Skocz do zawartości

Sprezyna pozycjonujaca


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos chcialby zarzucic mi parodiowanie innego watku,lub wybranych jego wypowiedzi, to oswiadczam ze sprezynka moja ma swoje parametry i nie znalazla sie w teleskopie bez powodu.

 

Powod glowny- sprezynka wspolpracuje z trzema,bardzo krotkimi srobkami,wiec musi sprostac naprawde ciasnym kryteriom.

Musi sprezynowac w zakresie 3mm wiec:

-nie wchodzi w gre sprezyna z np.dwoma zwojami,bo to juz duzo wiecej niz 3mm i sprezyna taka nie weszlaby w przeznaczone dla niej miejsce.

-nie mozliwe jest uzycie sprezyny wielozwojowej o mniejszym przekroju drutu,bo taka sprezyna nie bylaby wystarczajaco silna,zakladajac ze udaloby sie scisnac ja do wysokosci 2mm,od ktorej sprezyna ma zaczac dzialac na "rozprezanie".

 

W razie potrzeby sluze dalszymi wyjasnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezynka wspolpracuje z trzema,bardzo krotkimi srobkami...

 

Czy jest możliwość nabycia "bardzo krótkich śrubek"?

Czy cena jednej "bardzo krótkiej śrubki" zamknie się w granicach 1000 dolarów singapurskich?

;)

 

:D

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie ostatnio zginęła mi śrubka od wyciągu Astrokraka ( parametry: gwint 4x0,5 jest to bardzo istotny element który pozycjonuje okular i uniemożliwia mu swobodę ruchu oraz nieuzasadnione wysuwanie ) po wysłaniu emaila do firmy Astrokrak nowa śrubka została mi wysłana gratis. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, w drodze z Żywca do mnie, kurierzy tak pieczołowicie zajmowali się przesyłką (równie pieczołowicie w Żywcu zapakowaną), że KABŁONKI (oryginalna pisownia żywiecka, chodzi o obejmy mocujące tubę do montażu) pękły na wskroś. Po telefonicznym zgłoszeniu rzeczonego faktu wysłano mi nowe KABŁONKI nieodpłatnie a dodatkowo, na moją prośbę - jeszcze jeden dekiel do tuby (z którego zrobiłem zgrabną oprawę folii Baader Planetarium. Dorzucono też trochę kolorowych szkiełek używanych jako filtry w... mikroskopach. I wszystko to ZA DARMOCHĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze" w Kudlaczach", "u Kudlaczy"(ja nawet nie wiem czy to nazwa miejscowosci,czy schroniska,czy moze okolicy,a moze wlascicieli schroniska) bedzie okazja sie zapytac kto przeniosl moje ogloszenie.Od kiedy cena towaru oferowanego w sprzedazy decyduje o "final destination" takiego postu?!?

 

Szkoda,naprawde szkoda,ze nikt nie zwrocil uwagi na to,ze cena sprezynki w duzej mierze wyjasnia ceny zoltych teleskopow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.