Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1508
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by kubaman

 1. to jest crop - tzn cropuję i w obrobionym zdjęciu jest crop. Problem mam z tymi wzorkami w tle.
 2. Tak robię, używam ABE jako pierwszej operacji, następnie delikatnie odszumiam. Ale często przy takich wzorkach użycie ABE/DBE jeszcze je wzmacnia.
 3. Cześć moje ostatnie boje opisane tutaj: jak i kolejne materiały, które nie chcą się za bardzo poddać sprawnej kalibracji chciałbym poprosić o opinię czy załączony tu pliki wyglądają prawidłowo. Darki nie kalibrują w pełni, już o tym pisałem, ale nie chodzi mi tu o amp glow, ale raczej o pozostawianie w tle marmurkowych wzorów po kalibracji i stakowaniu, mniej więcej takich: jest to dosyć subtelne, ale po odszumianiu robi się gorzej: no i im dalej w las, tym gorzej. Klatki kalibracyjne używałem dwa poprzednie razy do bardzo udanych zdjęć M106 i NGC4565, a wyglądają tak: Bias: i 1:1 Flat: i 1:1 i dark: i 1:1
 4. No mówiłem, że nie było współpracy materiału ze mną. Z drugiej strony mam nadzieję, że nikt nie ogląda "super strecza ze strecza" zdjęcia?
 5. Co za trudne słowa. Gdybym chciał oszukać, to bym napisał, że mam na zdjęciu jak się kometa rozpada itp. Astrofotografia to pewien styl życia, zmagania i historia. To jest mój kawałek tej historii, banalny czy nie ale mój. Podobnie jak projekt taras, gwiezdny kuper, czy boży palec itp. Ale poprawię się - dodałem w tytule. Nie współpracowało. Tło mnie doprowadziło do obłędu, gwiazdki mam takie zawsze, ale tu ze względu na konieczną dużą saturację nie dało się tego w pełni opanować. Pamiętaj, że daję zdjęcia 100%, odsłaniam te braki, ale świadomie. Tu czysta luminancja. Mam coś czego nie mogłem się pozbyć, chyba obwisła mi jedna z nitek krzyża i mam taki wąsik w jasnych gwiazdach. Irytujące bardzo, poza tym znośnie. Ale kolor do zrobienia od nowa.
 6. Cześć późna pora więc kończę na razie obróbkę tego tematu. To jest moje drugie podejście (pierwsze nie zaistniało w formie zdjęcia) i wydaje mi się, że będzie kolejne, ale już w dużo lepszych warunkach poza poświatą Krakowa. Wydaje się, że to jest jasny obiekt, ale naprawdę namęczyłem się żeby to jakoś poskładać, jeszcze sama luminancja znośnie, choć i tak wyjątkowo upierdliwa, ale kolor panie... Galaktyka NGC 3718, klucz wiolinowy w wielkiej Niedźwiedzicy. RASA 11" + ASI 178MMC, na CEM 120 EC, skala 0.79 L = 460 x 60sek R,G,B 90x60 sek na kanał Łącznie ponad 11 godzin @ F2,2 pełny kadr, pełna rozdzielczość.
 7. HRF nie zależy u mnie od skali zawsze mam te same wartości
 8. U mnie w warunkach podmiejskich w SGP które podaje parametr HFR jak jest poniżej 2 sek to jest bardzo dobrze, jak jest genialnie to bywa 1.7. Norma to 2.30 - 2.75. Powyżej 3 robię z bólem powyżej 3.5 nie robię.
 9. A z ciekawości czy przy odpowiednio dużym lustrze, czułej kamerze i bardzo dużym gainie nie dało by się zrobić np miliona naświetleń w podobnych czasach i coś wyłuskać? Oczywiście wiem, ze trzeba mieć sygnał powyżej szumu, ale może to jest wykonalne, choćby teleskopem o bardzo dużej średnicy pod dobrym niebem?
 10. Dostaję absolutnego szału z montażem ASA. Ktoś chętny by to wziąć w cenie złomu?

  1. Show previous comments  5 more
  2. Tomek96

   Tomek96

   Mogę zaoferować swój w zamian ;) Sprawdzony i działa :)

  3. dziki

   dziki

   zapłacę równowartość wagi jak za miedź, odbiór własny w weekend do 12h, może być? ;)

  4. Pav1007

   Pav1007

   Dzięki Kuba - jutro jestem u Ciebie jak się umawialiśmy :-DDDDDD... nie, nie ma sensu, żebyś karton przygotowywał :-) 

 11. Zdjęcie fajne ale szumi jak cholera
 12. musisz najpierw poprawić sprzęt, gwiazdy w plejadach są masakryczne, to chyba kolimacja
 13. ale my tu bekę mamy
 14. Adam wyprzedaje obserwatorium? Ciekaw jestem jak Ci się spodoba obsługa wg ASA.
 15. Nie mam pokrowca, ale tu chodzi o to, żeby ciepło się nie dostało do środka i nie usmażyło montażu i teleskopu, a nie by chronić telep przed wyziębieniem. Warstwa refleksyjna na zewnątrz. Aby w temacie - tomek, to co to będzie? Chociaż firmę podaj
 16. Merarem, poszukaj na forum moich zdjęć fotografuję BB i NB. Ja mam filtry NB dedykowane do F2, porównania nie mam bo innych nie używam. Kupowanie jednak tuby za ponad 20k pln by przyoszczędzić na filtrach jest bez sensu, trzeba te filtry wliczyć w koszty, podobnie jak focuser Celestrona i no oczywiście bardzo solidny montaż (minimum EQ8) To zdjęcie to suby 60s tak jak przy poprzednio prezentowanym, łącznie 9,5 godziny,
 17. Maciek, czy to jest modyfikowany aparat? jeśli tak, to jak bardzo to zdjęcie zyskuje (chodzi mi o galaktyki) dzięki modyfikacji i czy bez niej da się do tego podejść?
 18. Cześć kolejna porcja materiału z ostatnio szczodrej pogody. Wiem, ze to nie jest miasto, ale przedmieścia i do nieba z Bieszczad daleko niestety. Ale cieszy. Zestaw standardowy rasa11" + asi 178, prezentuję zdjęcie w pełnej rozdzielczości, pełny kadr.
 19. Wygląda to tak: Kanał R: Kanał G: Kanał B: Wynik złożenia w PIX:
 20. Niestety to nie działa w tym przypadku.
 21. Też o tym myślałem. Mam włączoną optymalizację, ale to dlatego, że bez tego jest dużo gorzej, jest większy zakres nieskorygowanego AMP glow. W ciągu ostatniej doby zrobiłem pewnie z 100 kalibracji i porównywałem. Mogę wrzucić ale to potrwa
 22. Hub w CEM120 to prawdziwy zasilany hub USB 3.0, nie to co w CEM60 Jak kiedyś robiłem darki zrobiłem dla porównania przez huba i prosto z kamerki do lapka - nie było różnicy. Zresztą ASI 1600 nie ma tego problemu. Spróbuję kalibracji DSSem.
 23. Trochę licząc na Waszą pomoc, trochę w ramach raportu z pola walki, a trochę w ramach ciekawostki. Kamera ASI 178 MMC (USB 3.0) podpięta do RASA i na montażu CEM120 EC podpięta do wbudowanego w oś DE huba USB 3.0. Dalej z monta kablem zasilającym USB 3 do lapka. Gain 0, temperatura -20 stopni (równiutko i stabilnie), pozyskiwanie za pomocą SGP. Kalibracja trzech klatek po kolei, wszystkie dobre wszystkie fajne jedno pa drugiej co 60 sekund z kamerki. Kalibracja Flatem, biasem i darkiem i co najważniejsze wykonana w ramach tych samych ustawień i jednego procesu w PIXie. Oto wyniki dla dolnego narożnika: Klatka 1: Klatka 2: Klatka 3: i tak na wszelki dla upewnienia się kolejna klatka: Mówiąc krótko, takie wyniki są cały czas. Kalibracja darkiem daje różne wyniki w zależności od konkretnego suba. na niektórych materiałach jest może 10% takich zmienionych klatek, na niektórych 70%, a tylko 30% koryguje się prawidłowo. Skutek - muszę obcinać kadry, które i tak są bardzo wąskie. Ma ktoś jakiś pomysł?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.