Skocz do zawartości

Kamery ZWO nie łączą się po USB3.0


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zainstalowałem na dotychczasowym laptopie z procesorem Intela Windows 10 i instaluje cały soft od nowa. Wszystko szło gładko aż przyszedł czas na sprzęt od ZWO. Zainstalowałem najnowsze sterowniki kamer i Asistudio. 

Podłączam kamerę 462mc (bez chłodzenia) lub 533mc pro przez port USB3 w laptopie, a program widzi jak przez USB2.

Jak wiadomo 462 nie potrzebuje zewnetrznego zasilania i podpięta do pc z win 7 zostaje rozpoznana przez usb 3.0 wiec sama w sobie jest dobra, kabel też.

 

Laptop nie rozpoznaje kamer wcale od razu. Często muszę je kilka razy wpiąć i wypiąż, aż pojawi się w menedżerze urządzeń. Zawsze widziane  jako podpięte przez usb 2.0

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w dwóch laptopach, że jak łączę kamerę na USB3 do zasilanego huba 3.0 to komputer nie widzi kamer. Muszę wpinać bezpośrednio do lapka, w jednym z nich do konkretnego gniazda, inaczej nie widzi kamer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest sprawna. Kabel też. Sprawdziłem na PC z Win 7 64 bit i PC z Win10 64bit. Pobrane najnowsze sterowniki i AsiStudio. W obu po połączeniu kamera jest momentalnie wykrywana przez system. W AsiStudio jest wyświetlona informcja że kamera jest podłączona "(via USB 3.0)

 

W laptopie po wpieciu w port usb 3.0 czasem jest wykrywana , czasem nie. Zawsze jako podłączona vias USB 2.0. Dodatkowo w ustawieniach syetmowych znalazłem informację, że może "urządzenie może działąć szybciej po podłączeniu do USB3"

 

Albo brakuje jakis sterowników w systemie, albo mam zwalone gniazda USB bo innej mozliwości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co pokazuje Device Manager (Manager Urządzeń) - jeśli są zółte trójkąciki to coś nie tak z driverami.  Zobacz czy inne urządzenia mają poprawne drivery. Teraz jest tak, że co płyta główna to ma inne, jedyne w swoim rodzaju drivery. Windows przy instalacji na nowo nie zawsze sobie radzi - instaluje drivery systemowo-defaultowe a potem całość działa byle jak. Ma nie być żadnych ostrzeżeń - nigdzie. Jeśli gdzieś są to brak driverów - może być zupełnie nie związane z kamerą - i płyta główna nie wykrywa urządzeń jak powinna bo ma kłopot z własnymi driverami.

 

EDIT: Ostatnio walczyłem z płytą ASUSa - po reinstalacji windozy trzeba było ręcznie doinstalować kilkanaście driverów ASUSa. W laptokach jest zwykle jeszcze gorzej. Dlatego kocham Windows. Nic nie zapewnia tylu wrażeń głównie z powodu driverów.

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jest dobrze. W sumie nie wiem gdzie tkwiła przyczyna ale co zrobiłem:

 

1. W biosie jest opcja: USB 3.0 MODE. Była ustawiona na auto. Dałem Enabled.

2. Menedżer urzadzeń - kontrolery magistrali szeregowej uniwersalnej - główny koncentrator USB (USB 3.0) - WŁASCIWOŚCI - ZARZĄDZANIE ENERGIĄ - "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia celem oszczedzania energii" dałem na OFF

3. Wpiałem, wypiąłem kilka pendrajwów 3.0

4. Za któryms razem zarówno 462 i 533 została wychwycona jako usb 3 i na razie tak zostało.

 

Taka pogoda, a ja się ze sprzetem pierd. Nawet już mi sie nie chce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.