Skocz do zawartości

Uniprodo UNI_TELESCOPE_08


AOP.Astrofreak

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś fotki z teleskopu Uniprodo UNI_TELESCOPE_08? Jak tak, możecie się tu nimi podzielić bo nie wiem czy warto kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę, to kiepski wybór. Aha, prośba o zdjęcia jest skierowana w próżnię. Po prostu nic Ci nie da w temacie wyboru teleskopu do obserwacji. Obserwacje wizualne a astrofotografia to nieco dwa różne światy, często mające inne wymagania sprzętowe. Przez żaden teleskop nie zobaczysz obiektów na niebie tak jak na zdjęciach. Zwłaszcza jeśli chodzi o kolory...

Pozdrawiam

-J.

PS. Zobacz kilka archiwalnych tematów nt. wyboru pierwszego teleskopu. M. in. zwróć uwagę jakie pytania "pomocnicze" zadają ich autorom-nowicjuszom doradzający forumowicze. W ten sposób szybko dojdziesz, co jest ważne.

Edytowane przez Jarek
Wysłało mi posta przed końcem pisania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 17:55, AOP.Astrofreak napisał(a):

Macie jakieś fotki z teleskopu Uniprodo UNI_TELESCOPE_08? Jak tak, możecie się tu nimi podzielić bo nie wiem czy warto kupować :)

Rozumiem, że chodzi Tobie o ten teleskop:

LUNETA ASTRONOMICZNA - UNIPRODO UNI_TELESCOPE_08 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Unikaj takich teleskopów w układzie newtona, z krótką tubą. Mają sferyczne lustro główne i wbudowany barlow, co w praktyce daje bardzo słabe obrazy.

Ogólnie w budżecie do ~1000PLN trudno wybrać jakiś sensowny teleskop. Najtańszy do wizuala mogę polecić w okolicach 1500PLN:

Teleskop GSO Dobson 6 DeLuxe 152/1200 M-CRF (mikrofocuser 1:10; SKU: 580) (teleskopy.pl)

Można nim popróbować fotografii bez prowadzenia, Słońca (z filtrem) i Księżyca.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 17:55, AOP.Astrofreak napisał(a):

Macie jakieś fotki z teleskopu Uniprodo UNI_TELESCOPE_08? Jak tak, możecie się tu nimi podzielić bo nie wiem czy warto kupować :)

 

To zależy za ile. Za 100zł z montażem i jakimś okularem można kupić o ile (Uwaga!) nie jest to jedna z konstrukcji

z wbudowaną soczewką Barlowa. Wtedy nawet za darmo nie warto. Chyba, żeby zostawić sobie montaż ;)

 

Teleskopów <> 115/900 jest na OLX od groma. Jak się nie  będziesz napalał to kupisz za przysłowiową czapkę gruszek.

Taki teleskop w sam raz nadaje się do fotografowania księżyca przez znalezioną w szufladzie kamerkę USB.

Stosunek radochy do poniesionych kosztów jest trudny do pobicia :) Poniżej zdjęcie zrobione Tasco 114/900:

 

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2023_04/MunioZdzi.jpg.6081ec1ecffd0a57d47402b869ecd3a9.jpg

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.