawionym ręcznie niewielkim offsetem. Montaż znajdzie zero fizyczne i następnie przestawi się o kąt. Pozycja z
 17. Ja tu niestety widzę brak ostrości. Może to prowadzenie, a może po prostu trafienie z ostrością, ale tu jest problem, którego ten materiał nie przeskoczy. Poza tym fajne i bardzo ambitny temat.
 18. Np te plastikowe ZWO 0.5mm, 0.3mm, 0.2mm, 0.1mm lub inne, byle nie za drogie. Może komuś się kurzą w pudełku.
 19. Ale mówimy o kolimacji teleskopu. Pod matryce zawsze jest tilter. Przy opcji, w której wymieniamy kamery w jednym teleskopie nie ma innej opcji jak się dostosować.
 20. Paweł, jak w 11" robiłem z powodzeniem tak. Zakładałem FF i na rozogniskowanych gwiazdach ustawiałem by w całym polu było dobrze. Po założeniu mniejszego czipa było wyśmienicie. Tu mam wątpliwości czy LG nie jest jednak jajowata, a to mikroskopijny sensor.
 21. Z tą pozycją zero to nie rozumiem. Zakładam że to działa jak w Cem120 i polega na fizycznym zaznaczeniu pozycji obu osi. Robi się to czujnikiem Halla i magnesem przymocowanym do ruchomej części. Rozkręć sobie dekielek puszki napędu i tak to powinno wyglądać. Dlatego alignacja nie ma i nie może mieć wpływu na pozycję zero. Zero to odniesienie dla GOTO A nie odwrotnie! Cała filozofia polega na tym że zamiast wyłazić przy początku sesji, utracie zasilania czy resecie oprogramowania i machać ośką robisz to zdalnie i automatycznie i za każdym razem tak samo dokładnie. Obsługa zdalna je
 22. Acha, i nie da się sprawdzić bez flattenera bo brakuje focusera i to tak z 5 cm.
 23. No i zostałem bez teleskopu.. Dzisiaj bardzo starannie wyregulowałem focuser i za pomocą suwmiarki ustawiłem osiowość. Po zamontowaniu w telepie nic się nie zmieniło, nawet na milimetr się nie poprawiło. Zabrałem się za CCD inspektora, użyłem kolimacji na jednej gwieździe i .. pomimo wskazań programu, rozwaliłem sobie kolimację. teraz nie ma sensu tego na montaż zakładać. Kurde.. 5 godzin na mrozie. 3 teleskopy i wszystkie w identycznym stanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.