Skocz do zawartości

GM8 test - następna sztuka


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Z soboty na niedzielę odwiedziłem starych zanjomych na Kudłatych. Pozdrowienia dla wszystkich !

Michal Witkowski wraz z Januszem skasowali luzy w moim GM8 (za co wielkie dzieki), Tomek Lewandowski zrobił mi instruktarz pracy z lunetką biegunową Losmandy, a później wypadało już tylko zrobić jakies testy. Fotki cykałem Mto 1000 okolicach Andromedy. Ogniskowa 1000mm f/10 Canon 300D. Z 10 fotek 2 minutowych 50 % była w granicach przyzwoitości - zamieszczam fotkę referencyjną, na której się wzorowałem zaliczając fotki do grupy tzw. udanych. Pozostałe 50% przedstawiała się jak kolejne zamieszczone zdjęcie.

Co ciekawe fotki, które wziąłem do dobrych, przy dużym powiększeniu okazują się nienajlepsze, tzn. gwiazdy są podwójne. Jak myślicie czym może to być spowodowane ?

 

Wstępne oceny z pracy montażu są pozytywne, tym bardziej że docelowo zamierzam focić obiektywami do 300mm lub ewentualnie ED80 z reduktorem f/8, więc efekty powinny być lepsze niz przy f=1000mm.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z tego co ja zauważyłem to cała sztuka zależy od wyważenia.

Jest to złota myśl . Nie wiem na ile pomoże. Wymaga dlugiego okresu ćwiczeń . Za bardzo nie mozna zrównowazyć bo bedzie odchylać sie, za mocno niedowazyc to przeskoki w silniczku . Te wielkosci sa blisko siebie .

To tak jak u mojego dziecka . próg słyszenia ma 80dB , a bólu 90 . Wyregulauj tak aparat zeby w srodku było. Tutaj jeszcze jest problem, dla kazdego ustrojstwa w wyciagu osobna regulacja wywazenia . Za male zakresy poprawnej pracy .

Moze miej z sobą np. 10, 20 dkg ciezarki . Tak wywazaj aby jeden ciezarek wytrancal z rownowagi gdy polozysz go na tubusie czy przeiwwadze a drugi nie . Musisz jakos okreslic wielkosc przewazenia czy niedowazenia i sprawdzic dla jakiego max jeszcze jest dobrze i silniczek plynnie ciagnie , bez gubienia krokow , przeskokow itp. Uchem wysluchasz ze nie równo trzaska .

To tak na podstawie postów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.