Skocz do zawartości

Co sądzicie o Sky-Watcher Virtuoso GTi 150p?


K1ingu

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, JSC napisał(a):

👎

A coś więcej mógłbyś napisać? :) Chętnie się dowiem, co jest nie tak z tym teleskopem w sytuacji, kiedy ktoś szuka pierwszego teleskopu, który będzie mógł często i z łatwością brać ze sobą wszędzie. Wydawał mi się spoko opcją - samo naprowadzanie na cel, podążanie za celem, małe wymiary - czyli łatwy w przemieszczaniu, na przykład jak ktoś często podróżuje. A opis "co można na nim zobaczyć" też wygląda zachęcająco - tylko tutaj nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Dla mnie ten teleskop wygląda ciekawie. Apertura sensowna, lekki i w sumie bardzo tani jak na sprzęt z goto.

No ja właśnie szukam czegoś na pierwszy teleskop. Tutaj mnie mega przyciąga to samonaprowadzanie i podążanie za celem no i rozmiary, dzięki którym bez problemu mogę go zawsze zabierać ze sobą na wyjazdy, wakacje, wieczorne wypady, itp.

 

Tylko ciekawi mnie, czy ta lista obiektów, które są tam wypisane (te które można obserwować tym teleskopem) jest prawdziwa, a nie "delikatnie" naciągana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez taki teskop sie podoba, nawet bardzo ale...

Jest tu na forum szczegółowa recenzja Heritage 130/650

W skrócie problemem jest:

1 wyciąg helikalny (w zasadzie brak wyciagu)

2. Śwatlo boczne - potrzebna oslona z brystolu na wysuwana częśc.

3. Potrzeny jakis stabilny stolik, skrzynka

4. Niewygodna pozycja okularu ( tuby nie mozna obrócic - brak obejm).

6 po kazdym rozlozeniu pewnie yrzeba poprawic kolimacje (?)

5. GoTo do wizuala mnie nie przekonuje, szkoda sobie psuc zabawe wyszukiwania obiektow.

 

Poza tym pewnie fajna konstrukcja i przede wszystkim ładna. Przemawia do mnie staly trójramienny pająk.

 

Zdecydowanie wolalbym jednak takiego 150/750 https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bkp-15075-eq3-2-z-wyciagiem-crayforda-150-750?utm_source=adtraction&utm_medium=affiliate&utm_campaign=shopforward&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwtqmwBhBVEiwAL-WAYeNnAA6jcwaOIIE_10fumrftPSTul6iUV3d-vpGDUb55qI49SKeyNhoCcNMQAvD_BwE

 

Albo ewentualnie tego ( jesli chcesz minidobsona)

 

https://astrozakupy.pl/p/teleskop-bresser-messier-nt-150-150-750-dobson/

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JSC napisał(a):

Mi tez taki teskop sie podoba, nawet bardzo ale...

Jest tu na forum szczegółowa recenzja Heritage 130/650

W skrócie problemem jest:

1 wyciąg helikalny (w zasadzie brak wyciagu)

2. Śwatlo boczne - potrzebna oslona z brystolu na wysuwana częśc.

3. Potrzeny jakis stabilny stolik, skrzynka

4. Niewygodna pozycja okularu ( tuby nie mozna obrócic - brak obejm).

6 po kazdym rozlozeniu pewnie yrzeba poprawic kolimacje (?)

5. GoTo do wizuala mnie nie przekonuje, szkoda sobie psuc zabawe wyszukiwania obiektow.

 

Poza tym pewnie fajna konstrukcja i przede wszystkim ładna. Przemawia do mnie staly trójramienny pająk.

 

Zdecydowanie wolalbym jednak takiego 150/750 https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bkp-15075-eq3-2-z-wyciagiem-crayforda-150-750?utm_source=adtraction&utm_medium=affiliate&utm_campaign=shopforward&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwtqmwBhBVEiwAL-WAYeNnAA6jcwaOIIE_10fumrftPSTul6iUV3d-vpGDUb55qI49SKeyNhoCcNMQAvD_BwE

 

Albo ewentualnie tego ( jesli chcesz minidobsona)

 

https://astrozakupy.pl/p/teleskop-bresser-messier-nt-150-150-750-dobson/

 

W takim razie wybiorę chyba tego Bresser Messier 150/750, bo jednak prostota w przemieszczaniu go i transporcie jest dla mnie dość ważna. Szukam jakiś zdjęć lub nagrań z obserwacji tym teleskopem, ale coś nie mogę znaleźć. Jak coś macie to proszę o podesłanie, chętnie popatrzę. Jeszcze poczytam sobie o nim trochę, ale dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW GTi 150 to dobry wybór na start w tej cenie. Nawet w astrofoto można się pobawić. Na filmiku kilka obiektów z użyciem kamer Svbony 405CC i ASI 178MC.

 

Znajomy wiesza na tym jeszcze Celestronka 5 slt

 

https://www.cloudynights.com/topic/845241-virtuoso-gti-150p-for-eaa/

 

Edytowane przez Bartman
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.