Skocz do zawartości

Słońce z ręki


PrismoSal

Rekomendowane odpowiedzi

Parę moich fotek plam słonecznych z ręki. Wisieńka na końcu :D

Nikon D5300 + Nikkor H 300mm 1/4.5

 

4 kwietnia - dość spokojnie, dwie plamy wczesnym poopłudniem:

image.thumb.jpeg.f04c63af5bbbe6c2ab2f638ae7f13b0f.jpeg

 

6 kwietnia - jeszcze bardziej się uspokoiło, została tylko wielka plama w północnej części, 17:20 więc zaczyna wpadać w pomarańcz:

image.thumb.jpeg.13ee378c41e24db527a0dd5b4f008d85.jpeg

 

7 kwietnia - tu już trochę tytuł kłamie bo zamontowałem sprzęt na trójnogu zobaczyć, jaka będzie różnica w ostrości. Trochę mleko w powietrzu ale za to ładnie widać ciemniejszą otoczkę dużej plamy (opad plazmy? zakręt wyrzuconej materii?)

Zdjęcia trzaskane rano, piękny, biały kolor.

image.thumb.jpeg.1558ddebfe5de983c4ab67948b668268.jpeg

 

11 kwietnia, 17:16 - dziś Słońce nieco aktywniejsze, więcej obiektów do złapania. Częste i szybko poruszające się chmury utrudniają złapanie całej tarczy ale po parunastu minutach otwiera się okienko:

image.thumb.jpeg.ff79c8680fd1ae9a15788b459fe38d81.jpeg

 

Ostrość mogłaby być lepsza ale tu nie miałem czasu na rozstawianie się bo bawiłem się z synem w ogrodzie. Była tylko chwila na założenie obiektywu / filtra i czekanie na jakiś dobry moment.

 

Chmury przeszkadzały, ale zamiast narzekać postanowiłem je wykorzystać do zwykłych zdjęć. Najpierw złapałem sam dół chmur by dopiero po chwili zorientować się, że Słońce jest odrobinkę wyżej, a te - zamiast przeszkadzać - stworzyły przypadkową okazję. Ustawiłem więc najkrótszy możliwy czas i najniższe ISO, celując  bez filtra prosto w naszą rodzicielkę. I tak się udało, wisieńka z dzisiejszej krótkiej sesji ogrodowej (brak obróbki, na żywca):

image.thumb.jpeg.25703d1ce48e858be6a392a39b08821c.jpeg

 

Zbliżenie:

image.thumb.jpeg.82b0d8764d4a22eefbb761aa20031e82.jpeg

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.