Jump to content

Wybór - LPI Imager vs. Celestron Nextimage


fiorina01
 Share

Recommended Posts

Guest Siergiej
a dziś na warszawkiej giełdzie pojawiły się znowu Toucamy Pro Philipsa czyli PCVC740K po 149 zet :) i to byłby chyba lepszy wybór od obydwu powyższych

pozdrowienia

 

Podaj link tej gieldy dla obcokrajowca ...

 

Pozdrawiam . Siergiej.

Link to comment
Share on other sites

Warszawa, ul. Batorego 10, Polsza :D

przy klubie "Stodoła"

pozdrowienia

 

ale czynna tylko w soboty i niedziele, tak mniej więcej do godziny 14:00

 

ale jak Ci bardzo zależy, to mogę Ci kupić, jakoś paczką wyśle, czy jak

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

Guest Siergiej
Warszawa, ul. Batorego 10, Polsza :D

przy klubie "Stodoła"

pozdrowienia

 

ale czynna tylko w soboty i niedziele, tak mniej więcej do godziny 14:00

 

ale jak Ci bardzo zależy, to mogę Ci kupić, jakoś paczką wyśle, czy jak

 

Ladny link :D

Zapytam u kollegi, Michala , jemy padla 840-ka . I on poszukuje nowe .

No i dla siebe by wzial , zapasowe.

Link to comment
Share on other sites

dostałem, dostałem, dawno temu, Siergiej :)

 

właśnie, obiecałem, że kupie Siergiejowi parę tych kamer, jak będą,

noi dziś, wybrałem się na giełdę ..i były :)

3 szt, na różnych stoiskach, lecz okazało się, że to stoiska jednej firmy, już miałem brać, płacąc cenę 149 zł, jaką podał mi sprzedawca, chciałem kupić wszystkie, lecz w tym samym momencie, widocznie szef, własnie nadchodząc, powiedział, że nastąpiła zmiana ceny i kamery kosztują teraz 250 zet :angry:,

 

sprzedawca/pracownik, nie wiedząc, gdzie oczy ze wstydu podziać, coś bąkał, o umieszczeniu złej ceny, a ja sie wk.. i nie kupiłem.

i to by było na tyle, tej opowiastki, gdyby nie to, że ta firma wystawiła je właśnie na allegro - 10szt. w cenie 259 zet.

w zasadzie powinienem podać link, ale jakoś znielubiłem tą firmę B)

sami poszukajcie, jak kogoś, mimo wszystko interesują

pozdrowienia

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

...i były :)

3 szt, na różnych stoiskach, lecz okazało się, że to stoiska jednej firmy, już miałem brać, płacąc cenę 149 zł, jaką podał mi sprzedawca, chciałem kupić wszystkie, lecz w tym samym momencie, widocznie szef, własnie nadchodząc, powiedział, że nastąpiła zmiana ceny i kamery kosztują teraz 250 zet  :angry:,

 

Widzisz zlekceważyłeś żelazną regułę rynku tzn. podaż-popyt-cena.

Gdybyś od niechcenia poprosił o jedną sztukę pewnie bez problemu byś kupił. Ale kiedy sprzedawca zobaczył Cię biegającego od stoiska do stoiska pewnie nabrał przekonania, że sprzedaje jakiś nieziemsko popularny produkt... :Boink:

 

Jednym słowem połapali się...

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o firmę WINDPOL SP. Z O.O. ulica TAMKA 37 w Warszawie. Niedawno kupiłem w niej przez Allegro tą kamerkę za 149zł. Teraz wystawili 10 sztuk po 259zł, niestety mają do tego pełne prawo. Życzyłbym jednak tak pazernej firmie, aby nikt nie kupił od niej już ani jednej sztuki. Zobaczymy jak będzie dalej. Co innego jednak zdenerwowało mnie w innej aukcji tej firmy. Chodzi o model 730, który firma wystawiła po 149zł!!! W opisie wyraźnie zaznaczyli, że jest w niej czujnik CCD, co oczywiście jest bzdurą i chęcią oszukania potencjalnych klientów. Wyraźnie widać, że ktoś w firmie zauważył jak działa słowo CCD w opisie kamerki internetowej i ma zamiar wykorzystać nieuwagę albo nieznajomość kupującego.

Zastanawiam się czy nie należałoby zgłosić tej sprawy obsłudze Allegro.

Pozdrawiam Mariusz

Link to comment
Share on other sites

No i zmieniło się dużo. Po ostatnim razie nie mogłem odpuścić i dałem znać obsłudze Allegro o nieprawidłowościach w opisie Philipsa 730. Czyżby to zadziałało? Dzisiaj zaglądam na aukcje i co widzę: opis 730-tki prawidłowy(CMOS) a cena 139zł. Ale najbardziej się zdziwiłem, że cena 740-ki spadła z 259 na 159zł. Czyżby ktoś się przestraszył, że przy tak wysokiej cenie nie będzie chętnych?Teraz można zalicytować, cena jest atrakcyjna.

Pozdrawiam Mariusz

Edited by marpio
Link to comment
Share on other sites

zdaje się, że właściciele firmy czytają nasze forum :szczerbaty:

pozdrowienia

dobra wiadomość, bo sprzęt naprawdę niezły :D oczywiście tylko 740

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

740stka jest naprawdę niesamowita. Wczoraj skończyłem przeróbkę, do której zabierałem się od dość dawna. Zniechęcała mnie wielkość płytki z elektroniką, jest ona wyraźnie mniejsza od mojej pierwszej kamerki Logitech QC Home, z którą trochę się namęczyłem. Teraz było jeszcze gorzej. Przesiedziałem przy niej prawie całą sobotę, ale efekty tego są świetne. Wcześniej - przed przeróbką porównywałem obrazy z obu kamerek i było już widać, że Philips jest lepszy. Logitechem z obiektywem Helios 2/58mm miałem zasięg przy czasie 1s i składaniu wielu klatek około 10mag, obraz nie był niestety pozbawiony brzydkich zakłoceń, których nie mogłem usunąć zmianą parametrów. Trudno, tak widocznie musiało być. Dark frame naświetlana 30s wyglądała fatalnie(na zdjęciu). Teraz gdy bawiłem się świeżo przerobionym Philipsem nie mogłem się doczekać jak będą wyglądać fotki przy długich czasach. Wykonałem ich kilka każda po 30s i co? Poza około 20-30 "gorącymi" pikselami absolutnie nic, żadnych rozświetleń, zakłóceń itp. Wykonałem parę fotek przy otwartym obiektywie pokoju oświetlonego tylko przez monitor i ustawieniach Gain - 0, 20 i 40%. Fotki wypadły świetnie, wcześniej mogłem o takich tylko pomarzyć. Wniosek może być tylko jeden - czujnik CCD Sony ICX098BQ jest niesamowity. Teraz brakuje tylko dobrej pogody i czasu aby wykorzystać jej możliwości. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kamerek ToUcam740 i innych również.

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.