Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Posts

  3018
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Everything posted by kubaman

 1. Pomijając kolorystykę, podobają mi się gwiazdki mają ładny kształt.
 2. Eva Gevorgyan Pięknie się denerwuje a później o tym zapomina jak zaczyna grać.
 3. fajne, ale które lepsze już nie powiem, za dużo na raz
 4. OK, koniec rozróby wrzucam ostatnią już wersję (raptem drugą ) tego obiektu, tym razem z dosyć minimalistycznym podejściem do koloru Co myślicie?
 5. dajesz, jak będą lepsze to nikt nie będzie marudził mnie to przypomina źle zrobioną konwolucję..
 6. Dziękuję za tę informację, nie miałem pojęcia, że ten obiekt ma nazwę. Pozwoliłem sobie - ale uwaga trochę to po bandzie - wyciąć z oryginalnej wielkości ten fragment i zrobić tak by te mgiełkę uwydatnić. Prezentuję powiększone dwa razy - 200%
 7. Nie chodzi mi o upieranie się przy swoim ale chyba ta analiza za głęboko poszła Tu przykład z sieci wycięty z dobrego zdjecia o dużo większym FOV jak to wygląda z tą 'obwódką'
 8. Nie ma tam okręgu innego niż pył. Mały w środku, większy na zewnątrz. Patrzcie na rogi nie ma tam zaciemnienia. Ten środek wygląda jakby wystawał do góry jak skała.
 9. Gwoli wyjaśnienia, wersja bez gwiazd to nie jest to samo zdjęcie co z gwiazdami. Inna obróbka i kolorystyka.
 10. Tylko prezentowany materiał był obroniony bez oddzielania i wklejania gwiazd Może to efekt ich redukcji, choć bardzo dbałem żeby tego uniknąć. Flaty oczywiście były. Z kolorystyką to ja się nie trzymam histogramu jak dogmatu, to co wychodzi z pixa po balansie tła bardzo często nie nadaje się do pokazania. Tu akurat był filtr idas który na pewno ściągnął kolory w czerwień i nie było łatwe zrównoważenie tego. Ale przy wcześniej prezentowanych pracach nie używalem. Najwiekszy problem mam z wybarwieniem gwiazd do poziomu pełnej soczystej saturacji, materiał jest jakby prześwietlony.
 11. Hej to ostatni ukończony materiał z niedawnego długiego okna pogodowego. Też robiony z filtrem IDAS LPS D3 i dlatego kolor wyszedł znowu inaczej. Ta formacja pyłowa jest zlokalizowana "na lewo" od mgławicy Irys i stanowi wschodnią flankę pyłów Cefeusza. Do prezentacji wybrałem wersję mniej odważną, nie ma co przesadzać. 470 x 120s RASA8 + ASI 2600 MC + IDAS LPS D3 na ASA DDM 60 z mojego podwórka jak zawsze (Bortle 5+/6) wersja druga, mniej soczysta
 12. o to mi chodziło, widać że materiał wyjściowy nieostry
 13. Użycie filtra LPS (IDAS LP D3) rozwala mi kolory, i nie mogę tego ogarnąć..

  1. Show previous comments  2 more
  2. Tayson

   Tayson

   wywal filtr i ciesz sie zyciem!

  3. _Spirit_
  4. Tuvoc

   Tuvoc

   Chłopaki mają rację. Skaranie boskie z tymi filtrami. Ja wywaliłem i jedyny jaki mam anty LP to Baader Moon and Sky Glow.

 14. pokusiłem się o powiększenie. 200% oryginału.
 15. fajnie wygląda, trochę nieostre ale bez szukania pikseli wygląda bardzo ciekawie i atrakcyjnie
 16. Biorąc pod uwagę różne doniesienia z sieci plus moje osobiste doświadczenie kupowanie nowych filtrów Baadera bez możliwości weryfikacji w tej chwili to ruletka. Ciekaw jestem czy filtr który dostałem w piątek był w jakikolwiek sposób zweryfikowany przez wysyłką. Obawiam się że nie.
 17. Polecam, filtr selekcjonowany przez Astronomika specjalnie dla mnie po kontakcie osobistym pod jasne aplikacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.