Skocz do zawartości

Jak skonfigurować wzmacniacz WiFi Vonets do ASIair...?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, używam ASIair Pro ze wzmacniaczem Vonets, teoretycznie polecanym przez ZWO, takim jak ten:
zwo-wifi-verlangerung-fur-asiair-pro-vonets.jpg.0d0f65cd4d84643a76383c0603968c3f.jpg

Podłączam go do ASIair kabelkiem z wtyczką Ethernet, zasilanie idzie też z ASIair, pojawia się hotspot generowany przez extender, i do niego podłączam się telefonem z apką do ASIair. Extender mam ustawiony w tryb 5G. Są sesje, że działa to całkiem nieźle, ale są też takie, że ściąganie kolejnych klatek na komórkę trwa wieki, bo szybkość przesyłu danych z extendera jest dramatycznie wolna. Kombinuję z konfiguracją extendera, ale na razie nie udaje mi się uzyskać powtarzalnych wyników - tzn. żebym w każdej sesji miał pewność, że klatki będą ściągane na komórkę w krótkim czasie, a nie przez 10-20 sekund jedna (objętość mają zawsze taką samą, bo wciąż używam tej samej kamery). Czy możecie podpowiedzieć, jakie wartości ustawić w poszczególnych zakładkach konfiguracji extendera, żeby to zaczęło działać przyzwoicie? Poniżej zrzuty ekranu z kolejnych zakładek, z wyświetlonymi dostępnymi opcjami do wyboru:

cfg-01.jpg.f66589ec26f25386f41d0f51744fd856.jpg

 

cfg-02.jpg.f401cf2341f3417015301b8c48fd8663.jpg

 

cfg-03.jpg.d5636ca40af89600a2110eabe0bf9eea.jpg

 

cfg-04.jpg.323e575292b1610ecbf758c0acedcfc8.jpg

 

cfg-05.jpg.7ad07d22c9a0529cb5774ecdaef7aa24.jpg

 

cfg-06.jpg.58b7b9b129a632461d9072402c22d96f.jpg

 

cfg-07.jpg.ac469be83f7dacd66257d0f8341ed3d5.jpg

 

Będę wdzięczy za wszelkie podpowiedzi, bo te różne sieciowe kombinacje to dla mnie czarna magia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopuję temat, bo w czasie jednej z niedawnych sesji pod niebem miałem sporo czasu na testowanie różnych konfiguracji extendera podłączonego kabelkiem ethernet do ASIair Pro. Extender stawia dwie sieci WiFi, 2,4G i 5G, i do nich podłączam się telefonem na którym mam apkę ASIair.

 

W trybie 2,4G wszystko działa normalnie, tzn. po wykonaniu ekspozycji transfery subów na telefon odbywają się normalnie, z prędkością ok. 3 MB / s.

 

W trybie 5G jest masakra - transfery rzędu 100-300 kB / s, przesłanie każdej klatki trwa wieki. Sprawdziłem, że jako-tako zaczyna to działać, gdy ustawię Network Mode na "11N" (załączony zrzut ekranu) - wtedy transfery zaczynają oscylować wokół 1 MB / s, i to jest najwięcej ile się udaje z tego cholerstwa wycisnąć. A ten tryb "11N" to jest zdaje się najstarszy, najwolniejszy protokół WiFi (czy jak to się tam nazywa). Przestawienie extendera na jakikolwiek inny Network Mode, a zwłaszcza na "11AC/AN/A", powoduje dramatyczny spadek trasferu do wspomnianych wyżej 100-300 kB / s.

 

Nie wiem, może wina leży po stronie mojego telefonu? (Samsung A51). Najdziwniejsze jest to, że od czasu do czasu ten extender zaczyna działać normalnie, tzn. w trybie 5G suby przesyłają się na telefon z prędkością 5-7 MB / s. Ale ostatnio nie udało mi się go zmusić do takiej pracy - wszystko, co uzyskałem w trybie 5G, to ok. 1 MB / s przy Network Mode ustawionym na "11N"...

 

cfg-03.jpg.ced1b519f6e594c845a964b7132aeae1.jpg

Edytowane przez Piotr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.