Skocz do zawartości

Różnice między ASI 290 MM i ASI 290 MM mini.


Izonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie jak w tytule, również dotyczy innych kamer i ich wersji mini. Wiem, że różnią się USB 2.0 lub 3.0 i wynikającą z tego prędkością transferu. 

Czy jest coś jeszcze? Podłączone będą do Lenovo X200 (USB 2.0).

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie z serii mini są z wąską końcówką przystosowaną do włożenia do wyciągu helikalnego np. w OAGu. Te same w wersji "nie mini" mają gwint z przodu do przykrecenia do np. koła filtrowego albo 2" noska do dużego wyciągu. W sensie elektroniki to to samo - róznice typu USB 2.0 i 3.0 częściej wynikają z daty produkcji.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Chyba wszystkie z serii mini są z wąską końcówką przystosowaną do włożenia do wyciągu helikalnego np. w OAGu. Te same w wersji "nie mini" mają gwint z przodu do przykrecenia do np. koła filtrowego albo 2" noska do dużego wyciągu. W sensie elektroniki to to samo - róznice typu USB 2.0 i 3.0 częściej wynikają z daty produkcji.

 

Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę z różnicy średnic. Miałem T7 i mam ASI 290 . Wersja mini bardziej mi pasuje mechanicznie do mojego sprzętu. Szukam różnic ,,nie mechanicznych,, (elektronika, kable-są inne, menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wersji USB nie wynika z daty produkcji - na tę chwilę wszystkie kamery w wersji mini mają złącze USB-C 2.0 480Mbit/s. Wersje standardowe mają złącza USB-B 3.0 5Gbit/s. Różnią się też deklarowanym maksymalnym poborem prądu z USB (300mA mini, 512mA zwykła). Kamery w wersji mini są dobre do guidingu i podstawowych zdjęć, do rejestracji planet są za wolne, do DSów brak im chłodzenia. Matryce są te same, co w wersji standardowej, obsługuje się je tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Izonix napisał(a):

Czy dobrze rozumiem, że podłączając wersję standardową do X200 (USB 2), nie będę miał żadnej korzyści w porównaniu do mini?

Jeśli focisz planety / Księżyc, to wg mnie powinieneś dokupić jakiś laptop z USB3.0 i dyskiem SSD. Da Ci to sporego kopa do jakości zdjęć, bo zbierzesz dużo więcej klatek. Teraz takie laptopy kupisz używane spokojnie poniżej 500 zł. Chyba że mowa o guidingu, to 3.0 nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał(a):

Jeśli focisz planety / Księżyc, to wg mnie powinieneś dokupić jakiś laptop z USB3.0 i dyskiem SSD. Da Ci to sporego kopa do jakości zdjęć, bo zbierzesz dużo więcej klatek. Teraz takie laptopy kupisz używane spokojnie poniżej 500 zł. Chyba że mowa o guidingu, to 3.0 nie ma znaczenia.

Mam dwa X200, oba pracują bezproblemowo od 11 lat (u mnie!), Win-7 też ten sam. Byłbym niewdzięcznikiem gdybym je zdradził, mają u mnie dożywotnie utrzymanie :matrix:.

A serio, to cała reszta gratów i miejsce focenia (i obserwowania), zdecydowanie nie pozwolą mi podskoczyć za wysoko. No i to że, mini jest znacznie przyjaźniejsze do moich obiektywów i wyciągów (po prostu wkładam zamiast okularu, kamerę oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.