Skocz do zawartości

A może tak Touptek ATR3CMOS08300KPA? Koszmarna nazwa.... ale może ciekawostka??


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie - poruszę temat oddzielnie, bo może się komuś przyda w przyszłości.

 

Z astronomy.tools wynika że z redcatem 51 większość kamer z pixelem >3um będzie wykazywać ostry undersampling.

A co w takim wypadku z kamerą której pixel w tym zestawieniu wygląda przyzwoiciej?

image.thumb.png.98d584300319a306f565e38410dccfb9.png

 

Wiem wybrałem uranus od player one, ale to zwyczajnie ten sam sensor, więc było szybciej. Czy ja dobrze rozumiem że "ok seeing" tutaj oznacza jakość nieba? Jeśli tak to ja niebo będę miał GOOD do VERY GOOD, więc nawet jeszcze ciężej. Czy źle rozumiem ten parametr?

 

No i Cuiv na tym filmie się posikał z trybu HDR... jeśli można go tak nazwać (od 9:15 zaczynają się wykresy).

 

Jak się weźmie pod uwagę że przy cenie ~3200zł chłodzona?

https://www.touptekastro.com/en-eu/products/atr3cmos08300kpa?sca_ref=4828106.vlbeDcxDx3&sca_source=cuiv

 

Co o tym myślicie wszystkim?

Edytowane przez motowilk
dodano time od kiedy film jest ciekawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o dłuższej tubie w niedalekiej perspektywie. WO mnie atakują rabatem na któryś drugi, ale jeszcze nie zdecydowałem.

Bo podoba mi się też koncepcja 8" Celestrona AVX F/2.0 RASA. Byłaby alternatywa dla spontanicznego cata 😝

 

@Tuvoc Masz tu Aresa czy Uranusa? Bo obie mają pasek w czerwieni? Przyznam że narazie razem z Posejdonem są exequo na czele listy.

Brałeś gdzie z EU czy daleki wschód?

Edytowane przez motowilk
poprawiłem F/2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 01:15, motowilk napisał(a):

Myślę o dłuższej tubie w niedalekiej perspektywie. WO mnie atakują rabatem na któryś drugi, ale jeszcze nie zdecydowałem.

Bo podoba mi się też koncepcja 8" Celestrona AVX F/2.0 RASA. Byłaby alternatywa dla spontanicznego cata 😝

 

@Tuvoc Masz tu Aresa czy Uranusa? Bo obie mają pasek w czerwieni? Przyznam że narazie razem z Posejdonem są exequo na czele listy.

Brałeś gdzie z EU czy daleki wschód?

Nie bierzesz pod uwagę jednego niezwykle istotnego współczynnika - doświadczenia operatora. Biegasz jak mrówka po globusie - a może to a może tamto i wydaje Ci się że jak już wybierzesz coś co jest tańsze i łatwiej dostępne to będziesz robił zdjęcia nieba . Nic bardziej mylnego - wybierz zestaw który pozwoli Ci opanować sprzęt i podstawy obróbki dla uzyskania jakich-takich wyników.

Taka jak napisałeś - spontaniczna -metoda doboru sprzętu niczego dobrego nie wróży.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 17:46, Gość na chwilę napisał(a):

Nie bierzesz pod uwagę jednego niezwykle istotnego współczynnika - doświadczenia operatora. Biegasz jak mrówka po globusie - a może to a może tamto i wydaje Ci się że jak już wybierzesz coś co jest tańsze i łatwiej dostępne to będziesz robił zdjęcia nieba . Nic bardziej mylnego - wybierz zestaw który pozwoli Ci opanować sprzęt i podstawy obróbki dla uzyskania jakich-takich wyników.

Taka jak napisałeś - spontaniczna -metoda doboru sprzętu niczego dobrego nie wróży.

Nic bardziej mylnego. Doskonale wiem, że to będzie proces uczenia się. I raczej wiem czego chcę. Spontaniczność cata51 polegała na tym, że zobaczyłem go z normalnym fokuserem nie helicalnym i kupiłem. A kupiłem 51 nie większy, bo po pierwsze nie wiedziałem jak wyglądają cła i te wszystkie opłaty, dlatego że nie kupowałem wcześniej u chińczyków nic poza kabelkami usb.... więc wolałem się przekonać na niskiej kwocie. A po drugie idzie wiosna i wymieniam też sprzęt do kite'a.

 

Jeśli kogoś interesują szczegóły sprowadzania z WO z Tajwanu, to proszę bardzo:

Za sprzęt (cat51 + guider) zapłaciłem 1012 USD.

 

UPS tak policzył koszta, cytuję maila:

Dzień dobry,

Podatek vat i cło wyliczamy na podstawie wartości przedmiotów i kosztów transportu. W przypadku braku kosztów transportu, wyliczamy statystyczne koszty transportu. W załączniku znajduje się przykład ze sposobem naliczania opłat celnych.
 
Koszty należności celnych w wysokości  1 322.46 PLN, dla niniejszej przesyłki kształtują się następująco:
 
- wartość towaru – 1 012.00 USD
- koszt transportu –  2 618 TWD (tabela IATA)

- VAT z tytułu importu – 1 048.00 PLN 

- cło – 180.00 PLN ( przesyłki o wartości do 150 EUR zwolnione są z cła)

- prowizja Agencji Celnej UPS: 76.80 PLN + 17.66 Vat - jest to stawka za przygotowanie odprawy celnej co jest obowiązkiem dla każdej przesyłki w przepływie międzynarodowym.
 
Załączam dokumenty do wglądu.

Pozdrawiam

Razem wyszło ~5310zł. Więc trochę taniej niż w Polsce, biorąc pod uwagę że tu musisz dokupić rączkę, 3d uchwyt do autofokusera, no i guider żeby porównać.

Napisałem do chińczyka żeby podawali na fakturze jakiekolwiek realne niskie koszty transportu, wtedy kurier nie będzie zobligowany do uśredniania tej opłaty samodzielnie. Powiedzieli w Williamie że się poprawią.

Tak wygląda dokument przykładowy obliczania cła wg UPSu:

image.thumb.png.666966a191589c85c1b218a0a2e8d0cf.png

 

A tak ccacik z kółkiem:

image.thumb.jpeg.630ddd088d1071f9628d263ef84f3bd7.jpeg

Edytowane przez motowilk
pomyłka w kwocie z powodu różnic kursowych = nie 5600 tylko 5310 w sumie
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.