Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  981
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by kubaman

 1. ja cię plaguję, pozostaje zapytać autora na FB (Marcin Podlewski wklepuje)
 2. Kup przez internet, choćby w Empiku. \ Ja nie poradzę, mam całość z Audioteki (polecam )
 3. kubaman

  RASA 8"

  Maciek jest od początku na nie. Jednak są bardzo pozytywne opiniue na temat tej tubki. 29mm to żaden problem system UFC daje wygodne połączenie i szufladę filtrową Hyper Niutek TSa (rebrand) kosztuje 10 koła, a jest mniejszy i wolniejszy.
 4. no ale tak jest, albo coś tu się dzieje magicznego, albo jest tam haczyk i tyle. Albo jestem debilem i nie potrafię wykonać 6 punktów wedle tutka z YT.
 5. no wszystko ładnie i prosto do momentu tego kung fu - oprócz tego ja robię identycznie )poza tym usuwaniem gwiazd) i wynik jest jak u góry.
 6. Przemek, może piwko u mnie ? Czary Panie..
 7. Tomku, ale taki magentowy zafarb to chyba też nie jest super. Ale gratki, masz najszerszą kolorystykę z tych które powstały i okiełznałeś kolor gwiazd. Robiłeś tylko w PIXie czy tez w PSie?
 8. Wydawało mi się, że w drugiej wersji poprawiłem gwiazdy. Nie nazwał bym ich raczej zmasakrowanymi .. To co cytujesz, to było na temat koloru, nie wyglądu gwiazd, chyba, że Ty też mówisz o kolorze.
 9. A tu surówka, wycinki kadru https://drive.google.com/open?id=1Ujz5eB3Spl_R_WmILrZ9tYsC2UwFqBkS
 10. Tak to u mnie wygląda, kolor w kierunku zieleń, niebieski pojawia się wyłącznie na gwiazdach (zresztą masakruje je), a tło ma zafarb jak cholera. Po usunięciu zafarbu robi się tak jak opublikowałem wyżej. Oczywiście kombinowałem z całym zakresem współczynników. Oczywiście próbowałem też obróbki w PSie.
 11. Maćku, nie podobają mi się takie landrynkowe, przesaturowane kolory. Ale mniejsza o to - nie potrafię uzyskać innych kolorów niż bardzo monotoniczne, choć monochromatyczne oczywiście nie są. Brak umiejętności. Wszystkie tutki do bikoloru (podobnie zresztą jak SHO) pokazują, jak po zmieszaniu kolorów mamy od razu kolorowy efekt i tylko trzeba go dopracować. Czy to w PSie, czy to w PIXie. Znam wszystkie tutki, ale to dla mnie nie działa. Po prostu.Coś robię źle, choć zasady są proste. Może jestem ułomny, ale wszystkie proste sprawy mi się nie udają. Mogę wrzucić tu wycinki obu kanałów i jak ktoś to potrafi złożyć w takie cukiereczki, to chętnie zobaczę.
 12. Dodałem drugą wersję, starałem się coś poprawić z gwiazdami, a przy okazji wyszedł mi zupełnie inny kolor.
 13. kable dają jednego poprzecznego spajka, zamiast dwóch. Nie ma na tym zdjęciu spajka od kabli. Gwiazdy są potargane, bo na tlenie był cirrus.
 14. Cześć bikolor zrobiłem raz w życiu, a teraz sobie eksperymentuję. Materiał zebrany w lipcu, ilość średnia, ale nie jakoś bardzo mało. Rasa 11" + Asi 1600 65X180s Ha 120x180s O3 bez klatek kalibracyjnych wersja druga wersja pierwsza
 15. system anty dekapitacyjny, zasuwa nie jest jeszcze w pełni na chodzie i lubi spaść z zębatki po czym się zamknąć z impetem wystarczającym do ucięcia łepetyny
 16. Powoli zmierzam do końca prac, wznowionych w czerwcu. Mam zainstalowany układ ScopeDome do sterowania kopułą, potrzeba jeszcze poprawek i to sprawdzić w praktyce, ale na sucho działa. Dzisiaj wstawiłem teleskop do środka kopuły, zmieścił się i mi ulżyło.
 17. Maćku, masz rację ale tez nie za bardzo . Płyta korektora w RASA jest wklejona i nie ma bata jej ruszyć. Oczywiście mogli się pomylić, ale teleskop mam ładnie skolimowany, więc raczej to nie to. Można wkręcić głębiej układ soczewek - korektor/flattener i to jest błąd, który zakładam jest prostszy do uzyskania i co więcej może się coś w transporcie czy używaniu tam pokiełbasić. Zasadniczo obserwuję coś takiego - im bliżej flattenera (w zdefiniowanym przez producenta zakresie, czyli w dole tolerancji) dam kamerę tym mniej układ jest podatny na gibanie lustra, przecinkowanie i ładnie trzyma ostrość w rogach. To co mi się zrobiło z nową/starą już kamerką 294C to był szok, bo w centrum miałem ostre, a wszystkie rogi mega koma i donaty że by się amerykańscy policjanci nie mogli opanować.
 18. Robi się OT. Tak, zupełnie serio. Znalazłem na ten temat informację od MAEDE, które przyznało się do tego, że jeśli użyją tubusów SCT zbyt szybko po malowaniu, to opary tej farby osadzają się na płycie korektora. Widziałem zdjęcia, efekt identyczny jak u mnie. Mówiłem o tym na zlocie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.