Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2567
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Everything posted by kubaman

 1. Nie zmniejszałem gwiazd. Potraktowałem to arcsin w pixie i stąd te saturacyjne ekstrema. Jak pisałem ten materiał był zrobiony przed finalną kolimacją, vale upieram się ze widziałem popularne a dużo gorsze gwiazdy. Nie tutaj
 2. Wątek to pytanie autora. Wyraziłem swoją opinię i podzieliłem się doświadczeniem. Mnie jest wszystko jedno co sobie kupicie.
 3. Pożyjemy zobaczymy Moich pierwszych 10 zdjęć też tak myślałem, a później się zaczęło. Oczywiście to może zależeć od egzemplarza, partii produkcyjnej, używanego softu itd. ale wystarczy zagooglować by się zorientować, że to nie jest wyłącznie moja opinia. Ważne też do jakiej temp się kamerę chłodzi i przy jakim obciążeniu peltiera.
 4. Router kupiłem z innego powodu. Mając dwójkę dzieci i żonę w domu mam problemy z połączeniami typu wifi calling lub teams/meet itd i regularnie miałem problemy z płynnym odtwarzaniem na telewizorze YT. Zasięg to jedno i ten dokuczał mi np. w kopule, ale najważniejsze, że mój stary (mający kilka lat) router nie miał technologii mu mimo i to był największy problem. Co do zasięgu to w dotychczasowej konfiguracji miałem router i trzy inne routery ustawione w konfiguracji repeatera/ap. Teraz mam router i jeden repeater w kopule 15 metrów od domu, choć na wyrost, bo jest raczej niepotrzebny, posłuży
 5. Kupiłem TP-link AX73 bo jest bardzo dobra promocja, wcześniej myślałem o Asusach, RT-AX55 i AX82U
 6. ta sama skala, 1 minuta M51 trochę montażem pojechane
 7. ale ten materiał nie jest przepalony, każdy sub m a wszystkie gwiazdy tak w połowie saturacji
 8. to jest skala 0.31 po resize 75% czyli 0.4arcsec/pix
 9. Hej tak informacyjnie. Zmienłem sobie router wifi na AX, czyli wg nowej nomenklatury wifi 6, dobry ze średniej pólki za kilkaset pln i zasięg oraz prędkości poprawiły się trzey razy względem AC. Router daje jedną siec, która nadaje na dwóch zakresach i urządzenia same wybierają który sygnał jest lepszy. Na 2.4Mhz 20 metrów poza domem mam ok 30 Mb /s i dwie kreski. Problemy z łącznością zdalną w kopule uznaję za zamknięte. Polecam wszystkim.
 10. Mam kilkanaście godzin M82 i nie chce mi się tego ruszać..

  1. Show previous comments  2 more
  2. kubaman

   kubaman

   no mnie się właśnie stacka nie chce zrobic

  3. _Spirit_

   _Spirit_

   Pewnie Kuba ma milion klatek do złożenia :)

  4. mack_mnk

   mack_mnk

   to już wszystko tłumaczy :)

    

 11. Task szczerze to nie ma za dużo gwiazd w takiej skali do porównania. Małe naprawdę uważam za bardzo przyzwoite. Tu dodatkowo troszkę mi pojechał mont i poprawiałem. Telep był mocno rozjechany, wiec teraz mogę zrobić dużo fajniejsze - zapewne, bo pogodę to szlag trafił
 12. Tak Maciek, to było przed kolimacją. Ale najbardziej rozjechał się zółty.
 13. To zależy, z małych jestem z dużych nie. To było przed kalibracją teleskopu.
 14. Hej z braku pogody zrobiłem sobie pierwszy materiał próbny z RC12 jaki zebrałem w lutym. To tylko 300x30s, czyli 2,5 godzinki. RC12+ASI 2600 bez filtra. Crop jakieś 50% oryginału bo nie miałem flata, resize do 75% Rekreacyjnie.
 15. teraz dopiero zobaczyłem.. W pixie ja robię banalnie prosto. Oczywiście nie tak trywialnie ale mniejw ięcej w takiej kolejności zanim pójdę do PSa gdzie odszumiam i wyostrzam. Z FWHM nie jest tak prosto. Jak robiłem to zdjęcie to było pomiędzy 4-5, a ostatnio dobrą noc po regulacji prowadzenia miałem całą noc 2,5-2,8 przy bin2 (skala 0,6). W obu przypadkach w RGB.
 16. Tayson z telefonu pisałem, on wie lepiej P.S> Przemek, nie Driver, tylko diver
 17. To o ile pamietam jakaś teksańska okowita powinna być
 18. Wojsa kolorek bym poprawił, fajowe foto. Ja już zrobiłem rok temu, z RASA całkiem przyzwoite Na RC musi poczekać.
 19. Chodziło mi o to, że np hot pikseli w darku nie powinno być wcale.. Po prostu się zastanawiam, czy to ma sens.
 20. Hej składam sobie materiał i coś mi nie idzie z kalibracją i takie nasunęło mi się pytanie. Skoro w CMOS BIN jest za przetwornikiem i de facto polega na uśrednieniu kilku sąsiadujących pikseli, to czy stosowanie darków i biasów jest zasadne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.