Skocz do zawartości

kiev


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam aparat kiev (rosyjski) a dokładnie cccp...hehe

ma on funkcje B, a obiektyw 2/53 pisze też coś po rusku i na końcu 8M, oraz jest jakiś nr:7976993

 

mam pytanie czy ten aparat nadaje sie do robienia zdjęć astronomicznych. Warto w niego inwestować

 

mam tu na myśli obserwacje bazowe meteorów...

 

i co oznaczają te cyfry na obiektywie...

ile może kosztować obiektyw szerokokątny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiev ma bagnet Nikona. Pasuje do niego sporo rosyjskiej optyki robionej pod ten aparat np. swietny i jasny obiektyw Mir 2/35mm. Poszukaj na aukcjach Allegro, bo można go kupic nawet za 150 zł. Tu masz

ten obiektyw tyle, ze na M42 czyli do Zenita a nie do Kieva:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60160998

 

Standardowo Kiev wkładał obiektyw Helios 2/50 z mocnowaniem bagnetowym. 2 to światłosiła, 50

to ogniskowa w mm. Od biedy możesz ten obiektyw wykorzystać na maksimum Perseidów. Powinieneś złapać kilka sztuk przy założeniu, że kupisz klisze na poziomie 800 ASA (polecam Fuji X-tra).

 

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze coś lepszego 2.8/24 mm - czyli do bolidów wymiatacz:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59549720

 

Powinno pasować do Kieva.

 

A tu masz dokładnie tego Mira, o którym pisałem wcześniej:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59395978

 

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam aparat kiev (rosyjski) a dokładnie cccp...hehe

ma on funkcje B, a obiektyw 2/53 pisze też coś po rusku i na końcu 8M, oraz jest jakiś nr:7976993

 

mam pytanie czy ten aparat nadaje sie do robienia zdjęć astronomicznych. Warto w niego inwestować

 

mam tu na myśli obserwacje bazowe meteorów...

 

i co oznaczają te cyfry na obiektywie...

ile może kosztować obiektyw szerokokątny

 

pozdrawiam

 

Zamiast zadawać podstawowe pytania z fotografii mozna trochę najpierw przeczytać,bo tak to jest tylko zaśmiecanie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zadawać podstawowe pytania z fotografii mozna trochę najpierw przeczytać,bo tak to jest tylko zaśmiecanie forum.

 

podstawowe pytanie nie jest głónym pytaniem forum, więc nie uważam, żeby to było zaśmiecanie forum, a poza tym o tym czy temat jest śmieciem decyduje administrator, i jeżeli on uzna ten temat za śmieć, to go umieści w koszu.

pozdrawiam JS 53

 

Ps.Dzięki Arku za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie nie jest głónym pytaniem forum, więc nie uważam, żeby to było zaśmiecanie forum, a poza tym o tym czy temat jest śmieciem decyduje administrator, i jeżeli on uzna ten temat za śmieć, to go umieści w koszu.

pozdrawiam JS 53

 

Ps.Dzięki Arku za info.

 

Na Allegro gość chce sprzedać za raczej astronomiczną cenę dwa różne Kijewy.Ten większy 24x36 to aparat z dalmierzem były ze światłomierzem i bez zresztą jest to konstrukcja żywcem ścięta z jakiegoś chyba japońskiego modelu jak to u ruskich w tym czasie było w zwyczaju.Aparat robi bardzo dobre zdjęcia ale to niestety nie lustrzanka.Do mniejszego zwanego "szpiegowskim" są dodane filmy tylko komu chce się dzisiaj z takim formatem bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.