Skocz do zawartości

jaka nazwa dla nowej planety?


kauczuk

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze jeszcze raczej za wczesnie na wymyslanie nowych nazw dla 10 planety, bo nie wiadomo czy w ogole taka sie oglosi, nawet jesli potwierdzi sie obecnosc obiektow znacznie wiekszych niz Pluton. Ja w kazdym badz razie wierze, ze Miedzynarodowa Unia Astronomiczna kiedys wreszcie wprowadzi oficjalna nazwe dla obiektu, ktory uzna za 10 planete. W zwiazku z tym ciekawy jestem propozycji Forumowiczow na nazwe dziesiatej planety. Mysle, ze powinna byc zgodna z dotychczasowa nomenklatura mitologiczna, ale mnie osobiscie nie przeszkadzaloby odejscie od reguly, jesli odmienna od kanonu nazwa mialaby dobre uzasadnie. Zastanawialem sie nad wlasna propozycja i jedyne co mi przychodzi na mysl to "Hades", choc nie uwazam ja za zbyt dobra, bo to tak jakby nazwac Plutona po Grecku, natomiast chodzi mi o nazwe swiata zmarlych.... Czekam na propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wybrać z wielu nazw http://republika.pl/bragus/genealogia/europa.html

 

Wybrałem np. takie

 

Morfeusz

Tantal

Nestor

Cerber

Tartar

Hefajstos

Tetyda

Hebe

Chimera

 

---------

dodane 15:57

 

 

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie planeta powinna sie komuś z czymś kojarzyc, np. krwisty Mars Bóg ognia i wojny , Piękna świetlista i jasna Wenus z pięknem i jasnością , tak powstawały nazwy w starożytności, 10 planeta jakakolwiek nie będzie, na pewno będzie, musiała pasować wizualnie do swojej nazwy, np. Phobos najeżony kraterami jak w koszmarny sposób zdeformowana trupia czaszka - czyli Phobos z greckiego oznacza strach, lęk.

Znajdują wciąż nowe planetoidy, ale o wciąż chyba o zbyt małych średnicach. A może już znaleźli i nie jestem w temacie?? Jak odkryją kulkę o średnicy Plutona (absolutne minimum) to z pewnością “to” bedzie planetą...wtedy zobaczymy z czym sie kojarzy oczywiście jeśli nie biedzie tylko zapisaną liczbowo anomalią. Ha ha :ha:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.